Sára, Eliška, Hedvika a Zuzana sú štyri kamarátky, tridsiatničky, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vagnerová) je úspešná influencerka, ktorá plánuje svoj blog o partnerských vzťahoch plynule previesť na blog o tom, ako byť najlepšou mamou. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko (Jakub Prachař) privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery. Ďalej sa snaží plniť Instagram cool fotkami perfektnej matky, ale všadeprítomný prach a nevyspatie jej dávajú poriadne zabrať. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik (Jiří Langmajer) doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchode s Kamilom (Václav Neužil) bez peňazí – prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvelého chlapa (Štěpán Benoni), úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia. Ale hlavne majú jedna druhú… (Bontonfilm SK)

motyka52

Nakonec proč ne. Párkrát jsem se zasmál, párkrát jsem si říkal "to je ale píčovina" a ani jednou jsem neusnul. Víc asi od tohohle spotřebního zboží člověk čekat nemůže. Je to něco jako kolínka s UHO ve školní jídelně - zasytí to, ale doma o tom vyprávět nebudete. A taky je to důkaz, že se dá ve zdraví vydržet i ve film, ve kterém Prachaře pálí v očích mateřské mléko a Viktor Preiss zkoumá posilovač pánevního dna. ()

quokam

Ale jo, na české romantické poměry velice slušný film, nevidím důvod, proč nedat relativně vysoké hodnocení. Jistě, k Lásce nebeské ještě kousek chybělo, ale ve srovnání s Přes prsty, Sezn@mkou nebo Vsechno nebo nic film působil jak z jiné kinematografie. Např. Zuzana M jako (skoro) tchýně je nepřekonatelná. Jasně, je tam nadsázka, jsou tam stereotypy, ale jedná se o komedii, tam se s nadsázkou a stereotypy může pracovat, pokud nepřekročí jakousi subjektivní mez kýčovitosti. Puvodne jsem po cely film zvazoval hvezdiky 3, ale pro zde nekolikrat zminovanou hadku Hrebickove s Langmajerem si film a jeho tvurci zaslouzi hvezdicku ctvrtou. Neco si prejte: Viděl jsem padat hvězdu vzhuru a Jiřího Langmajera skutečně herecky zahrát.  Za mne 75 proc. ()

MoziMedve

Film v celku snesitelný, pár vtipů i zarezonovalo, avšak film trpí problémem typickým pro tuzemské produkce. Chybí mi nějaký ten vývoj postav. Ta změna je tím o čem zajímavé příběhy přeci jsou, ale zde je status quo přibližně stejný jako status quo na konci filmu. Jediný vývoj o kterém by se dalo mluvit je snad, že postava Petry Hřebíčkové tak nějak srovná vztah s manželem, i když u nich jde taky max o to, že se spolu vyspí v hotelu ale on pořád musí pracovat a ona bude pořád doma. Film vhodný jako křoví, na vyplnění času ale nic co by bylo nezbytně nutné. Ony ty české komedie málokdy jsou. Hromadně produkované produkty na běžícím pásu ať maj herci a štáby na chleba a masy ať mají rozptýlení na 90 minut... ()

Gareth_Jones

Na tomto filme sa mi páči jedna vec. Že sú tu krásne vykreslené presne štyri typy žien, ktoré v tejto dobe behajú medzi nami. Kráska zavretá v zlatej klietke, ktorá je zabezpečená peniazmi, ale partner na ňu nemá čas, ona si žije na vysokej nohe vo fantastickom dome, plnom moderných vymožeností a čaká na nejaké vzrúšo. Potom influencerka, ktorá si myslí, že robí tú najdôležitejšiu a najzaujímavejšiu prácu na svete, že práve na ňu a na jej život sú všetci zvedaví. Týchto žien je medzi nami čím ďalej tým viac, nič nevedia, nič nevytvoria, nič poriadne po nich nezostane, žijú iba v bubline internetu. Treťou je typ ženy, ktorá asi hneď na počkanie roztiahne nohy prvému lúzrovi, ktorý jej nabulíka sladké reči. Aj 100x sa môže sklamať a 100x naletí a zase roztiahne nohy. Štvrtou je žena, pre ktorú je materstvo a aj príprava naň všetkým na svete, všetko musí byť dokonalé, obáva sa toho ako tej najstrašnejšej a najťažšej veci na svete. A pritom v živote ešte príde toľko ťažkým chvíľ. Fantasticky namixovaný mix žien presne z aktuálneho sveta. ()

