Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

Shitonit

Dalo by se říct, že když jsem viděl nezvratný osud , jako jedničku, tak jsem se domníval že jde o dost dobrej film, který by neměl mít pokračování. A on ho měl, a měl a další..a ne že by bylo lepší, horší, prostě se jedná o asi pětilogii nebo kolik toho je, že ty filmy jsou každej inej, každej dost vymazlenej, takže se prostě musej sjet všechny, a hotovo. Páč na každym bych našel něco, čím to můžu schodit, nebo vytáhnout před ty ostatní. A to bych nerad, páč se vcelku jedná o promakaný, prorážející téma, nad kterym jistě každej přemýšlí a nevíme si stím tak nějak rady. No a zde to máme dokonale polopaticky osvětlený. Takže jupí čerte, šup do toho, udělejte si den volno a nezvratně se voosudujte. ()

Scraffy

V podstate to isté, čo jednotka, ale stále zábavné. Naviac oproti predošlej časti máme ešte viac brutálnejších a aj originálnejších úmrtí. Škoda len, že sa s toho stáva akási komédia. ()

Sir Ludvig

Jednotku som nevidel, teen horory nemusím (ale ajtak pozerám), no tento film bol pre mňa celkom veľké prekvapenie. Brutalita a čierny humor idú do kopi! Obehlo mi to dosť rýchlo (toto je môj obrovský kompliment), vidieť že režisér sa snažil aby sa divák nenudil a vôbec... oplatí sa pozrieť už len kvôli megabúračke! Aj keď Blues Brothers sú Blues Brothers... ()

nula87

Nezbývá než srovnávat s jedničkou. Více překombinované, předvídatelné, méně atmosféry. Ale SMRT je pořád rafinovaná, takže pořád v rámci žánru velmi slušné. ()

Lumpus

Dle mého lepší neý první díl nezvratného osudu. Skvělé brutální smrti které se na nás hrnou ze všech stran,líbivý závěr s překvapivě humorným zakončením. Film je horrově komediální a tyto dva prvky dobře kloubí dohromady. Celkový scénař je však převzatý z jedničky a herecké výkony sou spíše půměrné proto 4* ()

migele

Snad nelepší úvodní nehoda z celé trilogie, která to celé začíná. Do děje se vrací hrdinka z prvního dílu a dochází k velmi zajímavým pocitům, které tomu dávají šmrnc. Opět perfektní vraždy. Tento díl beru jako rovný si s prvním dílem. Dobrá práce 90%. ()

LuNaj

Slušná a bohužel i předvídatelná podívaná s kočkou A .J. Cook a místy nesnesitelnými kecy. A podle mě lepší než první díl. ()

Ivec

Podľa môjho názoru oveľa lepšie ako prvý diel. Jednotke som zožral asi len začiatok. Katastrofa v lietadle bola paráda. Ale Final destination 2 je parádička od dialnice až po nemocnicu. Či dokonca po gril. Všetky úmrtia mali ako-také logické vysvetlenie. To sa o jednotke povedať nedá. Človek síce od začiatku vie, čo bude nasledovať, ale to vôbec nevadí. Ani tá pointa so smrťou nie je nič geniálne a aj napriek tomu mi neprekáža. To načo som sa sústredil najviac boli úmrtia, ktoré sú dobre natočené a pre oko fanúšika krvavých scén postačujúce. Tento film rozhodne nieje hanbou svojho žánru. ()

Asdas

Smial som sa ,neveriacky krútil hlavou, trocha zanadával nad miestami stupídnymi scénami ,ktoré môžu byť parodované do nekonečna a aj som pár-krát ocenil prepracované spôsoby drastickej smrti. ()

Pitryx

No, ono by se ve filmu pár hluchých míst našlo, ale není to tak hrozné. Efekty jako předtím na velmi vysoké úrovni, hlavně ten s drátem (70). Přestože nemohu říci, že by šlo jednoznačně o horor, prvek nadpřirozena vidím ve „vidění do budoucna“ a proto snímek do DB zařazuji. V každém případě nadprůměrný film, kde na nudu nezbývá čas. ()

Dinsberg

Třebaže zmizela ona původní působivost přítomnosti smrti těsně potom, co jste ji oklamali, snímek plynule navazuje na původní film velmi těsně. Z původního osazenstva zůstala už jen Clear, ale co se počítá je ona řetězovitost, kterou způsobilo už vystoupení skupinky studentů letu 180. Vše co přeživší udělali a co udělat již neměli pak tvoří hlavní dějovou linku. Ocenit je nutno snahu navázat na originál tématicky a ne jen formou vynalézavosti neviditelného pronásledovatele. I lidé dokážou být vynalézaví, zvlášť když si chtějí zachránit život. ()

Renie42

Více jsem se bavila než u předchozího filmu. Bylo tak hrůzné až morbidně zábavné. Nehoda na dálnici byla moc dobře provedena. A ty následné nehody, které smrt vyvražďovala, byly unikátní, no jiný slovo neznám. Tvůrci toto téma lépe propracovali.P.S. Ten konec nemá chybu :-). ()

kubilov

Přemoct smrt není nic lehkýho, o čemž se přesvědčujeme už podruhé, pokračování Nezvratného osudu má daleko propracovanější detaily. Od geniální úvodní automobilové bouračky 'přes rozsekání ostnatým drátem až po ugrilovanou ruku naprosto skvěle a rafinovaně zfilmované smrti. Kolem toho je to film po všech stránkách humornější a spíše odlehčenější, včetně zobrazení jednotlivých smrtí, které už nepůsobí tolik děsivě, ale spíše směšně. Tak i pro tuto rozdílnost, která není vůbec ke škodě stavím jak první, tak druhý díl na stejnou úroveň. ()

Ivoman

Počáteční vize byla tak brutálně skvěle vymakaná, že jsem nevěřil vlastním očím. Opakující se námět, který ale vůbec nevadí, že je opakující se. ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)