Pán tygrů

• USA Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Dokumentární seriál o chovu velkých koček a jeho podivném podsvětí obývaném výstředními postavami, které prostě musíte vidět. (Netflix)

vyfuk

Když Tiger King vyšel, opravdu se z něj stál fenomén. Opět se nemluvilo o ničem jiném. A ani nešlo o tom, že by seriál zaznamenával nějakého vyloženého tupce. Ale spíše poukazoval na demenci lidí obecně a snaze získat byznys na svou stranu. To už je samo o sobě magořina, jelikož kromě vlády USA nemáme v příběhu pozitivní postavu. Ať už GW nebo Baskinová, ve výsledku to jsou všichni magořiny a blázni lobující za svou stranu. Vcelku pokrytecké. A ani ta vláda zase není tak tolik v pohodě. Hold je to takový úděl. Nic to nemění na faktu, že dokumentaristé se snažili zřejmě naprosto správně a vyváženě poukázat na vše. Odhalit něco navíc. V tomto úhlu pohledu nemám výtky. Občas při sledování až zamrazí. Kolem a kolem z toho vychází příjemná rovnice, kdy se i rádi podíváte na další díl. Onen neoficiální poslední lidi dost shazují, ale já proti němu nic nemám. Naopak jsme mohli něco slyšet více na plnou hubu. Ale asi to mělo vyjít jako nějaký samostatný dokument nebo show než jako další díl seriálu. U mě dobrý. Příjemné pokoukání, které dokázalo i poukázat opět na nějaký i sociální problém. Trochu někdy i odlehčenou formou, která stále byla svou pravdou až strašidelná. 2. série: Tvůrci se zde trochu přestřelili v tom, že jim nedochází, jak moc lidé milovali tu bizarnost a tupost první série. Lidi na to koukali kvůli Exot(ic)ovi a ten sedí. Takže toho moc neřekne. Nemá to moc smysl. Škoda. ()

liuk

Tady si na začátek neodpustím nefilmový komentář. Stejně jako sportovci s nebeskými platy jsou tito magoři vlastně daní za to, jak si žijeme dobře. V nějaké zemi, kde 90 procent lidí žije z ruky do huby by něco takového nemohlo existovat. A za druhé mě naprosto nasíralo, jak v USA může někdo dávat na internet naprosto přímé výhružky k popravě člověka ve formě střílení do podobizen nebo nakládání uřiznuté hlavy do nálevu. A nic za to nehrozí. Dobře, že nemáme něco tak radikálního jako je americký první ústavní dodatek. Ohledně filmových kvalit dokumentu to nevidím tak růžově jako mnoho hodnotících. Když se tam tomu všemu tam nesmějete, tak je to podle mě zbytečně dlouhé a nadoraz se začne něco dít až v posledních dvou dílech. Těch předchozích pět by se dalo shrnout do dvou max. Třeba s dalším Netflixem dokumentem o nebezpečných exotech Wild Wild Country se to vůbec nedá kvalitativně srovnávat. ()

Jaro.Krafcik

Tak to bol ale poriadny Exot ten Joe Exotic. Za jeho postavu a lasku k tigrom by to mal byť plný počet, ale keď mám hodnotiť dokument je to sotva priemer. Posledná špeciálna epizoda, natočená počas pandémie fakt zbytočná. 3* ()

ghatos

Než jako na kriminální případ (což samozřejmě je klíčové) je to hodnotné také jako kulturní sonda do USA, kde se vše točí okolo byznysu se zvířaty, peněz a prapodivných lidí. Ty stimulují hlavně divoké kočky a tady přesně platí pořekadlo padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina. Carole Baskin není o nic lepší, než Joe Exotic, akorát jemu tak nějak už jeblo. Dokumentární skvělá práce...85%. ()