Ficka_CZ

To si tak sedí Sandra a Vanda nad lahvinkou něčeho dobrého a tu je napadne, že napíší scénář. A protože ani jedna z nich neví jak to vlastně chodí, vznikne.. toto. Naprosto plytká záležitost, bez logické linky - spíš takové nahodile převyprávěné osudy několika lidí, kterým se jejich role nechce ani moc věřit. Jedna hvězda za Zuzanu Mauréry a Viktora Preisse (ani nevím, kdy tenhle PAN herec zahrál něco špatně). Jinak zmar, bída a utrpení.  P.S. Sandra Nováková je pořád krutě sjízdná, takže nevýznamná půlhvězda navíc. ()

StandikK

Pro mě se jedná o zajímavý film, který ukazuje realitu dnešního dne a navíc i docela pobavil. Přetvářky na sociálních sítích, těžký život naivní matky, ukázka tchýně, kterou by nechtěl mít nikdo a nebo nešťastné matky, která sice žije v přepychu, ale i tak jí něco chybí... Myslím si, že i zakončení filmu stálo za to. Celkový dojem bych proto hodnotil velice kladně a z kina jsem odchazel velice mile překvapen. ()

EDEN13

Český film se známými českými hvězdami, které už beztak hrají všude... obyčejně je vám za ně ale stydno, jelikož jejich role jsou většinou dost velký meh... každopádně i přesto, že tento film působí jen jako další film v řadě týrání českého diváka... tak překvapivě není tak hrozný jak by se dalo očekávat. Lidé co na tomto filmu pracovali evidentně věděli co chtějí ve filmu říct a proč a jak to dobře natočit. A i přes několik WTF scén je ten film vlastně docela v pohodě a i celkem dobře koukatelný...což je z velké části taky zásluha herců... každý příběh dané ženy si s sebou nese nějaké to ponaučení, třeba jako: Nespi se stejným debilem třikrát, aby s ním potřetí otěhotněla, nebo využití ted dost používaného tématu...za chvíli to bude klišé - influencerů a otázky real života, manželská nevěra a nepochopení a v neposlední řadě matku tyranku a její mladou naivní dceru. Film s sebou tedy nese určité poselství, hodně momentů je tam fajn a i dost ze života viz. scéna s oteklými kotníky atd. Jenomže je tu zase ta chyba, že tvůrci nevěděli kdy přestat a film...ČESKOU KOMEDII, natáhly na stopáž celovečerního oscarového filmu. Dřív nebo později tedy přijde neodvratně ta chvíle, kdy se začnete pekelně nudit... příběh se začne neskutečně táhnout a vy si přejete, aby už konečně skončil.  Do kina to podle mě není, ale jako pohodový odpolední film ve stylu amerického Porodit a nezbláznit se nebo jiných matek je to fajn, a tato česká adaptace nedělá velkou ostudu. Na český standard je to průměr, a dík za to. ()

janka007

Ty jo, natočený je to docela dobře, i herečky jsou sympatické, chce se mi jim fandit, ALE co ten scénář, jak dlouho se psal? Přijde mi to jako první dobrý nápad, na kterém se už moc nepracovalo. Pár nedomyšlených situací/vtipů. Nakonec to celé působí naivně až trapně. ()

vimluk_CZ

Teda tohle byla tragédie. Většina filmů z české produkce mi nevadí, nemám problém je vidět a občas se i pousmát, tak je je ve filmech českého žánru zvykem. Tady jsem ale od poloviny filmu pořádně nevěděl, co se děje a na co to vlastně koukám. Spousta dějových linek vyšumí do prázdna, nějak se ztratí, nebo končí velmi křečovitě. A přitom je to škoda! Skvělé herecké obsazení to tu holt nezachránilo ani omylem. ()

Vesprem

Proč byl tento film natočen? To netuším. I když jsou zde dobří herci, které mám jinak ráda a kvůli kterým jsem film dokoukala, nebylo to o ničem. žádný děj, žádný posun, nic k zapamatování. Tak jak to začalo to skončilo. Bohatá zůstane bohatá, chudá zůstane chudá, blbá zůstane blbá - pardon, zde aspoň jeden posun byl v rodině s maminkou. No a protože za auto se běžně v Praze (teď si tedy nejsem jistá městem, tak se omlouvám, jestli se neodehrává v Praze, ani to mi neuvízlo) koupí třígenerační vila k opravě, takže i hlavní hrdinka se vrátí tam, kde začala. Hvězdičku dávám jen kvůli oblíbeným hercům. ()

starr64

Celkem slušný film, trochu postrádám více děje v počátku filmu. Děj je poněkud dlouhý než se skutečně něco začne odehrávat. Herecké obsazení však skvělé a skvěle zahrané. Musím opravdu tleskat. Herci by si zasloužili opravdu film, který by byl trhák. Tito herci skutečně na to mají. ()