Kundun byl oceněn jako jeden z nejlepších filmů roku. Jedná se o filmové mistrovské dílo od režiséra Martina Scorseseho, který byl pětkrát nominovaného na Cenu Akademie. Čeká Vás neuvěřitelný, avšak skutečný, příběh o jednom ze světově nejúchvatnějších vůdců – o tibetském Dalajlámovi – a o jeho troufalé snaze panovat národu v jedné z nejnáročnějších dob celé historie lidstva. Odvážné řeči a zaujatost vůči pozadí světové politiky způsobily, i díky filmovému zpracování, mezinárodní pozdvižení. Tento výjimečný snímek s nádhernou hudbou proslulého skladatele Philipa Glasse působí velmi kontroverzně, přesto si však získal celosvětové uznání. Nechte se o tom přesvědčit i Vy! (oficiálny text distribútora)

sator

May I be the protector for those without one. May I be a bridge, a boat, a ship... for all who wish to cross the water... Kéž jsem ochráncem těch, kteří žádného nemají. Kéž jsem mostem a člunem všem kteří chtějí překročit řeku.. ()

Radiq

Budhismus je asi jediné náboženství, které bych dokázal tolerovat. Ale bohužel, furt je to jenom náboženství a k tomu já moc pochopení nemám (ten šílenej prorok nebo co to bylo krásně ukazuje, jaká je to hovadina). Ono v podstatě Číňani to nemysleli zle, že chtěli lidi zbavit toho nesmyslu, ale zle se zachovali a zle to provedli. Je to smutny, ale zas tak moc mě to nedojalo (aspoň v tomhle filmu ne). Tenhle snímek mě prostě vůbec nenadchl. Martin Scorsese vsadil na to, že tam nejsou žádní herci, jenom lidi s křivolakejma jménama. Ale musím říct, že mnohem víc mě Dalajlámův osud zaujal v 7 let v Tibetu. ()

Decker

Klidny, mirumilovny a meditativni film, ktery Martin Scorsese zvladnul velmi dobre i presto ze je v podvedomi sirsi verejnosti znam spise naprosto opacnym tipem filmu. Film je krasne nasniman v uzasne krajine a jeho vyprava je jednoduse excelentni. Film mi pripomina svym stylem podobny snimek a to sice Bertolucciho Posledniho cisare, ktery vsak vznikl o deset let drive a je nemene skvelym zachycenim politcko-nabozenskych faktu dob minulych, ktere se odehravali pro nas v naprosto odlisnem kulturne-historickem prostredi vzdaleneho vychodu. Z obou filmu cpi krasna vune dalek, ale zaroven trpka horkost nad nepochopitelnosti zvule cinskeho rezimu, ktera donutila Dalajlamu odejit ze sve vlasti do exilu, kde je do soucasnosti. Budiz tedy tento film pro mnohe poucnym a obohacujim stejne jakym je pro me. ()

Triple H

Dalajlámov život- táto téma mne osobne prišla veľmi zaujímavá a preto som bol na Kundun veľmi zvedavý. A som celkom sklamaný. Film mi vážne veľmi nesadol. Páčilo sa mi ako prekvapivo nenásline pôsobila používaná angličtina, páčili sa mi rôzne zábery na odlišný spôsob života a aj celková výprava. Dej bol ešte znesiteľný, ale neviem čím to, ale film bol nenormálne nudný. Možno moja chyba, ale problém je v tom, že v ňom nebolo nič kvôli čomu by som si ho pozrel znova. Tento Scorseseho výtvor teda rozhodne nie je moja šálka kávy a spolu s Mean Streets a Zúriacim býkom ďalší jeho film, ktorý na mňa pôsobil uspávajúco. A napríklad trojhodinové Kasíno ma nenudilo ani sekundu. Ako to ten fiškus robí? :-) ()

HonzaBez

"Vzali nám i naše ticho…" V první půli popisující dětství současného dalajlamy jsem se nechával unášet zejména vizuální opulentností, která samozřejmě staví na působivosti tibetské krajiny i úchvatných zdejších klášterech. Velkou zásluhu na tom ale má i kamera, která doslova kouzlí (viz třeba záběry, kdy dalajláma přes dalekohled hledí do krajiny). V té druhé části mi pak bylo čím dál smutněji, protože to chování komunistických Číňanů vůči místním Tibeťanům (i samotnému dalajlamovi) bylo čím dál otřesnější. Po vizuální stránce hodně silný záběr, kdy dalajlámu obklopuje rudá barva krve jeho zmasakrovaných spoluvěřících. Doslova otřesná je pak scéna ze společného setkání dalajlámy s  Mao Ce-tungem, během něhož čínský vůdce pronáší svůj soud nad tibetským náboženství, ačkoliv je vidět, jakou má dalajláma snahu o domluvu s čínskou vládou: "Náboženství je omamný jed, opium. A opium oslabuje rasu… Je jako jed otravující myšlení jednotlivce i společnosti… Tibet je náboženstvím tráven, i Vás národ je otrávený a otupělý." Jak silně tahle slova kontrastující s myšlenkami dalajlamy, když zdůrazňuje, že "Buddha je naším jediný léčitelem, ten nás osvobodí. Moudrost a soucit nás osvobodí..." ()

ecceHOMMO

Nádherný pohľad do sveta Tibetu...a života Kunduna-Dalajlámi. Nie nadarmo je Scorsese jeden z najlepších režisérov...natočil to proste s citom a pokorou.... ()

