Unesení

všetky plagáty
USA, 2002, 14 h (Minutáž: 84 min)

Tvorcovia:

Leslie Bohem

Scenár:

Leslie Bohem

Hudba:

Laura Karpman

Dakota Fanning, Matt Frewer, Emily Bergl, Heather Donahue, Joel Gretsch, Adam Kaufman, John Hawkes, Ryan Hurst, Camille Sullivan, Eric Close, James McDaniel (viac)

Sú tajomstvá, ktoré si každý nechávame pre seba. Sú však tajomstvá, ktoré před nami niekto tají. Séria z produkcie Stevena Spielberga, ktorá získala najprestížnejšiu televíznu cenu EMMY. Rozpráva generačný príbeh troch rodín, ktoré zohrali kľúčovú úlohu v histórii únosov mimozemšťanov. Zasadené do kontextu konkrétnych historických udalostí nanovo prepisuje pozemské udalosti a dodáva im mysterióznu príchuť. Šialene silný príbeh o stretnutiach ľudstva s mimozemskými civilizáciami, kde napätie celkom ovládne obývačky a kde budete počuť svoj vlastný dych. (oficiálny text distribútora)

Ixi

Desetičlená sci-fi minisérie, na které se podílel i samotný Spielberg. Příběh, jenž v sobě shrnuje osudy tří rodin po více než třech generacích, geniálně vymyšlený s poznámkami malé holčičky (Dakota Fanning), která zde prokázala svůj neobyčejný herecký talent. Není co vytknout, ať už z oblasti hudby, efektů, či výkonů ostatních herců. Mile překvapí také nečernobílé charaktery Crawfordovy rodiny. ()

MartinTerran

Ke každé epizodě jsem napsal krátký koment a tady to zkusím nějak shrnout.  Je to scifi o mimozemšťanech a příběh se táhne dlouhá léta, čili je zde dost postav které postupně stárnou a také umírají, takže pokud nemáte super paměť na jména, tak je třeba se zaměřit na to kdo je kdo - je to trochu maglajz. Některé díly jsou slabší a jsou asi jen aby se něco stalo a mohl se čas posunout, ale žádné relevantní informace nepřináší. Konec a vysvětlení za mě v pořádku, ale jak s tím naloží aby to k něčemu bylo to netuším (ale o to tady nejde). Herci hráli hodně přesvědčivě a dobře, efekty se mi zdály občas zvláštní, ale to je asi tím, že na to koukám téměř po 20 letech. Za mě nakonec docela spokojenost je to tak mezi 3 a 4 *. Hodnocení: 70/100. ()

wokurk

Celý seriál tak na tři hvězdičky. Asi proto, že neholduji intrikám a tady jich je požehnaně. Ale volba Dakoty Fanning do "hlavní" role a její závěrečná scéna je vynikající! ()

jjjerry

Seriál tu má velmi rozporuplné hodnocení. Pro mě je jeden z nejoblíběnějších. Oceňuji propojení 4 generací v jedné serii seriálu, to dodává šťávu a reálnost. První díly jsou napínavé, a perfektní...pak to maličko ochabne a finále je opět super. Je tam vše, sci-fi prvky, napětí a skvělé charaktery, Dakota Fanning je skvělá a její "průvodcovský hlas" se vryje pod kůži. ()

Olafa

Unikátní projekt, o kterém se skoro nehodí mluvit jako o seriálu. Postavy jsou uvěřitelné a jejich cesta životem (někdy skoro už od splynutí spermie a vajíčka) fascinující. Po shlédnutí ho nepustíte z hlavy. ()

Naranyan

Mé myšlenky oscilovaly od 3 k 5ti a prostým průměrem získáme výsledek. Né vše je zde dokonalé, či dokonalosti se blížící nicméně osobitý přístup k tematice a nejden zatraceně originální nápad a vůbec nápaditost námětu celkově je servírována skrz myšlenky už viděné, slyšené přes detaily neobvyklé k výsledku, jenž se rozhodně nemá za co stydět, ba naopak, potěší. Sledování Taken mne skutečně velmi bavilo v době, kdy mívám problémy pustit si jakýkoli film či seriál a proto také chyběl jen krůček k absolutoriu. Není v minulosti i současné době (což mě čím dál více překvapuje) ani trochu snadné najít představy mimozemšťanů zoufale nepolidštěných v nejdenom aspektu a vlastně nikdy jsem neviděl/neslyšel takovou, která by se od nás dokázala zcela odpoutat, což je, samozřejmě, vcelku pochopitelné. Jsou mezi námi ale lidé, kteří hýří fantazií a často končívají právě jako spisovatelé, režiséři apod., a proto bych rád jednou "padnul na držku" ze zážitku, myšlenky naprosto neotřelé, nové. Taken k tomuto měl vykročeno snad vůbec nejvíce, co se kdy přede mnou objevilo. ()

ELDoctorow

Nuda, ktorú som dopozeral len preto lebo som chcel vedieť ako to skončí, keď som už investoval svoj čas do prvých častí. Mať to však druhú sériu nedonútia ma to pozerať ani keby sa mi Steven Spielberg s Georgeom Lucasom vyhrážali natočením piateho Indiho. ()

kuri-noha

Vynikající seriál založený na skutečných událostech. (Stejně se mi nezdá, že by stovky lidí na celém kontinentu skupinově a shodně lhalo. Přitom ve večerních zprávách věříme všemu.) Mohlo by se zdát, že je o mimozemských civilizacích a jejich kontaktu s lidstvem, ale ve skutečnosti jsou Unesení spíš o těch lidech. O těch zatracených lidech. ()

Ammit

V roce 2002 asi bomba, ale já se při sledování (rok 2023) dost nudila a jen s četným přeskakováním nudných scén dokoukala. ()

play@peace

Průměrný seriál o setkání s mimozemšťany a počínaní vlády USA od roku 1947 až do současnosti. Některé epizody jsou dobré, jiné průměrné a postavy ufonů mi nepřipadají hrůzostrašné ani trochu. Když si vzpomenu třeba na Krajní meze nebo Akta-X, kde si s modely emzáků skutečně vyhráli... ()

KcarlosK

V podstatě tu šlo o h.v.o, ale dá se to v pohodě zkouknout. Jen bych díly zkrátil na klasických 40-45 minut. Stojí za podívání už jenom kvůli úžasné Dakotě. Jinak zbytečně utahané a ukecané. Na Spielberga slabota. ()

zain

první polovina seriálu byla celkem povedená, ale jakmile se dostaneme do součastnosti vše se začne vléct, objeví se pravý americký patos a závěr je toho nezvratným důkazem - půl hodiny přeslazeného slzavého údolí. poslední tři díly mohly být klidně obsaženy v jednom díle, bylo to zbytečně natahované. a ty věčné komentáře té holčičky - ufonky, byly taky dosti otravné. ()

Chenile

Tema mozna neni uplne originalni... ale je tam hodne originalnich prvku a hlavne me nadhnulo to, ze serial zachycuje deni napric nekolika generacemi.. ()

opicee5

Bohužel po výborných pěti dílech šla kvalita dolů.Zejména z pohledu hereckého obsazení,hlavně Heather Donahue jsem měl po pár minutách plné zuby.Tak strašně protivnou,nesympatickou a protivnou krávu jsem ve filmu dlooouho neviděl :D Jinak téma o UFO libové,jen mi přišel ten potenciál ne naplno využit tak jak mohl být. ()