Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

domirovec

Jó jo, tohle bylo dobrý!.. Nezvratný osud 2 je rozhodně velmi povedené pokračování dnes již kultovní klasiky z roku 2000, ve kterém se znovu parta přátel (kteří se mimochodem poznají zcela náhodou) dostanou do poměrně velkého problému.. mají totiž smrt v patách. No a když je řeč o smrti a umírání, ve filmu je hodně nápaditých smrtí, které působí nejen originálně, ale také realisticky, což je na tom celém asi to nejděsivější.. 4/5 ()

Pořez

S úvodní havárií na dálnici si někdo dal opravdu práci. S přibývajícím časem mi ale práce "Paní Smrtky" připadala čím dál víc přitažená za vlasy. Způsoby drastické do takové míry, až jsem se chvílemi neubránil smíchu (to se mi líbilo), ale jen do chvíle, kdy tvůrcům evidentně došly nápady a z "těžce uvěřitelných náhod" se staly "náhody lehce neuvěřitelné". ()

plagjoklas

toto uz nie je take dobre ako jednotka. Ma to moc prekombinovany pribeh a moc zlozito sa to snazi o spojitost s jednotkou. Ale atmosfera je tu vazne dobra a vrazdy su take chutovkove ze som iba zíral. zaujimavy film ... nebyt toho prekombinovania hodnotenie by bolo vyssie. ()

Cruchot

Výborně natočený horor s notnou dávkou černého humoru. Film je v podstatě hrozně brutální, ale vše je bráno tak nějak s nadhledem a vyznění už tolik brutální není (samozřejmě člověk na to musí mít náturu). Nápad pravda samozřejmě stejný jak v jedničce, ale děj je zajímavý, nepředvídatelný a má spád. Já jsem se výborně bavil. ()

Merggie

Jednotka bola viac o atmosfére, dvojka o spôsoboch odchodu na onen svet. Vidno, že druhú časť netočil Wong. Ellis šiel jednoznačne po obrazovom nasýtení. Kamera bola akčnejšia, film celkovo farebnejší, rozmanitejší a postavy umierali morbídnejšie ako v prvom dieli. Takisto indície oznamujúce blízkosť Smrti sa mi zdali kreatívnejšie (reťazová havária bola úžasne natočená). Po obrazovej stránke sa teda niet na čo sťažovať. Oproti prvej časti však dvojke chýbala miera. Film sa zvrhol na vypočítavanie mŕtvych a súťaž o najbizarnejšiu smrť. Podivne sa naložilo aj so záverom filmu. Kým v jednotke bol koniec akýsi nedotiahnutý, v dvojke bol až príliš prekombinovaný. Celkovo však musím povedať, že dvojka sa mi páčila viac najmä vďaka onej nápaditosti. Takýto film sa jednoducho zaobíde aj bez pochmúrne mysterióznej atmosféry. Tak ako som sa ja nezaobišiel bez porovnávania jednotky a dvojky. ()

illy.cz

Dle mého názoru je celá série velmi povedená, ale ze všech nejlepší je stejně tenhle díl. Hlavně kvůli opravdu výborně natočené úvodní bouračce na dálnici a velmi originálním a krvavým úmrtím jednotlivých hrdinů. Jednička byla originál, tohle je kopie, která je dotažena až na hranici dokonalosti (samozřejmě v rámci žánru ,,teen hororů"). Ellis se pro béčkové filmy vyloženě narodil, ale to vůbec nevadí, protože je vážně umí. ()

Leoric

Stupidita parazitující na dobrém jménu, ale to už je ohraná deska. Film se snaží ohromit, a tak je příběh překomplikován tak, že film začne nudit, finále už pak působí 'jen' směšně. ()

Barak

Mé srovnání s jedničkou? Je to více akční, více brutální, lepší úvodní navnazovací sekvence, více se teorizuje, místo navzájem se znajících studentů jsou tu navzájem se neznající dospělí a celé to působí.. lépe než jednička? Staví to vlastně na úspěchu svého předchůdce - během filmu se na něj taky mnohokrát odkazuje -, takže když jste viděli první díl a teď jdete do tohohle, tak už víte, co vás čeká a postrádáte ten pocit něčeho nového, takže to není už tak "šokující" jako poprvé (což je škoda, ale jinak to udělat nejde). Každopádně je to hodně vydařené pokračování. Posledních cca 5-7 vteřin je (záměrně?) směšných.... ()

Biopler

Úvod na diaľnici je suprový, ako začnú padať tie haldy dreva, to je kúsok. No tam to končí, nápady sú trochu horšie ako v jednotke, ale dá sa to dopozerať dokonca. ()

ex.it

Rozhodla jsem se to hodnocení trochu zvednout. I když byl film trochu slabší než jednička, já se bavila stejně. Dokonce už mě to donutilo i uvažovat, jestli kolem nás opravdu něco jako osud není. A to se mi nestává často. Mám ráda filmy, kde to není založeno v první řadě na krvi, ale na tajemnu a hádankách. Po pravdě miluju, když mi běhá mráz po zádech a miluju otevřené konce. ()

emdvojka

Jediné čo si zapamätáte v tomto "teen" horore je tá úvodná reťazová autohavária...potom to postupne stráca šťavu aj keď "smrť" niekedy vraždí veľmi efektne, aj tak Vám to za malý čas vyšumí z hlavy... ()

ICE-GRADLO

Poprvý jsem nechápal, podruhý jsem pochopil a potřetí se bavil. :D Děj je přímo spjat s prvním dílem, takže nedoporučuji přeskakovat. Herci nic moc a je dobře, že tak krasně poumírali. Toliko asi hodnoceni, lepší 3*. ()

Jeand´Boa

Stále dobré, stále svým způsobem zajímavé...co nelze upřít, je propracovanost a zdařilost úvodní scény hromadné havárie...rozhodně zdařilé navázání na překvapivý první díl... ()

Kadas97

Perfektné pokračovanie výbornej jednotky, ktoré som mal tú česť vidieť ako prvé a priznávam, že v 13 rokoch bolo toto pre mňa jednotkou medzi horormi. Úvodná "nehoda" tu bola neskutočne dobre natočená a potvrdzuje sa mi to vždy, keď vidím nákladiak vezúci gulatinu. Postavy sú sympatické, ale často sú sympatickejšie ich odchody na druhý breh rieky Styx. Atmosféra taká tuctová, ale na druhú stranu je celý film okorenený čiernym humorom. 8 z 10 ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)