S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

sbl

Jednoznačně nejlepší česká pohádka. Snímek pro všechny generace - najdou se v nich děti(pro pohádkovou linii), ale i dospělí(komediální perspektiva). Navíc hlášky jsou kultovní a slyším je čas od času pořád častěji. ()

bibbi

Na tomhle filmu snad není nic špatně, všichni herci jsou úžasní a i ta nablblá písnička tam nijak nevadí, prostě k tomu patří, nemá konkurenci:) ()

Luk Skywalker

Další z mých nejoblíbenějších pohádek. A čerti mi připadají trošku netradiční, proto se mi to líbí. Je třeba to vidět, navíc některé hlášky zlidověly např.: "Spadlo ti to Máchale, asi vítr". Tu znají snad všichni. A herecky se jedná o elitu. ()

bastardobamb

Podle mě je tohle jedna z pohádek,na kterou se v klidu můžou dívat i dospělí. Žádná větší známka infantilnosti. A já jsem se na ni mohl dívat,aniž by mi bylo trapně. Když ji dávají o prázdninách,tak je to pro mě jediný důvod zůstávat u televize. Mimochodem Dlouhý je skvělej! RIP ()

Fawkes

Tak tohle je jedna z nejlepších českých pohádek. Viděl jsem ji už nesčetněkrát, ale nikdy mě neomrzela. Skvělé herecké výkony, hlavně Petr Nárožný, Jaroslava Kretschmerová, Josef Kemr nebo Viktor Preiss. Film má úžasnou výpravu, hlavně skály, které představují peklo, nebo peklo zevnitř. Prostě klasická pohádka, kdy je zlo potrestáno a dobro odměněno. (94%) ()

Lyžař

Jednoduchá pohádka, kde je dějová linie naprosto jasná bez nějakého zaváhání. Kéž by to stejně bylo i ve světě - kdo je zlý, jde do pekla a nic s tím nenadělá. No a toho vtipu..těch v dnešní době již klasických a zažitých hlášek typu "Máchale, spadlo Ti to". ()

Iwiiik

Snad nejlepší česká filmová pohádka všech dob. Nejen, že je tato klasika skrz na skrz protkaná skvělým humorem, ale navíc všechny morální hodnoty jsou přesně na svých místech, což u pohádek není zrovna běžné (hezkým příkladem je princezna Angelina, která i když je zápornou postavou, za svůj charakter evidentně vděčí rozmazlování ze strany měkkosrdcatého senily v podobě pana krále a tudíž nezaslouží trest nejvyšší). Nezapomenutelné jsou především fantastické herecké výkony Jaroslavy Kretschmerové, Viktora Preisse a Karla Heřmánka. Krom všech kvalit se film navíc honosí skvělou hudbou.. ()

boul

Nejlepší Československá pohádka vůbec, skvělý nápady, supr scénář a dokonalý postavy s úžasnýma hláškama co si pamatuje snad každej do dnes :) ... "dva Zhmoždil, a jednohoo! ZESMĚŠNIL" :D ... "Asi vítr Máchale" :) ... 90% ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček