Príbeh rímskeho generála Maximusa (Russel Crowe) začína v zime v roku 180, keď sa na čele rímskych légií postará o konečné víťazstvo nad germánskymi kmeňmi. Po bitke sa objaví starý a chorý cisár Marcus Aurelius (Richard Harris) so svojimi deťmi, slabošským synom Commodusom (Joaquin Phoenix) a dcérou Lucillou (Connie Nielsenová), ktorá bola kedysi Maximusovou milenkou. Večnými bojmi unavený cisár požiada Maximusa, aby sa po jeho smrti stal protektorom Ríma. Generál to však odmietne. Jediné, po čom túži, je pokojný život na vidieku po boku manželky a syna. Keď sa Commodus dozvie, že ho otec nehodlá menovať svojim nástupcom, zákerne ho zabije a zmocní sa vlády. Maximus sa novému vladárovi odmietne podrobiť a je zatknutý. Zo zajatia sa mu síce podarí uniknúť, ale svoj dom nájde vypálený a oboch ľudí, ktorých tak miloval, zavraždených. Vyčerpaný žiaľom a zranením omdlie a preberie sa v zajatí otrokárskej karavany. Ako otrok je predaný kočovnej gladiátorskej skupine patriacej bývalému gladiátorovi Proximovi (Oliver Reed). (TV Markíza)

Lilloos

U tříhodinového akčního velkofilmu bych čekala víc akce a míň keců, které navíc nikam nevedou a brání v monumentálním rozjezdu, jenž začně tepvre když už celý příběh prakticky skončil. Na druhou stranu jsem hodně ocenila přiměřené množství krve. A kde se vzal základ hlavního hudebního motivu Pirátů z Karibiku je snad jasné. Zase se spolu setkáme, ale ne hned. Ne hned. ()

petikacka

Na ten film jsem se strašně těšila. Šli jsme do kina Vesmír. Po skončení jsem odcházela naprosto zhnusená a nasraná jak to bylo natočené. Po několika letech a desítkách zhlédnutí ten film prostě miluju. Tenkrát mi vadila ta skákací kamera, ale dnes mi už to vůbec nepřijde rušivé. Jo, některé filmy musí prostě v člověku uzrát a, že takových znáááám spoustu. Dnes můj kultovní film. Za mě 100% ()

nonick1

Pozdě, ale přece - neboli člověk časem přijde na to, že má stále nějaké resty, včetně recenzí. Tak tedy: dvě dekády po kultovním Vetřelci natočil Ridley Scott svůj Opus magnum - můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se proti tomu dá dělat. ()

punk_zero

Dej tohto filmu ma dosť zasiahol. Chovanie a jednanie tohto muža. Ta jeho zdržanlivosť. Jednoducho TOP! Ja by som na jeho mieste vybuchol. Ten herec to tak obišiel že dovi dopo. Úžasný film. Aj keď sa to udialo v minulosti, je to príkladné pre každého muža dnešnej doby. ()

kaze

Na prvýkrát ma ten film doslova v kine ohromil, ale myslím, že mi na neho ostanú len pekne spomienky. Na videu je to o ničom a dialógy vám tiež veľa do života nedajú. Ale pre kostýmy, výpravu a animáciu sa celkom oplatí. A najväčšia bomba filmu je hudba. Pri tomto nádhernom Zimmerovom diele sa mi podarí každý večer krásne zaspať :) A film len dokazuje, že Russell Crowe je pán herec... ()

Berry

Kamera, hudba, scénář, boje, triky, kostými, herci... To všechno působilo naprosto vynikajicím dojmem! Vždycky se na tento film ráda podívám, protože v něm pokaždé objevím něco nového. Russell Crowe byl v hlavní roli neodolatelný a Oscara si poprávu zasloužil. Zasloužil si ho Joaquin Phoenix, ale do smrti nepochopím, proč ho nakonec dostal Benicio Del Toro, protože v Traffic zas tak úžasný nebyI. Teda alespoň ve srovnání s výkonem Joaqa. I Connie Nilsen nebyla špatná. Zkrátka hollywoodský filmeček, který se umí dostat pod kůži (tedy alespoň mně). ()