klukluka

Fakt dobře zmapovaná významná část života jednoho excentrika a lidí, kteří ho obklopovali. Filmaři se dostali i k záběrům, které by vážně mít nemuseli- a přesto! Namátkou- první manžel Joea si jde nechat přetetovat kérku na podbřišku. Jak parádně to nakonec zapadlo do skládačky, kterou jsme celou dobu sledovali... Tomu se říká z prdele klika. Jinak trest pro Joea neúměrně přísnej. Já bych ho chtěl vidět v lochu za ty výhružky. Na tři roky, aby se zklidnil. Ale 22 let? Holt USA... P.S.: V mnoha komentářích se objevují narážky na inteligenci Američanů. Já si nemůžu pomoct, ale mě ta úroveň amerických ošetřovatelů divé zvěře naopak fascinuje. Jeden vedle druhýho byli pohotoví, schopní si na věci udělat vlastní názor, výborně se vyjadřovali, měli smysl pro humor... Z manipulace tvůrce nepodezírám, jsem přesvědčený, že to bylo real, ale kéž by ti herci, kteří je mají ztvárnit ve filmové podobě tohoto dokumentu, měli jejich intelektuální výbavu. ()

purekritik

Co maj společnýho latentní heterosexual na perníku, polygamní homosexual s mulletem, jednorukej hermafrodit a beznohej provozní? Kdo z nich si říká Joe Exotic? Vystřelí si někdo omylem během natáčení mozek z hlavy? Jak do toho zapadají tygři se slony, PETA, práskající panenka Chucky, FBI, nebo třeba samozvaná ochránkyně šelem, která zašla tak daleko, že je nakrmila vlasním manželem? Tohle a mnoho, mnoho dalšího se dozvíte v jedinečném příběhu, kterej napsal sám život a kterej se vyborne podarilo zachytit dokumentaristům z Netfixu. ()

borec999

Netflix ma vynikajúce dokumenty a táto šialenosť podľa mňa absolútne zaslúžene pobláznila a udivila svet. Príbeh Tiger Kinga Joea Exotica, Carole Baskin a ďalších chovateľov tigrov v USA je tak bizarný, že by ho nevymysleli ani tí najbláznivejší scenáristi na svete. Nie nadarmo sa hovorí, že najlepšie príbehy píše sám život- tento tu je toho dôkazom. S každým dielom si budete hovoriť, že to nemôže byť už viac strelené. Ale vždy je. Čiastočne za to môžu postavy. Stojím si za tým, že som v tomto dokumente nenašiel jedinú normálnu postavu. Z úvodu si hovoríte, že Joe je riadny exot. Potom sa zoznámite s jeho nemesis Carole Baskin a zistíte, že asi ani ona nie je úplne normálna a má niečo "za ušami". No a potom doktor Bhagavan Antle. Nikto nevie síce čoho je doktor, ale kašľať na to. Keď si svojim tučným kontom zaplatí, že môže do hotela priviesť tigrie mláďatá v batožine, tak si môže zaplatiť že je aj doktor. Okrem podivností má však dokument aj jednu rovinu na zamyslenie a tou je téma chovu tigrov v zajatí a konkrétne v USA. V tejto oblasti prináša dokument naozaj veľa zaujímavých a hlavne znepokojivých faktov (najmä pri pohľade na chovateľov týchto zvierat). Jeden z tých príbehov, ktoré sú "možné len v USA" a dokument, u ktorého sa veľmi ťažkú popisujú výsledné dojmy. To proste musíte vidieť.  PS: Fuckin Carole Baskin... EDIT: 2. séria je prekvapivo podobný bizár ako prvá a naplno ukazuje povahu a charakter všetkých ľudí pohybujúcich sa v týchto kruhoch. A to čo niektorí robia chovaným zvieratám pre zisk a peniaze a ako im na nich "záleží", tak z toho sa mi naozaj škaredo dvíhal žalúdok. Jeff Lowe a Tim Stark sú ukážkovými príkladmi. 100% ()

Hanys_

Tohle bylo drsný. Parta vidláků, alkoholiků a feťáků (budoucích nebo minulých), se stará o několik desítek divokých šelem...a kdo čeká, že dokument bude primárně o tomhle, bude asi krutě překvapený. Chci filmovou verzi! ()

husokachna

Totální šílenství od začátku do konce, expozice bizarních lidských exemplářů, šílenců, homoušů, feťáků, bláznů, psychopatů, amerických vidláků, jejich "svobody" a názorů. Masakrální pecka, která pouze výjimečně ztrácí dech a pere do vás jeden šílenější zvrat za druhým, až je jasný, že tohle opravdu nemohl nikdo vymyslet, že tohle musel psát sám život. Otázkou pak zůstává, jak moc je to naskriptovaný, občas se mi zdálo, že těch náhod je nějak moc najednou a že to možná někdo umně poskládal a podotáčel. I tak, je to ale výborná doku reality show, která nemá obdoby a důkaz toho (a to chápu, že tahle banda dementů není reprezentativní vzorek USA), jak neuvěřitelně obrovské a jiné Spojené státy jsou a jak pro našince vidláka z Moravy je to totálně nepochopitelnej a jinej svět. A díky bohu za to, že je za mořem... Čtyři betelný fešácký mulety. ()

Klajnik

První tři díly se mi zdály moc obsahově rozmělněný a já si říkal, jestli tohle opravdu bude tak bizardní, jak první díl sliboval. Obával jsem se, že jsem skočil na něco přeceněnýho a těch xy hodin nebude stát za to. Od čtvrtýho dílu se to ale rozjede a jednotlivé konflikty mezi aktéry pochybné morálky (a nezpochybnitelného nevkusu) se vyostřujou do situací, které přivádí diváka v úžas a pocit natahované stopáže vystřídal s opakem. V jeden moment jsem si řekl, že se tam toho najednou děje fakt hodně a obsah se stává dostatečně atraktivní. Poslední díl je však jen dodatečný streami-interview s vystupujícími z dokumentu. Na jednu stranu tím daly možnost ukázat v lepší světle a aktuálním stavu. Je pěkný, že dostali možnost se ke svému vyobrazení vyjádřit. Zajímavé však byly jejich názory na jednotlivosti v tomto příběhu. Většina lidí shodla na tom, že Joe Exotic je zlej člověk, kterej běžně střílí zvířata, jedná bezcitně, řve na lidi a nikdo ho doopravdy nemá rád. Možná to však seriál dokázal už tím, že se u něj na pozemku našly zakopaný kosti kočkovitých šelem, neustálému vyhrožování smrti Carol a nájemné vraždy. Na druhou stranu jsem byl nešťastný, že z vraždy sešlo, protože, Carol je mi tím svým falešným soucitem ještě víc nesympatická než očividnej debil Joe - ta bizardní postavička - do sebe zahleděnej teplej vidláckej kovboj vlastnící zoo plnou kočkovitých šelem, kterých se bojí, mající dva manžely, které chce kontrolovat (jednomu kupuje všechno, co si usmyslí a tomu mladšímu jenom crack a trávu) a milující pozornost natolik, že veřejně vede válku s dalšími lidmi od tigrů. Pokud by se toho chopili schopný tvůrci, tak ten film by mohl být dokonalej. Já si ho představuji jako vidláckej protějšek Vlka z Wall Street, protože ten materiál má takovej potenciál. Scorsese to nenatočí a Nicholas Cage není DiCaprio. Ale přeci možná by mu ta over the top role mohla sednout. On je docela vyhledává, ale žádnej z těch filmů neklade takovej důraz na scénář a herectví, abych si jím byl jist. Já mám pocit, že docela přehrává, ale taky že by do role Joea seděl. ()

petikacka

Co to je toto?! Uauuu, takový dokument jsem ještě snad neviděla. Takový bzum bzum land lidí, kteří "chovají velké kočky" je svět sám pro sebe. A je hooodně divný a zvláštní. Je jasné, že Joe Exotic byl velice dobrý manipulátor a velký pokrytec, notabene když dokázal zmanipulovat dva heteráče, aby si ho vzali. Ovšem zbytek této sebranky na tom není o moc lépěji akorát o těch druhých nikdo netočil realshow a tím pádem nejsou žádné důkazy a na to Joe dojel. Paradoxně mě, ale nejvíce srala ta blonďatá kráva , která se postavila nad zákon a přitom se chová úúúúplně stejně jako ti ostatní. A ti ostatní své zaměstnance aspoň nějak platí a znají je, ale ona má pouze dobrovolníky, kteří věří tomu, že těm šelmám pomáhají. Navíc taky vybírá vstupné a své "pomocníky" vůbec nezná a ani se o ně nezajímá. Ty její úsměvné škleby bych ji vrazila nejradši do tlamy a myslím si, že o ní nejvíc vypovídají její SVATEBNÍ FOTKY S POSLEDNÍM MANŽELEM, KDE JE PŘEVLEČENÝ ZA ŠELMU?! A ONA HO MÁ NA VODÍTKU!!! NO, KTERÁ NORMÁLNÍ ŽENSKÁ BY TO UDĚLALA A HLAVNĚ, KTERÝ NORMÁLNÍ CHLAP BY SE TAKHLE NECHAL VYFOTIT??!! Prostě je to šílený a nejšílenější je, že se chystá film a vybírají se holyvúdští herci, kteří je budou hrát. Jsem zvědavá jak to vlastně všechno nakonec dopadne. Dostalo se mi to, ale pekelně pod kůži aniž bych chtěla...Za mě 98% ()

Fifer

Co se stane, jakmile začnete sledovat Tiger King? V půlce prvního dílu si v druhém okně pustíte Youtube, jestli se vám to nezdá. A fakt, Joe Exotic zpívá s kytarou: I saw tiger, and the tiger saw man. Ne, fakt se vám to nezdá. A pak už to frčí: drogy, triplegay svatba atd. Šílenější než jakýkoliv hraný film. ()

tyna97

Dokonalost. Úžasný dokuseriálový počin. Napínavé, vtahující, děsivé, Joe má zajímavou osobnost a ikdyž jsem o něm před seriálem v životě neslyšela, jsem ráda, že jsem někoho takového poznala! ()

Chevees

Ani nevím proč, ale vždycky jsem si tak nějak myslel, že všichni ti "vidláci" (redneci, white trash a já nevím jak ještě se jim říká) v amerických filmech jsou jenom výplodem producentů, scénáristů a režisérů. Ne, oni fakt existují! Tenhle dokumentární seriál byl pro mě jedno velký WTF. Prostě jsem jenom seděl a nevěřícně sledoval co se na obrazovce děje. Občas mi o nedalo a podíval jsem se na stránku wikipedie o Joeovi Exoticovi nebo na youtube, asi abych si potvrdil, že se to fakt děje (dělo), že je to všechno skutečný. Uff, ani se nedivím, že po tom, co seriál spustili se z toho stl takový veliký hit. ()

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku

02.04.2023

Netflix stále prochází reorganizací s cílem ušetřit a zajistit, že u něj budou vznikat co nejsledovanější tituly. Posledním kolem těchto změn neprošla Lisa Nishimura, která ve firmě pracovala už od… (viac)

Pokračování Pána tygrů oficiálně potvrzeno

Pokračování Pána tygrů oficiálně potvrzeno

23.09.2021

Poté, co streamovací služba Netflix na jaře loňského roku vydala Pána tygrů, dokumentární minisérii o výstředních chovatelích kočkovitých šelem, kteří se pro svou vášeň a obživu nebojí porušit… (viac)

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

14.07.2021

Když na jaře loňského roku vypustil Netflix do světa dokumentární minisérii Pán tygrů o excentrických chovatelích kočkovitých šelem, zaznamenal s ní obří úspěch díky dramaticky bohaté „true crime“… (viac)