Stačí letmé a nechtěné setkání s bývalým spolužákem Zavitzem a z úspěšného washingtonského právníka Roberta Deana (Will Smith) se stává "nepřítel státu" číslo jedna. Rozsudek nad ním vynesl vysoký úředník všemocné National Security Agency Reynolds (Jon Voight), který nechal v zájmu demokracie zavraždit kongresmana. Mírumilovný Dean nechápe, proč je z něj najednou štvanec s hordou skvěle vycvičených agentů v patách. K jeho polapení je zmobilizována i nejmodernější technika včetně supercitlivých špionážních satelitů. Proč? Reynolds se domnívá, že Zavitz stačil krátce před svou násilnou smrtí předat mladému právníkovi videokazetu se záznamem vraždy kongresmana. Dean si může na první pohled vybrat - buďto se dříve či později promění v mrtvolu bez totožnosti, nebo rychle vydá zabijákům z NSA to, po čem pasou. Naneštěstí Dean vůbec netuší, že kazeta skončila v jeho tašce s nákupními dárky. Nečekanou pomoc v poslední chvíli získá od bývalého agenta Brilla (Gene Hackman), který se s National Security Agency nerozešel v dobrém. Jaké jsou šance dvou mužů v boji s nejmocnější tajnou organizací na světě? (oficiálny text distribútora)

Zoltarek

Neuvěřitelný akční thriller, který svým obsahem a rychlostí nedá nikomu ani čas se zamyslet. Povedená herecká dvojice v hlavních rolích i těch vedlejších a především skvělý, ačkoli technicky starý, reálný základ. 10/10 - Kdo bude hlídat hlídače, (který hlídá hlídače) ;) ()

Eclipsis___

Veľmi vydarený thriller s geniálnym Smithom. Škoda len tých prehnane vymyslených zoomovačiek a 3d modelovania prostredia, prišlo mi to smiešne aj na túto dobu, nieto ešte na tie roky. Miestami to úplne kazilo atmosféru a za to aj hviezda dole. ()

voltamper

To je nárez, ako sa patrí. Podobné thrillery mám v obľube a tento je naozaj ukážkový. Akcia, logika, inteligentný scenár, napätie, slovom skvele strávený večer. ()

cromag

i když též nejsem přílišným příznivcem willa smitha,tak nebýt nešťastné poslední přestřelky,asi bych dal plný počet.ta ovšem srazila hodnotu celého filmu trošku níže.jinak se asi film tématicky trefil do dnesní doby.nic nemožného v něm snad není ..... ()

shakeXL

Má to šťávu od začátku dokonce a vynikající politickou zápletku spolu s tím co dokáží informační technologie. Jeden z best akčních thrillerů. ()

len.tilka

Další film co mě nehorázně nadchl. Děj, samotná myšlenka i jednotlivé detaily - nemám slov. A ten konec?? Žádný mi tak dlouho nevyrazil dech, podle mě je geniální!! ()

milunech

Jsem nadšena, úžasné napětí a drama, i když netečou proudy krve. Ukázka toho, jak lze udělat napínavý film, u kterého se Vám nechce ani na vteřinu odejít. U mne fakt dobrý a dala bych i sedm hvězdiček, kdyby to šlo. ()

karelondatra

Jeden z těch lepších akčňáků, který dokáže zkouknout i ten, koho akční žánr moc nebere. Plusem filmu je, že se téměř vyhnul laciným "chlapákovinám", které řadu akčních filmů zbytečně degradují a ze kterých jsem - při vší úctě k Willu Smithovi - měl trochu strach. Slušná zápletka, nečekané a hezky vymyšlené rozuzlení, žádná hluchá místa. Hvězdička dolů za to, že místy na mě film působil laciněji než by musel. ()

Rathe

Výborný film se skvělým Willem Smithem. Příběh má rozhodně parádní zápletku a rozumné rozuzlení. A já jsem se bavil a ani na minutu jsem se neodvrátil, jako většina z Vás. ()

Necrophobic

Velmi dobře vymyšlený a natočený film.Herecký ansábl sedl jak prdel na hrnec,jen jsem byl překvapen velmi epizodní roličkou Gabriela Byrna. Herec jeho formátu by si asi zasloužil více prostoru.90% ()

majorzeman13

Výborní herci (Hackman,Smith,Voight),Výborná,skvělá režie mistra Tonyho Scotta,Parádní,cool akce= lezení po balkonech,běhání v tunelech apod. + skvělý scénář....= jeden z nejlepších akčních thrillerů konce 90 let ....to každopádně !!! PS: Vizuál a kamera jsou též velmi povedené ! PSS: Vřele doporučuji všem a mé hodnocení je plný počet hvězd a 90% . ()

Fuego

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nakonec čtyři. Jedna pochopitelně za Genea Hackmana, i když bych si ho tam představoval trochu více, druhá samozřejmě za Willa Smithe, kterého mám moc rád, třetí za skvělého Jona Voighta a čtvrtá za velmi půvabnou a opět málo nasazenou Lisu Bonet. Kdo mne tam ale neuvěčitelně štval, byla Regina King, protože se tam tolikrát tváří tak nafoukaně, že bych jí s rozběhem kopl do tý nafučený držky, umocňuje to, že se jmenuje carla (fůůůj :- ( ) a korunu jejího průseru, za který pravda nemůže, je opět idiotsky a otrocky překládaný český dabing. Kdy už konečně pochopíte (ne)vážení překladatelé, že anglické farzeologické spojení například "I want you go..." se nepřekládá jako "Já chci, abys šel ...", ale zcela prostě "Běž..." Jinak taková normální hoňka. Pokud se k tomuto dílu někdy vrátím, tak jen kvůli Willu Smithovi a pár jeho hláškám. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012