Sára, Eliška, Hedvika a Zuzana sú štyri kamarátky, tridsiatničky, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vagnerová) je úspešná influencerka, ktorá plánuje svoj blog o partnerských vzťahoch plynule previesť na blog o tom, ako byť najlepšou mamou. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko (Jakub Prachař) privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery. Ďalej sa snaží plniť Instagram cool fotkami perfektnej matky, ale všadeprítomný prach a nevyspatie jej dávajú poriadne zabrať. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik (Jiří Langmajer) doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchode s Kamilom (Václav Neužil) bez peňazí – prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvelého chlapa (Štěpán Benoni), úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia. Ale hlavne majú jedna druhú… (Bontonfilm SK)

Johnny.ARN

Nooo, ja som tento film asi nepochopil, alebo neprecítil, alebo čo. Asi na to treba ešte dorásť, alebo prežiť, lebo emócia ma nezasiahla, dej mi prišiel rozbitý a ako keby to chcelo niečo povedať, ale nie každému. Snáď si to našlo publikum, lebo ako komédia to nefunguje ale vôbec. jedna celkovo a jedna za tie dve dobré dramatické scény. 2 z 5 ()

oveckaoa

Na rovinu přiznávám, že nejsem cílová skupina cílovka budou asi ženské , které sledují všechno jako je Slunečná, Ordinace a podobné srance případně těhotné . 4 ženské a jejich starosti jedna je influencierka ,  jedna Slovenka co čeká děcko a má prachaté rodiče co za ni všechno zacálujou jedna má dvě děcka a problémy s bývalým a jedna matka samoživitelka celé to ani nepůsobí ani jako film o komedii ani radši nemluvím pokud Vám teda nepřijde vtipné, že se zde baví o tom, že si chtějí zašukat (poznámka nenadávám takhle to ve filmu přesně říkají)  a nemůžou případně, že se chce někdo dívat na Juniora s Arnoldem Schwarzeneggerem.  Postavy jsou ploché a nezajímavé mužské protějšky úplně o ničem a nevyužité navíc nechápu ten trend rvat do českých filmů slovenské herce a herečky zatímco my jim dáváme až moc prostoru tak ve slovenské komedii najdete české herce málokdy  dále je smutné, že opět zde nemáme český soundtrack a rveme tam jakési anglické  srance přitom je tolik kvalitních českých songů.  P.s. ten konec je co za sci-fi tak, že přítelovi té influencierky, kterému to celou dobu nevadí to naráz vadí opustí jí pak ona přijde za ním a požádá ji o ruku ona s tím sekne a místo, aby to bylo poučné, že se změnila vydá knihu na které vydělá ještě více   jedna co nemá na nájem tak ji vyhodí z bytu z ničeho nic k ní dojde kamarádka (proč jí nepomohla už tehdy , když si tak moc hrajou na nejlepší kamarádky nevím)  a dá jí sošku za 20 000, kterou, když prodá má na nájem což je pěkné, ale to za ni bude cálovat vždy její dluhy  dokud si nenajde chlapa?   40 procent pokud chcete něco vtipného o mateřství pusťte si radši Deníček Moderního Fotra s Mádlem proti tomuhle je to oskarové. ()

venison

Bohužel jsem ani moc překvapená nebyla.. Afektovaný film, co nemá hlavu ani patu, hlavně, že z každého druhého záběru čouhá product placement. Film, který naprosto dehonestuje ženské pohlaví.. Nesympatické hlavní hrdinky.. Příběhy, co nemají s reálným životem nic společného.. Křečovitý humor.. Prostě klasický mainstreamový český film současnosti.. ()

Master19

Přišlo mi to jako pokračování nějakého jiného filmu s prachatým Langmajerem. Pořád dokola to samé. Snahu má Jakub Prachař, ostatní nedokáží vystoupit ze svého stínu. ()

zsn

Na české poměry excelentní komedie, byť konec byl nedotáhnutý a celé to bylo krátké. Začala jsem se bavit a najednou závěrečné titulky. Why?! I tak ale hodnotím vtipné scénky, a to jsou Češi obyčejně bez humoru. Líbila se mi vložka influencerky, tohle se bude ve filmech objevovat čím dál více, aspoň pak vy mobilní maniaci uvidíte, jak je to očima druhých směšné. Být to americké, tak za 3 hvězdy, jelikož je to naše, tak za 5. ()

