Unesení

všetky plagáty
USA, 2002, 14 h (Minutáž: 84 min)

Tvorcovia:

Leslie Bohem

Scenár:

Leslie Bohem

Hudba:

Laura Karpman

Dakota Fanning, Matt Frewer, Emily Bergl, Heather Donahue, Joel Gretsch, Adam Kaufman, John Hawkes, Ryan Hurst, Camille Sullivan, Eric Close, James McDaniel (viac)

Sú tajomstvá, ktoré si každý nechávame pre seba. Sú však tajomstvá, ktoré před nami niekto tají. Séria z produkcie Stevena Spielberga, ktorá získala najprestížnejšiu televíznu cenu EMMY. Rozpráva generačný príbeh troch rodín, ktoré zohrali kľúčovú úlohu v histórii únosov mimozemšťanov. Zasadené do kontextu konkrétnych historických udalostí nanovo prepisuje pozemské udalosti a dodáva im mysterióznu príchuť. Šialene silný príbeh o stretnutiach ľudstva s mimozemskými civilizáciami, kde napätie celkom ovládne obývačky a kde budete počuť svoj vlastný dych. (oficiálny text distribútora)

Jimclark

Ze svého mládí si toho ze seriálu už moc nepamatuju, pravděpodobně proto, že jsem byl věčně pracovně někde mimo domov, a proto jsem z něj tehdy viděl maximálně tak jeden nebo dva díly.  Teď po letech se na něj konečně dívám pořádně a pozorně, a zjišťuji, že už asi od čtvrtého dílu příběh skáče ve vyprávění o příliš velké časové úseky dopředu, najednou to není 5 let za jeden díl, ale klidně i 20, a já nějak přestávám stíhat, kdo je čí bratr, sestra, syn, dcera, nebo jen dospělá verze dítěte z  předchozího dílu. A to se dívám každý den na jeden díl, jaký chaos v tom asi musel mít někdo, kdo viděl jeden díl za týden? Ale i přesto se mi to líbí, je to dobře natočené a má to tajemnou atmosféru. ()

MAsakRA

První polovina byla super, ale od narození Ally to byla celkem nuda. Nepochopil jsem hlavně úplně zbytečnou a dlouhou scénu s rukojmími. Škoda. ()