Elgin

Gladiator i napriek mnohym historickym nepresnostiam je jednoznacne prelomovy snimok ktory v roku 2000 odstartoval novu cestu pre masovu produkciu historickych filmov. Vyborny strhujuci pribeh situovany do dob Rimskeho imperia vyraza dych a nepusti nas od zaciatocnej masiarskej bojovej vravy az do ocakavaneho finale kde si to po 140 minutach rozda nas hrdina s najmocnejsim a despotickym panovnikom. Rezia je pevne ukotvena v Scottovskych rukach, ktora nam serviruje naozaj brilatnu podivanu. Hudba umocnuje zobrazene a skvele doplna orchester hereckych velicin. Scenar ma urcite slabsie miesta, ale pozitiva valcuju negativa a co sa tyka hereckych kvalit hlavnych zucastnenych - jeden perfektne ladiaci stroj. Bojove sceny su perfektne prepracovane i ked ich mohlo byt viac. Ked to vsetko scitam a podtrhnem mame to velkolepu historicku show na ktoru sa nezabuda a cas jej na krase neskodi (2/1//2010). Doporucujem ako povinne sledovanie, takto ma vyzerat poriadny film z dob nedavnych - nezabudnutelny zazitok. 99% ()

Pc

opravdu dobrý film. celý film akce, vychcanost, odvaha, statečnost, troška lásky. Hercí dali filmu šmrnc a dobře zahrané. dávám 5* protože si to míň nezaslouží. ()

hakon

Drsný Crowe jak si to rozdává v aréně proti nejrůznějším kulturistům? Nejlepší Scott, největší epický zážitek plný silného příběhu a znamenitého vyprávění. Vše co od Gladiatora Maxima čekáte, také dostanete. Stoupající adrenalin jde ruku v ruce s akcí, napětím i silnými postavami. Akce! ()

joe777

Ve filmu Gladiátor můžeme vidět opravdu vynikající herecké výkony v čele se skvělým Russellem Crowem. Ohromující monumentální bojové scény a chytlavý příběh jsou skvělým zážitkem. Hrdina příběhu, Maximus, diváka provádí tehdejším světem a lidskými vztahy ve společnosti. Postupným odhalováním děje v příběhu poznáte, že pro něj zabíjení není vášeň nebo nezbytnost. Je to pro něj utrpení. Nezbývá mi nic jiného než všem tento úchvatný velkofilm doporučit. ()

Zeek

Zasloužený počet Oscarů a asi nejlepší film roku 2000. Počet hvezdiček odemne by byl vyšší, kdybych tenhle film viděl méněkrát než ve skutečnosti. Moje hodnocení: 85% ()

KOZEL84

''Vy se snad nebavíte?!Vy se vážně nebavíte?!!Tak proč ste sem chodili?!''Viděl sem ho víc než šedesátkrát a znám ho nazpamět.Totální dokonalost.Dokonce i ti idioti z akademie se hecli.Že je to historicky kravina ví snad každý vůl a je to fuckt fuk.O to tady fakt nejde.Výborné herecké výkony a překvapivý Oscar pro Russella (kdo by ho nechtěl za takovou roli).Ridley zas utřel.Oni mu ho pak dají za celoživotní dílo.Strčte si ho do prdele idioti.Maximus Maximus Maximus...A ta hudbaa!!!Mě je 5 hvězd málo.Můj nejoblíbenější film!Ave Ridley!PS:Jak nesnáším dabing,tak Dlouhého Commodus je snad lepší než originál. ()

Money_too

Nemůžu srovnávat s ostatníma velkofilmama typu Troja atd. Gladiátor je jiný. Možná je to prostředím,možná hereckými výkony nebo hudbou. Když to ale shrnu, je to filmová lahůdka, na kterou se vždy s chutí podívám znovu...životní role Russella Crowa! ()

Luqi

Gladiátor sa za každú cenu snaží vyznieť veľkolepo. V každom zábere, v každom dialógu. A to mu škodí. Iste, je to film o veľkom hrdinovi vo veľkom Ríme, väčšinou je tento prístup na mieste, ale netreba to zase preháňať, lebo to potom niekedy naopak vyznieva trápne............. Týka sa to predovšetkým scenára. ...............Ale po vizuálnej i zvukovej je tu určite hneď niekoľko nezabudnuteľných momentov, kvôli ktorým sa to oplatí vidieť................. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Další posily pro druhého Gladiátora

Další posily pro druhého Gladiátora

03.05.2023

Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) letos na podzim divákům naservíruje velkolepý historický pohled na legendárního francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparteho, to pravé ořechové ale zřejmě… (viac)