Príbeh rímskeho generála Maximusa (Russel Crowe) začína v zime v roku 180, keď sa na čele rímskych légií postará o konečné víťazstvo nad germánskymi kmeňmi. Po bitke sa objaví starý a chorý cisár Marcus Aurelius (Richard Harris) so svojimi deťmi, slabošským synom Commodusom (Joaquin Phoenix) a dcérou Lucillou (Connie Nielsenová), ktorá bola kedysi Maximusovou milenkou. Večnými bojmi unavený cisár požiada Maximusa, aby sa po jeho smrti stal protektorom Ríma. Generál to však odmietne. Jediné, po čom túži, je pokojný život na vidieku po boku manželky a syna. Keď sa Commodus dozvie, že ho otec nehodlá menovať svojim nástupcom, zákerne ho zabije a zmocní sa vlády. Maximus sa novému vladárovi odmietne podrobiť a je zatknutý. Zo zajatia sa mu síce podarí uniknúť, ale svoj dom nájde vypálený a oboch ľudí, ktorých tak miloval, zavraždených. Vyčerpaný žiaľom a zranením omdlie a preberie sa v zajatí otrokárskej karavany. Ako otrok je predaný kočovnej gladiátorskej skupine patriacej bývalému gladiátorovi Proximovi (Oliver Reed). (TV Markíza)

ArsenalEagle

Nejlepší historický film všech dob. Srdcovka. Jedinečný film. Ridley Scott přivedl na svět úžasný kousek, ale kdo ví jestli by bez Russella Crowea měl takový úspěch, neboť ten byl famózní od samého začátku až k titulkům. Jisté je, že tento film je v dnešní době klasika, kterou si pustím takřka kdykoliv... A 12 nominací na Oscara mluví za vše ()

Lamiczka

Znovu a znovu by se dalo dívat na tento, bezmála tříhodinový, strhující epos o statečném generálovi a jeho nelehké cestě za pomstou. Velkou mírou tomu přispělo i hudební duo Hanse Zimmera a Lisy Gerard, jejíž pěvecký projev je velmi originální. Režisérsky zpracované na jedničku, herecky jakbysmet, ústřední dvojice Rusella Crowa a Joaquina Phoenixe strhává diváka do děje plného akce, napětí a intrik a nejednomu z diváku (či spíše divaček) zůstane na konci suché oko. ()

Jillen

Skvěle odvedená práce Scotte. Jeden z nejlepších "historických" filmů, který byl natočen. Naprosto skvělá hudba pod vedením Hanse Zimmera, jejíž kouzlu však někteří nepropadnou. Stupidní hlášky a scénář, které trefí do hlavy snad každého a jemně mu znepříjemní podívanou. Russel Crowe jako vždy excelentní a nedá se mu nic vyčíst...to samé platí i pro ostatní herce. Atmosféra úžasná a neopakovatelná. Solidní akce, která ne každého zaujme, ale mě se to líbí. a jako třešnička na dortu...emoce...film mě dojal a opravdu jsem měl na konci mokré oči. Dávám 90% ()

Džejkop

Gladiátora jednoznačně považuji za nejlepší hoolywoodský film inspirovaný antickým světem. Velkofilm, který mně nabídnul jen samá pozitiva. Parádní soundtrack, přitažlivý vizuál, svižně odsejpající příběh. Nezapomenutelná počáteční bitva s barbary, charismatický až heroický Maximus, nespravedlivý a tragický osud rodiny našeho Maxima. A především následná pomsta, spočívající v kosení kolegů v areně, vedoucí až na samotný gladiátroský Olymp, tedy do římského kolosea. Jediným mínusem tak zůstává smrt Olivera Reeda během natáčení. ()

Laxik

Bombastická podívaná ve které Russel Crowe alias gladiátor "Španěl" alias generál Maximus Decimus decimuje maximální množství bojovníků v aréně. Jeho cíl je prostý - pomstít se císaři. Jeho plán? S pomocí zjevně zamilované sestry císařovy a bandy otroků utéci z tábora, svrhnout Commoda a vrátit Římu republiku. Kluk má ale smůlu a plány se mu zkomplikují. Výtečný jak Russel, tak Joaquin. ()

