Príbeh rímskeho generála Maximusa (Russel Crowe) začína v zime v roku 180, keď sa na čele rímskych légií postará o konečné víťazstvo nad germánskymi kmeňmi. Po bitke sa objaví starý a chorý cisár Marcus Aurelius (Richard Harris) so svojimi deťmi, slabošským synom Commodusom (Joaquin Phoenix) a dcérou Lucillou (Connie Nielsenová), ktorá bola kedysi Maximusovou milenkou. Večnými bojmi unavený cisár požiada Maximusa, aby sa po jeho smrti stal protektorom Ríma. Generál to však odmietne. Jediné, po čom túži, je pokojný život na vidieku po boku manželky a syna. Keď sa Commodus dozvie, že ho otec nehodlá menovať svojim nástupcom, zákerne ho zabije a zmocní sa vlády. Maximus sa novému vladárovi odmietne podrobiť a je zatknutý. Zo zajatia sa mu síce podarí uniknúť, ale svoj dom nájde vypálený a oboch ľudí, ktorých tak miloval, zavraždených. Vyčerpaný žiaľom a zranením omdlie a preberie sa v zajatí otrokárskej karavany. Ako otrok je predaný kočovnej gladiátorskej skupine patriacej bývalému gladiátorovi Proximovi (Oliver Reed). (TV Markíza)

robzombie

Moc povedený film. Až neuvěřitelně krásně graficky zpracované scény - myslím tedy konkrétně chůze v lánu ovsa. Naopak scény z Říma mohly být více realistické. Velmi dobrá hudba. Celkově dokonalá souhra. ()

ra0474401

My name is Gladiator. Oskaři. Digitální zpracování římského Kolosea. Hvězdné obsazení dnes již legendárních Olivera Reeda a Richarda Harrise. Joaquin Phoenix se svou busy little bee přesvědčil diváka, že se dokázal vyrovnat se svým životem. Ridley Scott dokázal, že je hoden označení "Pan umělec" a Russell Crowe zase, že i Oskaři mohou někdy skončit za zásluhy v těch pravých rukou. ()

cukerman

Kombinace režiséra Ridleyho Scotta a herce Russella Crowea, funguje geniálně, jak už jsme se mnohokrát přesvědčili a není tomu jinak i v tomto filmu. Russel Crowe si ve filmu Gladiátor nejdříve zahrál římského vojáka, dále otroka a nakonec gladiátora, který bojuje za svou rodinu a chce pomstít vraždu své ženy a malého syna. Musí však zvítězit v gladiátorské aréně a obstát v několika soubojích, jak proti různým válečníkům, tygrům tak i proti novému římskému vládci, protože odejít zpět živí, může jen jeden. Opravdu výborně napsané a natočené válečné drama z dob dávných. ()

david695

Výborný film, kterému není co vytknout. Dobře zpracované bojové scény , herecké výkony a strhující závěr filmu ode mě dostávají plný počet bodů. ()

adooo

Ak mám brať ako nezávislý divák, tak skvelý film od začiatku po koniec, skvelé výkony, predovšetkým oboch hlavných postáv, parádne kulisy, skvele prevedené boje, skrátka moja srdcovka....ale ak zoberiem to historické hľadisko nooo tak je to blbosť :) teda commodus zabije aurelia a všetko okolo toho heh ale i napriek tomu to považujem za výnimoćný film za 5 :) ()

CaletkaLukas

Krásný historický snímek se skvělou vizuální složkou, hudbou a vynikajícími herci.Skvěle natočené gladiátorské zápasy.Všechno funguje na jedničku, ale nevím, proč dostal Oscara právě Russel Crowe?Podle mě by si ho více zasloužil Joaquin Phoenix za roli Commoda, který předvádí herecké mistrovství.Crowe předvádí sic nadprůměrný výkon(podle mě a určitě se mnou bude mnoho uživatelů souhlasit), ale Phoenix předvádí o třídu lepší výkon než tolik vychvalovaný Crowe(tím nechci říct, že je Crowe špatný herec, jen si prostě za tohle Oscara nezasloužil).Oscara by měl dostat Phoenix.Ale jinak musím řict, jak už tady někdo říkal, první polovina má lepší scénář než ta druhá.Přesto jde o vynikající snímek a za Commoda dávám 4,5 hvězdiček.Takže zaokrouhluji na pět. ()

johael

Začátek stál za to! Bojová scéna, svistot zapálených šípů, nádherná práce kamery, to byl příslib skvělého filmu. Konec stál za - jak říká neupjatý Američan - big shit. ()

johny.duch

Pro mě to byl vymazlený film, kterému výrazně dopomohlo charisma Russella Crowa. Nádherné ztvárnění tehdější doby a situace otroků. Líbí se mi scéna, kdy v aréně kartáginští vojáci porazí římské legie. Tenhle film doporučuji každému, kdo má rád ve filmu akci a poutavý příběh. ()

comicsak

Ridley Scott konečne ukázal že na to má. Jedná sa podla mňa o jeden z najlepších filmov aké som kedy videl. Nie príliš zložitý dej je perfektne dopĺňaný inými aspektami filmu, ktoré ako napríklad výborný herecký výkon Russella Crowa alebo dokonalá hudba do seba perfektne zapadajú a vytvárajú majstrovské dielo historických filmov. ()

MAX33

Excelentní podívaná plná akce, vášně, lásky, touhy, bolesti a všeho po čem srdce diváka touží, podkresleno čistou hudbou Hanse Zimmera a hlavně díky mýtickému hlasu Lisy Gerrard. Russel Crow zde podal nejlepší výkon, jaký jsem u něj viděl, prostě při vyslovení jeho jména se mi vybaví ten namakaný, drsný gladiátor, jehož hlavním charakterním rysem je důstojnost a čest což by mělo platit u každého i v reálném životě. Radši zemřu se ctí, než chcípnu jako pes. Toto úsloví platí zde dvojnásob. Vynikající režie, obsazení, hudba, scénář, herci. ()

lord_zail

I dnes, takřka po deseti letech od natočení mě tento film dokáže fascinovat. A to i přesto, že dějiny antického Říma mne zajímají. Od amerických filmů nemůžeme očekávat přesnou dějinou věrohodnost, to by pak 9 z 10ti filmů byla blbost. Každopádně zpracování Gladiátora se mi velice líbilo, příběh byl příjemný a hlavně tam nebyl ten trapný americký happy-end, kdy hlavní hrdina přežije i výbuch atomovky (obrazně řečeno), hodně velkou roli v tomto filmu hraje hudba - dodnes považuji soudtrack z Gladiátora za nejlepší... U mě plných 100%... ()

dadiak22

Gladiátor: najnebezpečnejšie "povolanie" v celom starom Ríme. Celý film skvelý, miestami trocha nudne ale aj kvôli týmto malým nedostatkom excelentný film. Scott a Crowe sú duo, ktoré v poslednej dobe stále točia kvalitné filmy. Jeden z najlepších historických filmov všetkých čias. Klobúk dole pán Scott. ()

Slypp

Gladiátor je podle mě nejlepší historický film, který byl natočen. Russell Crowe to zahrál dost dobře. Potom všem, čím si Maximus prošel, tak se do poslední chvíle nevzdává. Gladiátorské souboje a záběry jsou naprosto suprově natočeny. Tento film fakt stojí za podívanou. Kdo tento film neviděl, tak mi neuvěří. Můžu jen doporučit! 5* dávám zaslouženě. Maximus :) ()

mitles

Tento film som videl asi tri krát a vždy ma dostal. Je mi jasné že s dejinami a históriou to má málo spoločné ale to nevadí nejde predsa o dokument ale film ktorý ma má kultúrne naplniť :). Jednoznačne životná úloha Russella Crowa ktorý bol pre úlohu Maxima ako stvorený alebo naopak. Hudobná a vizuálna stránka filmu je natoľko silná že dokáže potlačiť chyby v stupidnom scenári. ()

sun.eagle

Hloupoučký až dějově infantilní zaležitost. Vypnout mozek a jen se dívat, nebo nedívat a třeba luštit kžížovku a stejně o zažitek nepřijdete. Mám rád velkofilmy, a zvlášt ty hostorické ale tak se nějak zdá že co se točilo od r.2000 nestojí za nic, stejně tak Gladiátor který mě zejména ve třetí třetině začal neskutečně nudit stejně jako při mém prvním zlednutí v roce premiéry, takže se nezměnilo vubec nic a když to srovnám s velofilmy starými nějakých 40 let tak mam chut hodnocení ještě snížit... ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Další posily pro druhého Gladiátora

Další posily pro druhého Gladiátora

03.05.2023

Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) letos na podzim divákům naservíruje velkolepý historický pohled na legendárního francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparteho, to pravé ořechové ale zřejmě… (viac)