Pán tygrů: Příběh Doca Antlea

• USA Tiger King: The Doc Antle Story
USA, 2021, 2 h 8 min (Minutáž: 40–47 min)

Dokumentární seriál Pán tygrů se zabývá obviněními Doca Antlea, majitele zoo s velkými kočkovitými šelmami, ze sexuálního zneužívání, obtěžování i násilí. (Netflix)

Djoker

Všechny Tiger King postavičky jsou natolik bizarní, že si vlastní spin-off rozhodně zaslouží, ale perverzní guru Antle ostatní přeci jen lehce převyšuje. Bigamie, pedofilie, otrokářství, drogy, týrání zvířat, falešný titul a nesmí chybět ani vražda. Bohužel dokument vypadá jako sestřih zbytků z původního seriálů. Doc Antle se tam skoro nevyskytuje a hlavní prostor dostávají pouze jeho ženy. ()

dubinak

Tak tenhle příběh mi úplně pohnul žlučí. Říkám, že lidskou blbost a naivitu nic nepřekoná, ale když se k tomu přidá ještě vymývání mozku v prostředí jako je tygří velmoc s až náboženským kultem a sektářským zázemím, to je teprve jízda. Nad tímhle příběhem zůstává fakt rozum stát. Doc Antle je pro svou naprosto unikátní a prohnilou osobou postavička hodná zdokumentování a lidi jako je on by se měli fakt zavírat natvrdo. Tyhle docuseries mě baví. ()

luka4615

Mikrokosmos Tiger Kinga je až po okraj napěchován bizarními postavičkami, nicméně Doc Antle z této řady vystupuje velmi razantně. Minisérie s podtitulem The Doc Antle Story se velmi detailně zabývá jeho pochybnou minulostí, v níž figurují drogy, sekta či třeba zneužívání nezletilých děvčat. (Netflix) ()

borec999

Rebecca Chaiklin a Eric Goode pri tvorbe originálneho Tiger Kinga našli zlatú baňu, ktorá má ako sa zdá nevyčerpateľné zásoby neuveriteľne bizarných a ľudsky odporných postáv. V druhej sérii sa v plnej kráse vyfarbili Tim Stark a Jeff Lowe, v prvej okrem ústredného Joea Exotica čudným dojmom pôsobila aj na oko "dobráčka" a bojovníčka za práva zvierat Carole Baskin. A teraz sme dostali špeciál aj o 5. postave venujúcej sa chovu tigrov, ktorá dostala v pôvodnom seriáli najmenej priestoru no aj za tento krátky čas dokázala rozblikať môj detektor nenormálnosti a nakoniec to vyzerá, že z hľadiska morálnosti a nejakých možných sympatií je Doktor (haha) Bhagavan Antle najhorším z najhorších. Týranie, zneužívanie a zabíjanie zvierat, pedofília, moderné otroctvo, vytvorenie vlastnej sekty a kto vie či nie aj vražda. Snáď sa poškodení dočkajú spravodlivosti a Bhagavan zaslúženého trestu, pretože podobný človek nemá čo robiť na slobode. Jediná pochvala smeruje tvorcom, ktorí znova materiál spracovali spôsobom, že som musel všetky tri diely pozrieť na jeden záťah pretože som sa od diania na obrazovke nevedel odtrhnúť... 90% ()

Sashmen13

Doc je asi z postaviček tohohle příběhu nejvíce vypečenej, říkal jsem si, že je zvláštní jeho vynechání z dvojky a hle, on dostal vlastní tři epizodky. Asi nejvíce nebezpečnej a šílenej jedinec, moderní budha a otrokář, jedinečný bin chilling doktor. Ale když si nalejem čistého vína, skoro všichni v tom příběhu jsou víceméně blázni ("já vyučuji pravou polygamii, ta doktorova je falešná" nebo prostě idioti (holka co uteče v patnácti z domova). Upřímně, když někdo vleze do kultu, páč si rád šáhne na tygra nebo chce líbat starému indovi nohy, asi mu moc věcí v životě nepomůže získat více rozumu.  Btw ta první manželka, ta vypadá jako kdyby na ní spadl menhir i s obelixem a přitom jak vypadala na těch fotkách... život se s ní rozhodně nesral. ()