S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

lapatata

Velmi povedený film s netradičním hereckým obsazením. Nenahraditelná je zde zejména Jaroslava Kretschmerová, ale také Petr Nárožný, Vladimír Dlouhý, Ondřej Vetchý, skvělá a neokoukaná Jana Dítětová, Viktor Preiss, Josef Kemr a vynikajicí je také Karel Heřmánek. Neopakovatelnou atmosféru jako zde se podařilo v českých pohádkách navodit jen některým režisérům. Hynek Bočan je jedním z nich. ()

Chlo0opek

Co dodat? Prostě 5* a basta. Co chvíla, to super hláška. Jedna z nejlepších pohádek, na kterou se vždycky těším. Vivat: "Máchale, Tebe čeká šibenice!:)" Kromě výborných hlavních představitelů se mi ve vedlejší roli hodně líbil i Karel Heřmánek v roli Lucifera. ()

kpt.Marťas

Tak jsem ji konečně viděl. A je to přesně, co jsem chtěl. česká pohádka se vším všudy. Výpravná, vtipná, skvěle obsazená. Pro mě osobně nejlepší navždy bude Lucifer a Uhlířovo pekelné téma. ()

mimuzik

Jedna z nejlepších českých pohádek. Působivá výprava (peklo je velmi zdařilé), herecké výkony a především dokonalý humor a výborné hlášky. Tohle všechno dělá z této pohádky vysoký nadprůměr, který se dá vidět po celý rok, nejen o Vánocích. ()

Nakamura san

Zcela určitě nejzábavnější česká pohádka a zcela jistě nepřekonatelný Petr Nárožný.U žádné jiné pohádky jsem se nikdy tak nenasmál a je to jeden z mála filmů,na který kouknu každý rok! ()

Sirion

Pro mne osobně nejlepší pohádka, jaká kdy byla natočena. Líbila se mi jako malému klukovi, líbí se mi i teď. Zub času je pro ní cizím pojmem. Každý rok se na tuto pohádku rád podívám a s každým dalším shlédnutím se mi líbí víc a víc. Nelze hodnotit jinak, než plným počtem, když mnoho hlášek z ní si neustále připomínám. Zároveň nejlepší role Petra Nárožného ("Zase ti to spadlo, asi vítr, ne?"). ()

Drky

Má nejoblíbenější česká pohádka a vlastně nejenom česká, ale celosvětově. :-) Za mlada jsem ji hltal a na to peklo jsem i věřil a říkal jsem si proč by být nemohlo, když ti čerti jsou tak důvěryhodní a autentičtí. Nyní si říkám, že by bylo třeba, určitě by nám pomohlo od všech podrázáků, zlodějů a vrahů, kteří se zde volně promenádují! Zpět k pohádce - nemá prostě chybu, ač hledám jak hledám, nenacházím ji a jsem za to šťastný. Jedinečnost nad jedinečnost. Skvělé herecké výkony, skvělí čerti( nejlepší ze všech čertovských pohádek), prostě vše! Hodnocení 5* a 100% ()

MistrTom

Pohádka, která je vhodná pro jakoukoliv generaci. Co by to bylo za Vánoce bez této pohádky. Zábavná podívaná plná nesmrtených hlášek. ()

Tanulin

Miliónová věc.Vánoce bez ní si neumím představit.Skvělé, brilantní a dokonalé. Neuměla bych vypíchnout co je nejlepší - všechno : hudba, dialogy, obsazení, režie, kostýmy.... ()

Andy.222

Miloval jsem ji jako 10letý, miloval jsem ji jako 15letý a mám ji rád i dnes, když už je mi přes dvacet. Kolik pohádek se tím může pochlubit? Kolik pohádek nabízí takřka kultovní hlášky, vrchol českého hereckého obsazení, skvělou atmosféru a nenásilný pohádkový konec? ()

Hanver

Nezapomenutelná, patrně jedna z nejlepších českých pohádek, plná kultovních hlášek a skvělých hereckých výkonů všech aktérů, dokonce včetně Vetchého. Fakt nikdo v tom nezahrál špatně, o kolika filmech se to dá říci. Paráda. ()

De.lilah

Pozor na peří! A žádnej alkohol! A hlavně: "Už nám zase padá omítka" Nevěřím, že někde existuje osoba, která tuhle skvělou pohádku neviděla. ()

zero_zelo

k tomuhle nemám ani slov, protože z tohodle filmu umím zpaměti skoro každý ... nejlepší peklo, nejlepší herci a ani nevím, kdo mě bavil víc. jestli nárožný, geniální preiss, mistr kemr, vetchý ... dlouhý ... ne, není tam jedno jediný slabý místo a kdo myslí, že jo, tak to nemohl akorát pochopit :))) ()

Luciaaas2

Jedna z nejlepších pohádek vůbec a zaroveň má nejoblibenější. Pohádku, kterou znám nazpaměť, a kterou můžu vidět několikrát posobě. Za ta léta neztrací na kvalitě, ale ba naopak. Vtomhle duchu bych si představoval i Troškovu Čertovu nevěstu.....(jenže opak je pravdou) ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček