Pripojení

• Slovensko Pripojení: Rodina na baterky (viac)

Odkedy tínedžerku Katie prijali na vysnívanú školu, nevie sa dočkať, kým začne vlastný život mimo domu. Jej otec však odchod dcéry nesie ťažko, a tak sa rozhodne, že ju miesto letiska zavezie rovno do školy. Spolu s večne optimistickou mamou, mladším bratom a rodinným mopslíkom sa tak vyberajú na nedobrovoľný výlet cez celú krajinu, ktorý je však náhle prerušený vzburou robotov. Mobily, chladničky či hriankovače chcú získať vládu nad ľudstvom a zdá sa, že Katie a jej rodina môžu byť jedinou nádejou na jeho záchranu. (Itafilm)

Čiban

Odlehčená animovaná rodinná komedie. Animáky poslední dobou moc nekoukám, ale tento se mi opravdu zalíbil. Nejlepší byl pes Monchi, díky kterému byl film ještě vtipnější. Celkem dobrý příběh, co se může stát, když moderní technologie chce ovládnout lidstvo. Odkazy na reálné společnosti a filmy taky super. Za mne dobrý animák na zasmání. ()

krapek

Koľko dúh sa dá natrepať do jedného celovečeráka? Odpoveď je ukrytá v tomto animáku. Za prvých 10 min cca 50, potom som to vzdal. Odhadujem tak 500 až 800. Inak dobrý animák so zaujímavou animáciou. ()

dkas

Já nevím. Mě to zase taková bomba nepřišlo. Příběh neodkazuje, ale vykrádá X jiných filmů. Jasně, je to trochu "jinak" zpracované, na druhou stranu je to už hodně ulítlé, takže se v tom vyznat, chce trochu cviku. Za mě tedy slabší průměr s pár slušnými vtípky, ale to je vše... ()

hrumsrt

Ideální film na to jen tak vypnout. Disfunkční rodina vs. jedna společnost ala Skynet, která taky nemá problém z mixéru vyboostit armádu plecháčů. Místy totálně ulítlá šílenost jindy tradiční rodinné good-feel drama. Štve mě, že ten film prakticky skončil v polovině, ale rozhodli se jet dál, kdy ještě přišlápli na plyn. Navíc pokud máte rádi O-Zone, tak si přijdete na své. 65% ()

Maniik88

Originálna animácia, spracovanie, dobrý vtip, inak klasická šablóna vzťahov v rodine, otec - dcéra. Akurát hodne uletene a moderne spracovaná. Bavili sme sa s deckami, aj keď to malo skoro dve hodiny. Za tú originalitu dávam 4tú *. ()

departed

Skvělá, dravá, svěží se skvělými nápady, rodinnými hodnotami, životními moudry, satirou na společnost, melodický, vizuálně hravý a krásný, srdceryvně dojemný animák jsem viděl naposled... no už to bude nějakej ten pátek. Audiovizuál sice vítězí nad obsahem, ale ne nutně na úkor kvality celku jako takového. ()

HERGImanCZ

Ujetá podávaná v originálním animovaném kabátku! Rodina na baterky je rozhodně něčím, co byste neměli minout, pokud jste milovníky animace. Podobně jako stále poměrně nový Spider-Man: Paralelní světy se totiž vymaňuje ze standardu, kterého se drží například Disney, a místo toho se snaží využívat méně otřelí prvky. Vše se nese v humorném stylu, který je sice místy ztřeštěný a výstřední, zároveň to ale dohromady skvěle funguje. Příběh kombinuje rodinné vztahy s odlehčeným postapo zasazením. Můj největší problém asi vychází s nedostatečným rozvinutím některých postav, převážně mamky hlavní hrdinky, což zrovna u rodinného filmu zamrzí. Místy mi apokalypsa přijde také až příliš zkratkovitá a některé vtipy nejsou úplně můj šálek čaje. Většina humoru mi ale sedla a musím ocenit, jak byl zajímavě do filmu zapojen. Příkladem buď vtípek se psem někde v polovině filmu, který se na první pohled zdá jako jednorázová (ač velmi povedená) záležitost, avšak nakonec má velký význam později. Rodinu na baterky bych rozhodně neoznačil za něco pokrokového, zároveň si ale zaslouží ocenění za to, čím je. Pokud hledáte něco odlehčeného, na co se ale více než dobře kouká, tady rozhodně nenarazíte. ()

Alojs

Geniální! 78% je proklatě málo. Na začátku jsem měl strach, že je tohle dvouhodinové sousto až příliš objemné a na konci jsem ronil slzy štěstí. V případě Rodiny na baterky se propojilo srdíčko s tahem na branku. Je to vtipné. Je to milé. Je to akční. Je to dojemné. Je to cool. Je to vše. Po Paralelních světech a Kocourovi v botách další zásah černého puntíku. ()

george82

Musím říct, že mě to neskutečně oslovilo. Bylo vřelé, nenucené a takové reálné. Hudba na konci super pozitivní. Nic jsem od toho nečekal a nakonec jsem to dokoukal s úsměvem na tváři. ()

Fabe

"The king is dead, long live the king!" platilo už po Spiderman: Paralelní světy a platí to dál. Pixar vedle těchto animáků začíná být slušně old school a Sony by z tohoto nového svěžího přístupu k animaci měla co nejvíce vytřískat. U Rodinky na baterky se to naštěstí podařilo vrchovatě. Opět skvělá výtvarná stránka a příběh obsahující aktuální témata naší doby. ()

Stranger77

Za mě velmi pohodových 9/10, s tím že přirovnání ke Griswoldovým není úplně mimo. Je to parádní akční nápaditá jízda, kde dojde i na dojetí a ponaučení a přitom je to celé svěží. Tohle se povedlo. ()

adamix

Skepsa zo spracovania moderných rozprávok ma spočiatku žrala aj tentoraz, ale rýchlo som zmenil názor. Nie je to ani tak o tom decentnom detinskom humore, ako skôr spracovaniu a emóciam, ktorými sa film môže pýšiť. Po dlhej dobe som mal dobrý pocit z animáku a bez váhania mu prenechám zaslúžených päť hviezdičiek. Len ho prosím nepokazte žiadným pokračovaním. Za mňa 90%. ()

Rayen1

Velice pohodový animak. Mám rád kreslený filmy, který se neberou úplně vážně, mají povedený gagy a nejsou cringe.. A u tohodle jsem se fakt bavil, což je dneska vzácnost u animaku.. :) ()

JosefTomas

Hodně milá kombinace, kde se střetá to nejlepší ze všech zmíněných světů. Animovaný vizuál Spider-mana se v kombinaci s ulítlostí námětu ze Zataženo, občas trakaře stává absolutní bombou, která neustále jede a díky odkazům na všemožné filmy, skvělému komediálnímu timingu a vizuálním nápadům si přijdou na své všechny možné věkové kategorie, jak rodiče, tak odrostlejší děti a někteří filmoví fanoušci. A upřímně mě překvapilo, s jakou péčí tvůrci přistoupili k postavám a jejich vztahu, že oko nezůstalo suché. Skvělá práce. ()

Nathaniell

Parádní jízda, super ústřel a jedna drobnost, za kterou tvůrce dekapitovat nebudeme, ovšem lidem, kteří ji neskousnou, bych nevyčítal nic. Co mám na mysli? To že se v posledním videohovoru s mamkou vyklube z Katie Mitchellové lesba. Brutální pěst na oko. Ale na druhou stranu je to menší zlo než rvát negry do Zaklínače, že? Já dávám plnou palbu a vy si poslužte klidně odpadem. :-D :-D ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

20.04.2021

Herečka Olivia Colman (Favoritka, The Father) se letos uchází o svého druhého Oscara, má za sebou taky čerstvě druhou sérii seriálu Koruna, v němž ztvárnila královnu Alžbětu II., a rovněž nadabovala… (viac)