Kundun byl oceněn jako jeden z nejlepších filmů roku. Jedná se o filmové mistrovské dílo od režiséra Martina Scorseseho, který byl pětkrát nominovaného na Cenu Akademie. Čeká Vás neuvěřitelný, avšak skutečný, příběh o jednom ze světově nejúchvatnějších vůdců – o tibetském Dalajlámovi – a o jeho troufalé snaze panovat národu v jedné z nejnáročnějších dob celé historie lidstva. Odvážné řeči a zaujatost vůči pozadí světové politiky způsobily, i díky filmovému zpracování, mezinárodní pozdvižení. Tento výjimečný snímek s nádhernou hudbou proslulého skladatele Philipa Glasse působí velmi kontroverzně, přesto si však získal celosvětové uznání. Nechte se o tom přesvědčit i Vy! (oficiálny text distribútora)

pwc

Jedna hvězdička za nádherné kostýmy a výpravu filmu, druhá za kameru a třetí za hudbu Philipa Glasse. Jinak je to na můj vkus příliš zdlouhavé a abstraktní.. ()

peaceNwar

V prípade, ak Vás už všetky tie akčňáky plné zdelomovaných áut, nabúchaných chlapcov, tie komédie plné čierneho a úchylného humoru a teenagerské upotené filmíky typu Harry Poser a Výmrak nebavia alebo v lepšom prípade Vám už vyložene lezú na nervy, pustite si toto. Je to naozaj prečisťujúci zážitok, plný ticha, zamyslenia a aj keď vo filozofickom a očisťujúcom zážitku nedosahuje kvalít Tarkovského filmov, je určený aj pre divákov odchovaných mainstreamových mliekom. Ukľudní Vás, odbremení od negatívnych emócií a vibrácií, očistí od všetkých tých dialógov, samoúčelnosti, pokrytectva a špiny, ukáže Vám tú jedinú pravdu a prevedie Vás na cestu k pokoju. Povie Vám tú najcennejšiu vec v živote. Minimalizmus v tej najlepšej forme. Tento film aj mne pripomenul, niečo, čo často zabúdam, že menej je niekedy viac a že skromnosť je jediná cesta k múdrosti a šťastiu. Vydáte sa na cestu do majestátnych, obrovských Himalájoch v jemnom Tibete s ešte roztomilejšími hercami a neuveriteľne okúzľujúcou hudbou v objatí pokojnej budhistickej viery. Toto je cesta nenásilia. Toto je tá nirvana, aj keď len prítomná v pár minútach. "Múdrych citátov v tomto filme je toľko, že stačí povedať len jedno, Kundun." ()

fafejt001

Krááásný film , i moudro tam bylo . A to je to hlavní poselství filmu , sdělit nějaké moudré myšlenky nám normálním lidem , potažmo divákům . ()

ariari

rozhodne najlepší film tohto človeka. Škoda, že sa nedržal aj naďalej toho, čo mu tak od srdca vyšlo. Keďže Tibeťania nepoznajú plynutie času hodinkami..pojem deň alebo hodina je to isté..a splýva . Dokonca nemajú nový rok, ani ročné obdobia..načo, to nie je pre nich dôležité. Scorcese dokonale vtiahol do skutočného príbehu aj podstatnú časť ich vnímania sveta. Pocta všetkým krásnym bytostiam. ()

unclejack

Ako hlboko humánny príbeh o predurčenosti a dôstojnosti s akou sa Kundun vyrovnáva s postavením vodcu národa na pokraji pádu do červeného komunistické mora plného pekinských žralokov je to VSKUTKU mimoriadny a obdivuhodný film. Tým viac, že ho nakrútil chlapík z drsnej talianskej štvrte, ktorému doteraz tlieskame za nemilosrdné portréty ľudí z hrany zákona, poprípade už daleko za ňou. Každopádne je to v značnej miere film filozofický - pomalý, premýšľavý. Treba mať jednoducho dostatok trpezlivosti a času - z tohto pohľadu by som asi mal jednu hviezdu ubrať. Každopádne vábivý vizuál a vynikajúce scéna s čínskymi veľvyslancami hrajú rozhodne v prospech Scorseseho ťaženia. ()

Saxos

Z prostředí Tibetu nejhezčí film ve všech směrech, který si rádi zopakujete pro perfektní zvukový doprovod. Všechny čtyři nominace na Oskara /hudba, kamera, výprava a samozřejmě kostýmy/ plně zasloužené. ()

