S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

fruitbueno

Pecka, která nemá obdoby! Tolik hlášek člověk ani nepobere... Je to Rebel! :-D Nespi! Čert nikdy nespí :-D Tak dobře, já se půjdu obětovat do hospody :-D ()

kisha

na žánr pohádek to má jen velmi občasné sklony k trapnosti (=pochvala), herci jsou ve svých rolích na svých místech, ale že bych chápala, proč mi scénář chtěl vsugerovat, jak strašně sou čerti hodný a kamarádský a spravedlivý, to ne;)) ()

Marty M.

Nejlepší pohádka 80.let a pro mě nejlepší pohádka vůbec. Film, kde se sešlo skvělé herecké obsazení s tehdy ještě mladými pány herci, kteří podávají nezapomenutelné výkony. Peklo s čerty je krásně ztvárněné, ne jako je tomu v novodobých pohádkách, u kterých se s trochou nadsázky i dospělý člověk bojí. Scénář nemá chybu a je naplněn od začátku do konce hláškami, které znají všichni a dennodenně je používají. Nemohu jinak, než naklikat ***** a jít se obětovat do hospody... ;-) ()

ranp

Absolutně dokonalá pohádka a snad nejslavnější role Vladimíra Dlouhého. Škoda, že pan Dlouhý už další výborné filmy nenatočí. ()

Sdoom

Absolutně top pohádka, která kdy byla u nás natočena. Nechybí jí nic, skvělý scénář, akce, vtip, efekty, herecké výkony, kterým dominují Lucifer Heřmánek, kaprál Nárožný a správce Preiss, ovšem ani ostatní se neztrácejí. Hlášky jako "Zase ti to spadlo, asi vítr ne?" nebo "Tatínek vám vyhlásí válku!" jsou nezapomenutelné. 5 hvězdiček jako vyšitejch :-) Edit 28.12.2014: Tohle prostě můžu vidět každej rok a nikdy se to neokouká. Už aby si povolaní dali tu práci a převedli tuhle pohádku do odpovídající obrazové a zvukové kvality. Málokterý český film obecně si to zaslouží tolik, jako S čerty nejsou žerty. (TV Prima) ()

OughJay

Tohle je pro mě klenot, na kterej nedám dopustit, ani kdyby mě řezali bičem. Bezkonkurenčně nejlepší pohádka, jakou jsem kdy viděl a to ve všech ohledech. Tak fantastický výkony ode všech, co se na tom plátně byť jenom mihli, to se nevidí v každym druhym filmu... Nárožný se do toho položil jak to jen šlo. Vetchýho si musí zamilovat snad každej, kdo to kdy viděl, protože to je ten nejhodnější čert, jakej kdy poznal svět kamer - no prostě Janek. :) A Dlouhý, jestli někdo nevěří, že dokáže zahrát scénu pouze očima, tak tahle pohádka je toho důkazem... A moh bych pokračovat: démonickej Karel Heřmánek, král "pod pantoflem" Josef Kemr, mrcha Kretschmerová... Každá ta role je tak ikonická a tak dokonalá, že vzbuzuje přesně ty pocity, co má vzbuzovat. Zároveň si během koukání neklepete na čelo jako u jinejch pohádek, jako že co to zas je za zhovadilost pro ty děti. Naopak, tohle se dá každýmu dítěti, ale i dospělýmu, jen a jen doporučit. Neni to žádná přihlouplá pohádka a stejně jako peklo TOHLE NENI ŽÁDNEJ HOLUBNÍK. Nejde nedát 100% :) Kaprál: Je to rebel! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil. ()

gutshoter

Hynek Bočan natočil jednu z nejlepších českých pohádek, jakou naše česká země pamatuje. Atmosféra tohoto díla je neskutečně milá. Člověk si při sledování této pohádky odpočine, zasměje, cítí na své duši příjemné zahřátí... V kontrastu těchto faktů se ovšem děti také pěkně "zabojí". Sám si pamatuji, jak jsem se jako malý strašně moc bál lucifera Karla Heřmánka. Ztvárnění této role považuji jednoduše za skvost. Nejen děti, pozor, čert nikdy nespí! ()

herr_carter

To je ona, naše nejhezčí pohádka. Jak obsazením, kulisami, hudbou..prostě vším, toho Dlouhého je tak strašlivá škoda................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Mike93

Nejlepší česká pohádka ve všech směrech. Vynikající herecké výkony, povedený příběh s nádechem pohádky a humoru, hlášky které z hlavy jen tak nedostanete. No prostě kvalitní česká pohádka na kterou se s chutí dívám každý rok o svátcích. ()

Kejdlo

Nejlepší pohádka na celém světě se skvělými hereckými výkony, výborně padnoucí hudbou Jardy Uhlíře a takřka dechberoucí kadencí hlášek. Písnička vztahující se k mému jménu je jen pomyslnou třesničkou na dortu. Kam se hrabe Popelka.. tohle je ta pravá klasika! A víte proč? protože peklo se nikdy nemýlí.. 10/10 ()

Maynard.

Jestli se vůbec tohle musí komentovat :o). Je to pecka, která už nikdy nezestárne. Oproti těm novejm srágorám, který nám předhazujou každý Vánoce a říkaj tomu pohádky, tak je tohle tak strašně hezký a nápaditý, že se jen těžko věří tomu, co jsou schopni natočit dnešní tvůrci. Jedna hláška za druhou, perfektní příběh, no a herci? To je labůžo. Rozhodně jedna z mejch 3 nej českých pohádek. Veselé Vánoce! :o) ()

Jiří K.

Nejlepší herecký výkon Petra Nárožného se zákonitě musel podepsat na kvalitě této pohádky. Všichni aktéři plavně souznívali, všichni se evidentně bavili, až jsem chvílemi litoval, že jsem se tehdy natáčení jakkoli nezůčastnil. Pro tyto pohádky stojí zato zůstat přes svátky doma u TV...:) ()

Fish

Nádherná česká pohádka+výborná komedie. Vždycky se rád podívám na její reprízu v televizi. Hlavně duo Vetchý-Dlouhý je velmi povedené! ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček