S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

kiv

Ano, je to vtipné, plné skvělých herců apod. Ale přes tuto dezinterpretaci zla a duchovní vyprázdněnost se prostě nepřenesu a "nestranného" hodnocení nebudu schopen. U nás doma je tento škvár na indexu. Z tohoto pohledu jsou mnohem lepší Hrátky s čertem s dementními čerty a přitroublým Bekem. ()

Max Cady jr.

Nejlepší česká pohádka.To nemá se současnýma viz.dojčeporntroška company "pohádky" nic společnýho.U pohádky se máte chechtat jak cvok což S čerty nejsou žerty jsou toho známkou viz Lucifer Heřmánek,čert Vetchoš a Nárožnej luxus. ()

Zofinka2

Tato pohádka nemá chybu. Skvělí herci jako Dlouhý, Vetchý, Nárožný, Preiss, Kretschmerová, Kemr atd. Líbí se mi na konci, jak Kemr říká o knížeti pekel Heřmánkovi, On je takový zajímavý... vášnivý. Angelina s ním za krátkou dobu odjela do pekla, aby neskončila na ocet. Tak to dopadá, když se žena zblbne do bohatého fešáka, kterého vlastně ani nezná. Provdá se za něj a později lituje. Zjistila jsem, že představitel otce Petra spáchal sebevraždu po tomto filmu. To je smutné a náhoda, když si uvědomíte, jak dopadl v té pohádce. ()

jenspifa

Pro mě nejkrásnější česká pohádka jaká byla napsána a poté zfilmována. A spousta věcí z té pohádky platí i pro dnešní lidi. Pozor na peří a žádný alkohol;-) ()

Sofinek

Pro mě druhá nejlepší česká pohádka hned za Třemi oříšky. Vadí mi na ní snad jen poněkud unylá princezna Adélka - to živelná Anelína je úplně jiné kafe! I tak dávám 95 % ()

AdaProfa

Jednička v čertovských pohádkách a podle mě jedna z nejlepších pohádek vůbec. Film, kterému nechybí humor (za zmínku určitě stojí hlášky "Spadlo ti to, Máchale!'' nebo "Je to rebel!''), bojové scény, pěkná písnička atd. Peklo a pekelníci z této pohádky mě jako malé dítě vždy hodně děsili. Výborný Karel Heřmánek jako pořádně strašidelný lucifer (a to je dobře) a stejně tak Petr Nárožný v roli kaprála, který prostě nemá chybu. 95 %. ()

Sashmen13

Pro mě osobně nejlepší pohádka co jsem kdy viděl. Takhle se to dělá. Kombinace poměrně věrohodného knížectví a reálií. Postavy jejichž motivace je zřejmá a jasná, tady musím pochválit zlouny, nebyli blbí. Samozřejmě měli své chyby atd., ale nebyli to tupci. Čerti zakomponovaní do příběhu naprosto normálně. Nemusel jsem se za Peklo stydět jako v jiných pohádkách. Hlášky, které prakticky zlidověli. Prostě klenot. ()

Tumbik

Nejlepší česká (potažmo československá) pohádka, která kdy byla natočena, ani taková Popelka jí nesahá ani po kotníky! ()

Bleught

V této pohádce není peklem peklo, ale princezna Adélka. Jinak by to bylo snad na šest hvězd. Pane kaprále děkuji, 1-2x do roka mi vždy vylepšíte den.:-) ()

Michal118

,,Si drzý čert". Tuto legendární českou pohádku jsem viděl milionkrát a pamatuji si snad každé slovo. Naprosto bezchybná rodinná pohádka. 100% ()

soukyd33

Pohádka ve které je zkrátka všechno. Smůla, štěstí, láska, zrada, písničky, strach, napravení, a hlavně humor. Ten je díky hláškám skoro všude. Herecké výkony jsou skvělé a bez chyby. Na tuto pohádku se do dnes koukají i starší generace, protože lepší nebyla zatím natočena. Po novém zrekonstruovaném (remastered) obraze je to ještě lepší zážitek. Všem věkovým generacím doporučuji shlédnout. Hvězdiček 5***** ()

Gemeroid

Legendární film přecházející generacemi bez jakékoliv újmy. Není na škodu si ho čas od času připomenout, nakouknout do pekla a popřemýšlet, kam si to tu Dorotu Máchalovou odnesli a co tam s ní potom dělali. Jasné čtyři hvězdy. Mrknu a vidím. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček