Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

Brano

Pokračovanie priemerného hororu, ktorý sa už originálnym námetom pýšiť nemôže. Na vlas rovnaké ako jednotka, akurát iné spôsoby vraždenia. Pritom jednotka mi prišla o čosi zaujímavejšia. Pozrieť sa to dá, ale nič extra netreba od toho očakávať. ()

Nikca2112

Ani druhý díl mě nezklamal, možná byl i o něco lepší, než díl první. Naprosto mě dostala ta bouračka na začátku, skvěle natočena, určitě ji mohu zařadit mezi TOP. Skoro o všech smrtích, které hlavní hrdiny potkaly, můžu říct, že byli nečekané (nejdříve si myslíte, že zemřou takhle a takhle a najednou BUM a zemřou úplně jinak :D). K ději ► někomu se ta překombinovanost děje možná nelíbí, ale mě to nevadí, hlavně, že se postupem času všechno vysvětlí a zapadne do sebe :) ()

majk_n

Slušně odvedené pokračování, kterému již chybí napětí a překvapení jedničky, ale handikap dohání větší "brutalitou". Úvodní scéna hromadné havárie je dost povedená a živá ()

filmuska

Už dávno som sa v kine tak nenasmiala,beriem to tak,že tvorcovia si naozaj chceli urobiť paródiu sami zo seba a ten scenár poňali zámerne dadaisticky.V opačnom prípade by si za označenie horror zaslúžili vyťahať za uši!!! ()

Max Q.

Ano, ano, úvodní bouračka na silnici 23 je to nejlepší z celého filmu. Pak už to upadá do těžkého průměru. Ještě mě zaujal superholub, který nejenže dokázal proletět sklem okna, ale ještě si přitom ani nezlomil vaz a přestál vše celkem v pohodě :-) ()

ZajoMajo

Tak tento film ma pobavil a občas keď sa nudím, prezerám si na DVD tie scény, ktoré boli viac krvavejšie, než je v iných filmoch zvykom. Nikto tu podo mnou nedáva vysoké hodnotenia tohto filmu, ale keď som ho odporučil iným ľuďom, vždy boli s ním spokojní a páčil sa. Je to zváštny film a preto za jeho zvláštnosť musím dať päťku. Keď padal ten rebrík do oka, najprv to kamera brala jeho pohľadom - pohľadom jeho oka a potom našim - nezainteresovaným - bočným. Bolo to úchvatné. :-) Nie som sado-maso, nepáčia sa mi zbytočné brutálne, niekedy až nechutné filmy - kde napríklad dávajú jesť svoj vlastný mozog (nebudem menovať ten film, ale je to pokračko jahniat :-) No tu sú scény robené až humorným spôsobom a keďže som nevidel jednotku - teda nemám s čím porovnávať - film je svojím nápadom jeinečný. Toto dopisujem už len jednou rukou, lebo druhá mi uviazla v mixéry na mäso. :-))) ()

Napoleon-B

Velmi dobrá haluz. neviděl jsem 1, ale velmi se mi to líbilo. Naprosto brutální pojetí-spousta krve a rozprsklých těl, s velkou dávkou ironie. Holt smrt nepřechčiješ. ()

krivkin

na můj vkus už příliš mnoho plamenných explozí a místy mi vadila jistá překombinovanost a to, že celá "kostra" je prakticky okopírovaná z prvního filmu, ale budiž, nenudil jsem se ani chvíli a Smrtka řádí opět bezchybně... P.S. odteď budu vejrat na každou biker bitch i v zimě - co kdyby náhodou :-) ()

Weirdman

5/10... Načo je toto dobré?... Nič nové to neprináša, len to všetko komplikuje a keď som si už aj vravel, že "toto je super," tak to bolo v zápätí nejakou blbosťou pochované. Jednoducho úplne zbytočné hollywoodske pokračovanie... A "chuťovkové" mordy ma vôbec neinteresujú, skôr mi smiešne prišli... Takže vo výsledku to znamená, že ďalšie diely ma ani najmenej neťahajú... ()

Z0MBi

Dvojka, která předčí jedničku není tam moc častý jev. Tahle ji předčí nejen v krvi, ale i zajímavějším a akčnějším příběhu. Navíc toto "pokračování" tvrdohlavosti osudu (vlastně smrti) krásně čerpá se svého předchůdce, což stojí za pochvalu. ()

Seuata

Osud si jde pro tebe! a opět znovu. Možná trošku ohrané, avšak mě to přišlo dobré. Je škoda, že tu nepřibyl žádný nový nápad, že je to stále to samé, ovšem trochu jinak. I přesto všechno se mi to líbilo. 4 slabší hvězdičky. ()

matoon97

Väčší prúser som ešte nečakal. Väčšinu času trápne, potom nejaká priemerná scéna a na koniec sa to celé doserie. Niektoré postavy sú zahrané tak zle, že časť s nimi som musel pretočiť, napríklad Terrence 'T.C.' Carson. Dosť ľutujem, že som za dvd minul 4 E. ()

tremors

Pro mě dokonce lepší než jednička. Úvodní havárie je opravdu bezvadná a i pozdější úmrtí jsou originální. Efekty jsou výborné a herci sympatičtí. Nemám důvod, proč nedat plné hodnocení. ()

Cechyno4

Natočit Final Destination s takovým námětem byl opravdu dobrý nápad. Dvojka už sice nenese tu originalitu jako první díl. Ale bavila mě, stejně jako jednička. Je tu jiná nehoda. Místo letadla uvidíme srážku několika aut, tzv. řetězovku. Vražedné nehody mě znovu bavily, v některých případech až dokonce fascinovaly svou propracovaností. ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)