Osaka, Japonsko. Polda ztrácející nervy. Chystané spiknutí. Zabiják na útěku. Nick Conklin (Michael Douglas) a Charlie Vincent (Andy Garcia) jsou cizinci v neznámé zemi. Poldové z New York City v Japonsku pronásledují Sata (Yasuka Matsuda) - uprchlého vraha a člena Yakuzy (japonské mafie). (oficiálny text distribútora)

Artass

Mimo dobrej réžie, kinematografie a set dizajnu je to na facku. Téma filmu je úplné klišé už aj na koniec 80-tých rokov, L.A. prezlečené za Japonsko, zopár rasistických čísel až po trápnučké šablóny amerického patriotizmu. Po Hirošime a Nagasaki ďalšia facka Japonsku. ()

PTuranyi

Celkom dobrá policajná dráma, ktorá od úvodnej skladby smrdí osemdesiatkami. Naviac jej titulky obsahujú viacero veľkých filmových mien. Produkčná stránka je nadpriemerná. Keď sa totiž režisér Ridley Scott pustil do tohto filmu, mal už za sebou Votrelca a Blade runnera. No a na atmosfére to cítiť. Pátranie páru new yorských policajtov v Japonsku po japonskom vrahovi, má v mnohom nádych Blade runnera. Okrem temných industriálnych kulís, drsných hrdinov a gejší je to vydarená hudba Hansa Zimmera. Žiaľ ani s jeho pomocou sa nepodarilo z príbehu, ktorý mohol ťažiť zo stretu kultúr, vytvoriť väčší zážitok. Ken Takakura na japonskej strane preto urobil rovnako veľa ako Michael Douglas a Andy Garcia. Výsledok však zostal niekde na polceste. Ani celkom japonsky hĺbavý, ani úplne americky akčný. 70% ()

FAxPR odpad!

hroznější, než hrozný. pro mě osobně největší let-down ridley scotta. chápu, že v té době byla nevraživost vůči japonsku na svém vrcholu, ale tohle je vážně skoro stejný propadák jako rising sun s huhlajícím connerym. mohlo by se to odehrávat úplně kdekoliv- scénář je univerzální. a je to strašná nuda. vrchol trapnosti je finální přestřelka a závěrečné loučení. a douglas vypadá jako bezdomovec. hudební doprovod je taky peklo. ()

Peenugirl

Zaujímavé... Keďže som to videla v roku 2011, mala som trochu feeling závanu stariny, ale aj súčasnosti zároveň. Akoby sa svet nemenil?! Mám rada hru keď sa drsný nedobrý chlapský chlap otočí proti každému za pravdu. Staré otrepané a funguje. Vždy dostane zlých a pomstí zbytočnú smrť priateľa. A vety drsňáka: "..ja se líbam předtím než šukám..." ho robia len viac sympatickým. Celkový dojem je fajn 55%. ()

prengel

Prečo plné hodnotenie? No v prvom rade preto, pretože tento film je tu mimoriadne podceňovaný, čo je podľa môjho skromného názoru čiastočne dané aj mizernou kvalitou dabingu a rovnako tak i samotnou nekvalitou predošlých video transferov VHS/DVD, našťastie toto už v plnom rozsahu rieši Bluray a HD-DVD nosič (viem o čom hovorím, mám totižto oba). Takže nech sa páči perfektná 80ka v špičkovej kvalite. PS: A k tomu Zimmerov soundtrack v nadupanej šestjednotke ako bonus… ;) ()

komando20

ked sa spoja take mena ako Ridley Scott, Hans Zimmer a Michael Douglas tak z toho može vniknuť len dobrý film. Michael je tu ozaj v neobvyklej ulohe drsneho detektíva, škoda že Andy musel zomrieť vedel by som si predstaviť aj dalšie pokračovanie tejto dvojice. ()

Dupac

Kdyby hrál Nicka místo Douglase Steven Seagal, vyšlo by to nastejno, tak tupě je jeho role napsaná a zahraná. Roli Andyho Garcii by mohl hrát kdokoli, těžko by mohl být nevýraznější. Oba se v Japonsku chovají jako kolonizátoři, kteří si k místním můžou dovolit takřka cokoli. Kromě hochů z yakuzy jsou totiž všichni totálně splachovací, takže proč by to cizincům nemělo projít. Je zajímavé, že americká nadřazenost ve filmu neprodělá vůbec žádný vývoj, takže i když Douglas osiří, jedná s japonským kolegou povýšeně i ve sbližovacích "buddy" scénách. Kulisy a futuristický vizuál (ano, taky mi připomínal Blade Runnera) nemůžou zahnat pachuť nudy a béčkovosti. ()

Al90

Film dobrej,akorat jsem trošku Douglasovi tu roli nevěřil :) ale tu bezmoc jsem mu nezáviděl,když v Japonsku se k nim tak chovali a navíc mu ještě ,,SPOILER,, tak blbě zabijou kolegu a on s tím nemohl nic dělat ,, KONEC SPOILERU,,místní policie svazuje ruce a nenechává ho vyšetřovat...Ale ten konec na policejní stanici,to jsem si vychutnal tak jako právě Michael :)) ()

gizi

Novoten ve svém komentáři vystihuje přesně to, jak to vidím i já. Jen doplním, že atmosféra, především v závěru, je hodně podobná Vetřelci. Film přes svou "tuctovost" je přesto trochu nadprůměrný a při 70% tak neupřu 4*, 25.1.2016. ()

evangelos

Priemerný akčný film s dobrou atmosférou, ale nesympatickou ústrednou dvojicou. Pár krásnych záberov, celkom dobrý hudobný motív aj s niekoľkými piesňami a sem-tam dobrý akčný čí dramatický moment. Bohužiaľ, aj tých pár pozitív úplne zabíja prítomnosť debilného frajerika v podaní Andyho Garcie. Správanie jeho postavy v nočnom klube ma strašne vytáčalo. ()

BubbleCat

Patetické klišé... předvídatelný děj, předvídatelné dialogy... Přesně vím, co se v následující chvíli stane, jak se děj bude vyvíjet.. nijak se neliší od dalších akčních filmů 90. let. ()

abphoto

Veľmi mi sedela ponurnejšia atmosféra tejto akčnej krimi, prvá polovica filmu bola skvela, potom sa to trosku roztrhalo. Atmosfére filmu pomohlo, že sa odohrával v exotickom Japonsku, bez ktoreho by bol len velice priemernou detektívkou... Douglas bol celkom uveriteľný, a Scott vizuálne fantasticky, rad sa k filmu vraciam **** za atmosferu a hudbu. ()

babuca

v 80-tych rokoch to bola asi celkom pecka ale vidieť to po temer 25 rokoch.....no veľmi naivné, často nelogické, proste toto už viac nemusím. Pre mňa určite najslabší film Ridleyho Scotta. ()