Brain-D

Opravdu nemám ponětí jak tenhle skvost ohodnotit. Je to po vizuální a zvukové stránce naprostý vrchol dokonalosti mezi filmy. Dějová stranka je trošku nezáživná, ale Scorsese to natočil celkem stravitelně....možná brzy hodnocení navýším.... ()

Midori_Mike

Pokud bych měl o něčem tvrdit, že se to nejvíc blíží dokonalosti, tak bych asi řekl, že je to tento film. Martin Scorsese opět dokázal, že je to vyjímečný člověk s vyjímečnými znalostmi. Nic víc netřeba dodávat. Je to film od člověka lidem... ()

cross

Užasně natočený životopisný film, který opravdu dokáže zaujmout a oslovit. Výborná kamera, hudba, výprava i režie a především vynikající (ne)herci! To vše nabízí Kundun. Výhrady mám však k některým přespříliš dlouhým a víceméně zbytečným záběrům a lehce chladné odtažitosti celého vyprávění. Každopádně však skvělá podívaná! ()

Macbeth

Jeden z obrazove nejvytribenjsich snimku. Kundun prehrava na teto fronte i Posledniho cisare, ktery je vizualne teze na spici. Jednoznacne dalece lepsi, nez-li pristupnejsi variace na stejne tema: Sedm let v Tibetu. Pohled Dalajlamy dalekohledem na konci filmu za doprovodu Philipa Glasse je pro mne jeden z nejsilnejsich momentu v historii filmu. ()

mirec88

Ďalší zo skvostov, ktorý som objavil až teraz (2010). Na rozdiel od 7 rokov v Tibete, ktorý sa mi tiež veľmi páčil mi ale tento film prišiel krajší, emocionálnejší a smutnejší. Fakt krásne obrazy umocňujú hlboký zážitok. Len dabing, s ktorým som ho zatiaľ videl je fakt strašný. ()

Autogram

Prvá polovica filmu sa pomerne vlečie, to sa len Lhama narodil, hral sa, vyrastal a okrem dlhých budhistických obradov jediné, čo sa udialo, bolo obsadenie Tibetu Čínou. Potom to ale nabralo spád a stretnutia s Maom boli veľmi silné. Film nie je ani akčný ani vojnový, skôr plný premýšľania a obradov, a k záveru sa stále viac mení na výtvarno-hudobné umelecké dielo s citátmi Dalajlámu. Záverečné putovanie so skvelým hudobným podfarbením uz bolo vyložene strhujúce. –––– Původ slova Dalajlama sahá až k potomkům Džingischánů. Volně přeloženo znamená Ocean moudrosti. –––– Vzali nám i naše ticho. –––– Musíte pochopit jedno: Náboženství je omamný jed. Opium. A opium oslabuje rasu. Je jako jed otravující myšlení jednotlivců i společnosti. Je to opium lidstva. A Tibet je náboženstvím otrávený. I váš národ je otrávený a otupělý. (Mao C'Tung) ()

Maynard.

A teď mi vysvětlete jednu věc... Jak je možný, že se za Tibet proti těm čínskejm prasatům, nepostavil ani jeden stát. Nikdo nepomohl. A to se při tom amíci a jejich podržtašky pletou do téměř všech problémů, ale mírumilovní tibeťani jsou každýmu ukradený. Jediný "rozumný" vysvětlení vidím v tom, že v Tibetu (kromě fantastické přírodní krásy) není nic, z čeho by se dalo vytěžit. Neznám jedinýho člověka, kterej by řekl, jojo dobře to ti číňani provedli, souhlasim s tím. A přes to to vypadá, že se tato země nikdy od těch komouškejch parchantů nikdy neosvobodí. Dost bylo politiky. Tenhle film je stejně tak moudrý jako Kundum. Scorsese si už po několikáté vzal do parády velmi těžký úkol. A stejně tak jako v případě Krista se mu dokonale povedl znázornit život jednoho z nejmoudřejších mužů... Měl bych skromný přání pane Scorsese. Prosil bych zfilmovat život Ozzyho, páč od nikoho jinýho to nebude taková pecka, jako právě od Vás. A ještě bych měl jedno zkromnější přání... Ať všichni komančové a jejich lidi táhnout do horoucích pekel! ()

Sdoom

Na životopis je Kundun docela těžkým filmem, který určitě nesedně každému. Po formální stránce však není jako obvykle Scorsesemu možno vytknout nic. Kamera, výprava, výběr herců atd., naprosto bezchybné. K tomu vynikající hudební doprovod od Philipa Glasse, co víc si přát? Asi jen tu větší přístupnost divákovi. V určitých chvílích mistr Scorsese zbytečně exhibuje, na úkor obsahu a plynulosti. Objektivně velmi zásadní film a v tomto případě i dobře, že je angažovaný. Díky za něj! (Blu-ray, orig.) ()