Tommass95

Jeden z nejemotivnějších filmů, jaký jsem viděl. Miluji historické, výpravné a dobrodružné filmy a tohle je vše v jednom. Gladiátor je navíc velmi dobře zpracován a závěrečná scéna je doslova dechberoucí . Tomuhle filmu není co vytknout . ()

nirvanafan

Film, který má všechno. Silný příběh, nádherný vizuál, dechberoucí scény a skvělé herecké výkony Russella Crowea a Joaquina Phoenixe. Navíc jako bonus pro mě zasazeno do období starého Říma. Vážně už nevím, co víc si přát. ()

MikO_NR_1909

Najgýčovitejšia hollywoodska pecka možno všetkých čias. Popri fantastickom vizuálno-estetickom orgazme, hudobne, strihom, technikou, monštróznosťou zvukových efektov, výpravou a Croweom v hlavnej roli zlyháva tradičná štruktúra. Ale že úplne. Flagrantne odfláknutý scenár je toho najjasnejším dôkazom. Ale to je skôr systémovo evolučný syndróm vývoja kinematografie. Ručnú prácu nahrádzajú počítače (i keď musím uznať, že v tomto prípade najlepšie využité vzhľadom ku konkurencii), entita postáv strieda lacný pátos a atraktivita, ktorá mala diváka nenásilne, civilne a kvalitatívne poháňať do siete historických udalostí fiktívnejších mýtov je nahradená atraktivitou supermanstva, emočných pudov, jatiek, fešných tváričiek protagonistov či absolútneho odklonu od komplikovanosti dejovej konštrukcii, kde epická nosnosť zatieňuje tie skutočné zručnosti. Netvrdím, že Braveheart je výrazne lepší, ale sa o niečo viac vymyká pravidlám faux pas. ()

buldock

Nemám prakticky co vytknout a musím použít jen slova chvály. Nádherný historický velkofilm plný emocí , zrady , hrdinství , sebeobjetování , přátelství , lásky , smrti a vítězství. Vizuální stránka výtečná , režijně skvělé , hudební motivy pana Hanse Zimmera laskající moje uši , herci v hlavních rolích perfektní , ať už Russell Crowe a jeho chrabrý Maximus , Joaquin Phoenix a jeho nemocný a nenávistný Commodus , i Connie Nielsen a její statečná Lucilla , si zaslouží obdiv za své výkony. Bojové scény (hlavně ty v koloseu jsou excelentní)propracované , atmosféra parádní , no prostě luxusní podívaná jak má být! Film: 92% , OST: Hanz Zimmer: 90% ()

numi

Strhující podivaná, která je po vizuální a hudební stránce téměř dokonalá. Russell Crowe se prosekal k Oskaru a Joaquin Phoenix ho, alespoň dle mého skromného názoru, ještě o kousíček převyšuje. Ono to bude ale hlavně tím, že jeho postava se během filmu o ten malinký kousíček více vyvine a on toho může více ukázat. A že toho dokázal využít... Bravo. Co tomu chybí? Nic. Jen je to omleté téma, které je pouze zasazeno do zajímavé doby. Takže pokud nečekáte, že vás film bude neustále šokovat dějovými zvraty, tak budete naprosto spokojeni a Gladiátor vás dostane. [listopad 2005] ()

Orlau32

Historické filmy a zvláště ty, které vypovídají o Římské říši, prostě miluji. Když jsem film viděla v TV, byla jsem nemocná a tak jsem to v horečce sledovala-nesledovala. Ale nyní jsem si to koupila na DVD a v klidu si to pustila ještě jednou. No...paráda. Změnila jsem své hodnocení ze 4* na pochopitelných 5*. Filmu není co vytknout... RIDLEY SCOTT opět vynikající réžie. A vůbec všichni herci si to užívali - nemám k nikomu žádnou zásadní připomínku. ()

edy66

Po dlouhé době chci něco napsat. Včera jsem si film opět pustil a jsem toho plný. Nečekal jsem přednášku z historie, prostě jsem se chtěl dobře pobavit a příjemně strávit sobotní večer. Musím říct, povedlo se. Famózní podívaná, perfekní herecké výkony ( Crowe, Phoenix ), skvělá hudba a režie.Ještě teď mám husí kůži. K dokonalosti sice něco chybělo ale za mě 95%. ()

