Velké holení

(festivalový názov) (študentský film)
  • USA The Big Shave
Dráma / Horor / Krátkometrážny
USA, 1967, 6 min

Jeden z ďalších Scorseseho krátkych študenských filmov tentoraz z roku 1967. Nevyznačuje sa žiadnym poriadnym dejom, je to len o chlapovi, ktorý robí svoje prvé a asi aj posledné "veľké holenie". (JohnFarst)

YURAyura

Bez souvislosti nedivatelne/nepochopitelne, jinak docela slabe, ale neprijemne - verim, ze to musi byt proti srsti i jedincum, co se na rozdil ode me holi radi a casto ;] ()

JohnMiller

Najprv som mal pocit akoby išlo o nejakú reklamu na novú značku britiev alebo že sledujem propagandistický film na holenie pre Vietnam proste niečo v tom štýle. No ono to bolo úplne niečo iné. Niečo čo som teda vôbec nečakal, priznám sa nevzišlo mi to ani na um.. Maník sa doreže britvou až je s toho celí krvavý. Je to jeden z dôvodov prečo sa nerád holím....................................................................... Lebo sa často porežem :-). ()

Trevor

Nechutne dobré zábery chlapíka ktorý sa pri holení trocha poreže...teda trocha. Takto sa nedodrbe ani pubertiak na ktorého tvári je občas aj koža vedľa akné. Z čoho pramení ten námet asi vytušil každý, ale tie zábery sú ozaj vydarené. Najlepší kraťas s číslom 96 (opakujem údajne). ()

Fanucci

Jistě hodně překvapivé poslední 2 minuty (člověk u té poklidné hudby nic podobného nečeká:-)...ale to je tak vše. Marty se moc nevyznamenal...ale chápu, že každý nějak začíná! Smysl pro detail a pár pěkných záběrů tam je, ale u Scorseseho na druhou stranu nejsem objektivní:-) ()

MartinNDL

Gillette ani USA by si to do reklamy nedaly. Jako metafora to funguje pouze s vysvětlením a nebo znalostí roku výroby, americké historie a velké porce imaginace (a pochopitelně štěstí). Jenže on to Marty taky asi netočil pro nadržený cinefily jednadvacátého století. ()

Wormboy

Heh, tak toto bolo dost dobre. Scorsese nam rozprava pribeh "holenia" na pozadi a v rytme bluesovej hudby. Na tom vyvrcholeni som sa dobre zasmial :) ()

AdaMM

Ano má to nápad - ovšem nebýt slavného jména, myslím si, že by si na tenhle film následně už nikdo nevzpomněl. A vůbec nic by se nestalo (a taky se docela nerad dívám na krev, takže těch šest minut bylo až až). ()

tom88

Brutálne Martinovo video, ktoré ma zarazilo svojou nechutnosťou, krvavosťou a vlastne ani neviem, prečo sa takéto niečo Scorsese rozhodol natočiť. Nevravím, že to je zlý počin, ale moc mi to nedalo. Hudba sa tam náramne hodila, kamera celkom slušná no prvá polovica je strašná nuda a na druhú sa takmer nedá pozerať. Scéna akoby vystrihnutá z niektorého SAWu. 50% ()

Wallas

Fakt nevim co si o tomhle mám myslet, nápad to má, takže dvě hvězdičky, jinak sem si ale do poslední chvíle myslel, že to je jenom nějaká recese a napsali tam Scorseseho. ()

smolicek04

Dobre to začalo, a dobre to skončilo. Čo viac dodať? Skvelí "Film" Asi najlepší Krátkometrážny aký som videl. A ja som ich videl mnoho. No z tohto sa dá aj niečo vycítiť. ()

Nepi

První krátký film slavného režiséra Martina Scorseseho o chlápkovi,který přijde do koupelny a pekelně se oholí,že z něj teče krve jak z vola....Film doprovází skvělá hudba.... ()

Zagros

Hmmm, kdyby to nebylo od Scorseseho, tak o tom nikdo nebude ani vědět a ten, kdo na to narazí, tak řekne, že je to blbost. Metaforu k válce ve Vietnamu bych v tom teda já určitě nenašel. Jde zkrátka o takové studentské cvičení, které se navíc dle mě moc nepovedlo. ()

kamil.i

Vtipné ako sú už v Scorseseho študentskom filme zjavné prvky typické pre jeho neskoršiu tvorbu. Veľmi sugestívny film o nepríjemných pocitoch súvisiacich s udržiavaním osobnej hygieny. ()

JohnFarst

Ďalší kraťas od Scorseseho, ktorý už prekypuje morbídnosťou. Začína to až príliš nevinne a posledná minúta stojí za to. Osobne sa mi to zdalo aj napriek svojej jednoduchosti a krátkej dĺžke lepšie než What´s a Nice Girl Like You... Nuž v jednoduchosti je krása. Tiež bola dobre vybraná hudba, ktorá tú kúpeľňovú atmosféru pekne zľahčuje. Pekné. ()

dvd-L

Zkrátka by se to s pěticí břitů, pružnou lamelou, výkyvnou hlavou a jedním superostrým břitem na zarovnávání dnes už nikomu nestalo. ()