Fajung

Pohľad do vnútra Dalajlámu, ktorý sa ocitol v tele nerozvážneho chlapca, aby sa premenil v rozvážneho vodcu. Z filmu som bol dosť zmetený. Páči sa mi myšlienka, aby sa veci riešili až v poslednom rade zbraňou, avšak z bojiska sa predsa neuteká pán Dalajláma. Film nie je zlý, ale obsahuje málo výrazných scén, ktoré by si človek zapamätal do záverečných tituliek, a mal chuť si to niekedy pozrieť znova. V tomto prípade raz a dosť. 60% ()

HellsAngel

Scorsese si zvolil naozaj ťažkú tému, no zvládol to bravúrne. Život Jeho Svätosti Dalajlámu XIV zobrazil s neskutočným citom pre detail, pri ktorom uplatnil svoje doterajšie veľmi bohaté skúsenosti. Skvelá kamera, ako aj reálne vykreslenie života v Tibete, v kombinácií s úžasnou hudbou robí z Kunduna priam až "mystický" zážitok. Pre mňa o to intenzívnejší, keďže som milovníkom východnej kultúry (špeciálne budhizmu). ()

WUTEN

Samotné zpracování filmu, střih, kamera a prostředí ve kterém se natáčelo, bohužel to nebyl Tibet, působí dojemně ale pořád tam chyběla nějaká větší atmosféra. Příběh Dalajlámy který zahrál jeden z příbuzných, k tomu ještě jako neherec přidává na věrohodnosti celého snímku, ostatně jako všechny hlavní role které byli zahrány neherci. Zarazila mě ta kombinace, Dalajláma duchovní vůdce, to slovo vůdce bych pro něho radši nepoužíval když se přivandroval do Indie, ještě je to marxista. Takže máme tady schizoidní kombinaci, pacifistický marxistický duchovní mnich, čekal jsem to v žánru fantasy, bohužel je to natočené podle skutečnosti. Režim který se ho snažil zničit tak mu ještě sympatizuje, tak co je tohle za vůdce? Prostě plena k tomu brýle a rádoby odpovědí ve verších z vás neděla vůdce. Tady jenom jak jsou budhisté mírumilovní https://en.wikipedia.org/wiki/Persecution_of_Muslims_in_Myanmar je to samozřejmě konflikt na obou stranách, víme jak se chovají muslimové v Evropě, tím jsme chtěl jenom říct, že bylo načase a ty kecy od Dalajlámy že válka nic nevyřeší jsou pacifistické zvratky. Když si necháte sedět na hlavě tak si ostatní budou myslet že vám to nevadí, musíte ukázat trochu hrdosti a chránit svoji zem a kulturu. Žádné náboženství není mírumilovné, je to vždy rozděleno na my a oni. V Barmě už dávno začala etnicko-náboženská válka, to se tomu marxistickému náměsíčnému mnichovi v pršiplášti vypráví o lásce když byl zalezlí v Indii, ať se mrkne do Barmy tam by mu zalezli kulky až do krku. ()

Kozlowski8

Snímek, popisující skutečný příběh života tibetského duchovního vůdce - 14. Dalajlámy. Příběh je vcelku prost dramaticky silných, či dokonce vzrušujících momentů, je spíš pomalý a plný dlouhých záběrů. Je ale postaven na nádherném vizuálním základu a úžasné hudbě Philipa Glasse a já si ho příjemně užil. 75%. ()

PTuranyi

Výborne natočený životný príbeh duchovného vodcu Tibetu, plný atmosféry obrazov krajiny, ktorá je strechou sveta. Ťažko posúdiť historickú vernosť ale film sa nesie v duchu všeobecne známeho povedomia o Tibete a dalajlámovi. ()

matracak42

Tibet je příkladem jevu,který se děl již od minulosti. Velký stát otravuje menší a komunistická Čína není jiná než-li USA nebo RUSKO či NĚMECKO. Lhostejnost vůči Tibetu nelze nepřehlédnout. Film ukazuje na bezmocnost tamních lidí, ale přesto jim nikdo nepomůže,tak jako svět kašlal na nás při okupaci sovětama. Berme tedy Kunduna jako příběh osobní a trochu magický ()

zurivymlok

Martin Scorsese opět dokázal, že je asi nejlepším režisérem planety. Jeho práce s naprosto pro něj neobvyklou tematikou zvládl z režisérského hlediska bravurně. Film měl myšlenku a mohl bych po stránce umělecké vynášet film do nebes. Ale já se u toho filmu strašně nudil. Dvouhodinový snímek mě připadal jako by měl minimálně dvojnásobnou stopáž. ()

avantgardx

Sedm let v Tibetu byl aspoň odlehčený a zábavný film, tohle mi přišlo bohužel úplně nemastný, neslaný a hlavně typicky hollywoodsky deformující a zjednodušující celé téma včetně Buddhismu. Podle hodnocení jsem čekal že Kundun bude ještě lepší než Sedm let v Tibetu ale opak se ukázal pravdou. ()