Anet21

Podobne ako film Bábovky, aj Matky pracuje s rámcovou kompozíciou deju, ktorá je ale tak divne zvolená pre daný žáner filmu, až to bolí. Potom sa to v praxi prejavuje tak, že scenár chce zároveň spracovať komediálne prvky aj tragické prvky, chce, aby sa divák v jednej 10-minútovej scéne smial a v nasledujúcej úprimne plakal a tak ďalej a tak ďalej. Už malému dieťaťu musí byť jasné, že toto nemá reálnu šancu u diváka fungovať a že výsledkom musí byť len zmätočný o ničom nehovoriaci zlepenec (požičiam si slovíčko, pán Fico), ktorý vo výsledku nie je ani vtipný, ani tragický a ktorý by iste naše produkčné spoločnosti v kinách mohli distribuovať pod obľúbenou nálepkou ,,tragikomédia." Ani jedna zo štyroch postáv žien-matiek nemá dostatočný priestor pre svoj príbeh, psychologizácia postáv je nula celých nula nula, rovnako sa postavy ani nikam nevyvíjajú (postava Marcinkovej, so snahou vzdorovať matke, Novákovej, naivnej husy, čo opakovane naletí blbcovi, konieckoncov aj Vágnerovej, ktorá aj po všetkom cieli na množstvo followerov - v čom sa charakterovo líšili/vyvinuli v závere filmu?) Herecké obsadenie nekomentujem, celý tento náš cz/sk kinematografický priemysel pôsobí už nejakú dekádu tak, že okrem neustále protežovaných hercov typu Langmajer, Hřebíčková, Prachař, Marcinková atď. ani iní schopní herci neexistujú. Keď už sme u toho Langmajera, zaujímala by ma jeho úloha v tomto filme a samotný honorár, keďže na obraze sa objavil asi 15 minút čistého času. Na zamyslenie sú aj vedľajšie, skoro až komparzistické úlohy, v ktorých ale z nejakého dôvodu znova hrajú známe tváre typu Dolanský, Polívková a pod., ktoré sú na obraze asi 2 minúty čistého času. Dôvod je pravdepodobne ,,neznámy." Po stránke formy to nie je žiadna katastrofa, i keď nutno dodať, že Bábovky boli nakrútené s väčším citom pre kameru a detail, tu občas dosť prebíja dojem z celistvosti nielen neustále preskakovanie z perspektívy postavy na perspektívu, ale hlavne divne a nepravidelne sa objavujúci animovaný vizuál, kreslené prechody medzi scénami zavŕšené priblblým voiceoverom (pričom takto naozaj influencerky a youtuberky v nerozprávajú, kedy to tí scenáristi pochopia :/). Slabý scenár potom nezachránia ani pokusy o zdramatizovanie deja alebo poukázanie na ťažké životné situácie žien, ktoré mnohé zažívajú (scéna v nemocnici z nepríjemnou sestričkou, ktorá prikáže matke zobudiť si dieťa a nasilím ju núti kojiť, manželská hádka a nedostatok času tráveného spolu atď.). Všetko toto sa ale zlieva do jednej masy, ktorá síce pri sledovaní vyložene neurazí a nenúti človeka opustiť miestnosť kina, ale ani nemá čím nadchnúť, využíva len archetypy narácie, archetypy žánru a zo scenáristami (asi) planovaného inovatívneho dielka zostáva len klišé 1,5-hodinová záležitosť, ktorá reálne neponúkne divákovi ani smiech, ani slzy. Len ,,meh" pocit, že videl niečo, čo už XYkrát predtým. ()

klukluka

Co mi vadilo fakt hodně, to byl zvuk. V průběhu promítání jsem s ním musel hýbat snad desetkrát. Chvíli jsem to měl potichu, chvíli to burácelo a takhle pořád dokola. Co se týče obsahu, na poměry českých romantických komedií je to celkem intelektuálština- to je kompliment. Řeší se tu relativně závažný problémy (workoholismus, vzájemná partnerská neúcta, finanční těžkosti…), určitá mentální výbava je potřeba i k pochopení některých vtipů. To propojení Sexu ve městě s Kenem Loachem není úplně nejšťastnější, nesmlsnou si na tom příznivci ani jednoho z těch dvou nesmiřitelných táborů. Mně osobně ale vadila jiná věc, a sice obsazení. Ne že by to nebyla prakticky bezvýhradně současná 1. herecká liga, ale měli to být rodiče novorozenců a batolat. V době natáčení jim přitom bylo 54 a 40, 37 a 38, 40 a 37 a 36 a 32. Z extrémů tak tenhle film dělá běžnou normu. Tenhle trend je zrádnej, výchova dětí by se musela obejít bez prarodičů. Přimlouvám se za filmy, kde se lidem připomene, že děti zvládnou i dvacátníci. ()

bari68

V podstate ničím výnimočný filmík, ktorý ale v tejto pos..tej dobe ma po dlhšom čase  celkom príjemne potešil a pobavil. Lepšia trojka. ()

Belatris

Nechápu, co tohle bylo. Celý ten film mi přišel obsahově jako expozice nějakého příběhu, jako představení postav a uvedení do nějakých situací a pak... Titulky. Nevěřila bych, že je možné toto vydávat za hotový film/příběh, a že to někdo zaplatí. Otravné animované pasáže moc nepřidaly. Jediné plus je trio hereček Vagner-Hřebíček-Novák, doufám, že jim za tuhle podivnost aspoň solidně zaplatili. ()

Mitin

Pro takovou věc je cringe vzdálený výraz. V Matkách je nejspíš celá scéna českých profláklých herců, kterým z úst nevychází nic připomínající realitu. Nemluvě o tom, že poměr počet známých herců/kvalita hereckého výkonu je pod bodem mrazu. Celý film je postavený na relatable scénách, stereotypech a klišé, ale v běžných situacích by se nikdo nechoval stejně. Samozřejmě že zde máme zastoupené všechny typy vztahů, matek, rodičů, fáze těhotenství a tak si můžeme každou postavu a vztah založit na tom nejextrémnějším příkladu, co nás napadne. Z některých scén mi bylo fyzicky špatně a začal jsem zpochybňovat realitu, ve které je tenhle film číslo 1 na Netflixu v Česku a že něco takového vůbec vzniklo. ()

filipvrbik

Docela zajímavě pojatá komedie, která je spíš dramatem než komedií.. Ale jako poděkování a hold všem maminkám to není špatné...60% ()

mira007

Další z nekonečné řady českých vztahových komedií, tentokrát o čtyřech matkách a jejich trampotách všedního dne... první polovina filmu vyloženě trapná s urputnou často ukřičenou snahou o jakože vtip a v druhé polovině něco málo jako by se i našlo, co by ospravedlnilo vznik něčeho takového, ale dvě hvězdy za opravdu nabušené sympatické obsazení i do těch nejmenších rolí. ()

majec4

Filmu som sa chcel vyhnut, ale bol som prehlasovany polovickou. Bolo to vtipne, no miestami kus domotane, tymi roznymi pribehmi. Co ja viem, neurazilo ma to, ale nedalo mi to nic. ()