Wolodja

Sice Scott opet nemel k dispozici nejaky extra scenar, presto se mu povedlo natocit film, který ma spad, kde potkate chrabreho hrdinu i slizkeho padoucha, proste takovou velmi chutnou komercni jednohubku. Navíc, když jsem odchazel s partou kamaradu z kina, jeden z nich, vybaven lepsimi znalostmi historie nez ja, prohlasil, ze zde nasel pouze ctyri fakticke nesmysly. No reknete, není to pro Hollywoodsky film dobra vizitka? :-) (BTW i přes nesporne herecke kvality Russela Crowa je hvezdou filmu Joaquin Phoenix.) ()

vorheese

V mém profilu se dočtete, že jedna z mála věcí, které nesnáším, je PATOS. Do filmového jazyka přeloženo: Nemám rád Gladiátora. ()

gogos

Velkolepe, nadherne, vyborne napsane i zahrane. Podle me jeden z nejlepsich historickych filmu nejen posledni doby. Vazne jsou to skutecne filmove orgie a neskutecny zazitek! ()

blackrain

Velkolepý historický snímek s charismatickým Russellem Crowem v hlavní roli. Film skutečně nabízí velkolepost a skvělé výkony herců. Je také hodně brutální. Bojové scény jsou monumentální. Postavu Commoda jsem hodně nenáviděla. Maximus je veden touhou po pomstě, která narůstá s další prolitou krví na jeho zbrani. ()

ABLABLABLA

Nádherný film se smutným ale přitom krásným koncem. Vždycky se rozbrečím. Rozhodně ten pravý velkofilm, kde máte všechno. Radost, smutek, vraždy, boje, lásku, závist a zlo...prostě všechno. Ruseell Crowe tu podle mě předvedl nejlepší herecký výkon, jaký jsem kdy u něj měla možnost pozorovat. Vážně tleskám. I ostatní herci předvedli naprosto skvělé výkony, úžasná režie, kamera, oděvy vše... cítila jsem se, jako bych vážně byla někde ve starověkém Římě. I když film se skutečnou historií moc společného nemá, myslím si, že zde to nevadí. Ridley Scott si vymyslel vlastní historii a natočil naprosto skvělý film. BRAVO!!! ()

Bat55

Už ubehlo 10 rokov od filmového skvostu režiséra Ridleyho Scotta a ešte dodnes a tipujem, že ešte pekne dlho bude patriť k tomu najlepšiemu filmu, ktorý nesie nálepku historický a o histórii ako takej aj rozpráva. Russell Crowe získal právoplatne oscara, filmový príbeh o Maximusovi, generálovi rímskej armáde, zradený vlastnými, odsúdený sám na seba, sa stáva Gladiátorom v snahe a v túžbe vybojovať si svoju slobodu, ako to už raz niekto dokázal, ma úplne pohltil a to zakaždým. Skrátka, Gladiátor je historický film, ktorý sa len tak nevidí. Joaquin Phoenix ako Commodus bol neskutočne odporný, až to bolo skvelé a herec si u mňa získal sympatie už v scéne, kedy zavraždil svojho otca. Kamera, strih, vizuálne efekty, Zimmermanova hudba, akcia, výprava, to všetko je v Gladiátorovi na vrcholnej úrovni, plus výborné herecké obsadenie a skúsená réžia Scotta, ktorý preukázal svoje kvality už x krát a dúfam, že ešte y krát ukáže. Som rád, že niečo takéto vzniklo pod rukami tých najlepších, ktorí v branži sú a že je Gladiátor viac než len obyčajný blockbuster, on je aj neuveriteľne emociálny zážitok umocnený dokonalým hereckým výkonom nielen hlavného hrdinu, ale aj záporaka, či ostatných účinkujúcich, či už to sú väčšie či menšie úlohy. Briliant movie is this! /100%/ ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Další posily pro druhého Gladiátora

Další posily pro druhého Gladiátora

03.05.2023

Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) letos na podzim divákům naservíruje velkolepý historický pohled na legendárního francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparteho, to pravé ořechové ale zřejmě… (viac)