S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

AltairAhad

"Navrhuji, zavřít ho na doživotí!" "To jako... do konce života?" "Ano jeho Jasnosti, navrhuji ho zavřít na doživotí, do konce života." Prostě takové pohádky už nikdy nikdo nenatočí. Jedna z nejkrásnějších pohádek, co vznikly. ()

pan_Bily

Skvěle natočená filmová pohádka. Pohádkový příběh, kterému nic nechybí. Naprosto skvěle zpracované peklo, podtržené výbornou dokreslující melodií. Propracované postavy. Přesně nadávkovaný vynikající humor. Plejáda výborných herců a exelentních hereckých výkonů, pro mě v čele s Viktorem Preissem (naprosto famózní v roli správce) a Karlem Heřmánkem (jednoznačně nejlepší lucifer). ()

metaverz

OOO,jak božské,tedy spíš po čertech výborné.Plejáda našich herců v čele s P.Nárožným,jakožto nejvypečenější postavou v tomhle příběhu,plném nezapomenutelných hlášek,krásné hudby a suveréní režií Hynka Bočana.Jednoznačně jedna z mích nejoblíbenějších pohádek u které se vždy od srdce zasměju a zaslouží si plný počet hvězd. ()

Daviduss

Absolutně nejlepší pohádka mezi pohádkami, výborný Viktor Preiss a Petr Nárožný. ,, Zítra máme přehlídku .... já přijdu :-))) ()

chicotomas

Mám rád vtipné pohádky a tahle vtipná je. Má krásný a napínavý příběh o Dorotě Máchalové, osmý řádek vlevo dole. Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek! ()

Kivis

Moje nejoblíbenější československá pohádka. Nádherné kulisy, jedinečné hlášky, parádní obsazení jednotlivých rolí a nejlepší na tom všem je, že když si ji člověk pustí tak jednou za rok, rozhodně se mu neokouká. ()

dundu

S čerty nejsou žerty je prostě tak trochu jiná pohádka. Poměrně obyčejný příběh je pozvednut do úplně jiné roviny především fantastickým scénářem plným svěžího humoru a skvělým hereckým obsazením v čele s démonickým K. Heřmánkem, roztomilým O. Vetchým a "správňáckým" V. Dlouhým. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na příjemné kulisy a hudbu. Naprosto zasloužených 5*. ()

John1x

Dle mého názoru nejlepší česká pohádka natočená v příjemné úsměvné atmosféře.V této pohádce zazářili skvělé herecké kapacity jako je Karel Heřmánek a Ondřej Vetchý milé rád doporučuji. ()

Apofis28

S tím jak vznikají stále nové a nové tzv. pohádky, čím dál více oceňuji kvalitu těchto starších. Skvělý scénář, atmosféra, herecké obsazení a dééémonický Karel Heřmánek :-) , tohle je klasika, kterou svojí kvalitou zatím žádná česká pohádka nepředběhla a asi jen tak nepředběhne!!! ()

Dangeril

Existuje několik notoricky známých filmů, ze kterých dokážou lidi citovat celé pasáže (a odvyprávět tak celý film:) ). Tahle pohádka je jedním z nich :) ()

Alekks80

Asi nejlepší klasická pohádka. Celé to samozřejmě stojí hlavně na výkonech tehdejší herecké smetánky. Ale povedl se i scénář, hudba, kostýmy a vůbec to tak pěkně dohromady štymuje. Snad jediný, co mě trochu dráždí je princezna Adélka, která mohla být krapet hezčí. Ale to je věc vkusu. Každopádně tohle je jasných a silných pět hvězd. ()

P@\/EL

Vynikající česká pohádka z doby, kdy většina filmů tohoto žánru měla ještě kvalitu. Důkazem toho je i tahle pohádka. Má totiž smysluplný a zábavý děj. Najde se tu taky skvělý humor, vtipné hlášky a herecké výkony jsou taky na parádní úrovni. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček