S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

pan_Bily

Skvěle natočená filmová pohádka. Pohádkový příběh, kterému nic nechybí. Naprosto skvěle zpracované peklo, podtržené výbornou dokreslující melodií. Propracované postavy. Přesně nadávkovaný vynikající humor. Plejáda výborných herců a exelentních hereckých výkonů, pro mě v čele s Viktorem Preissem (naprosto famózní v roli správce) a Karlem Heřmánkem (jednoznačně nejlepší lucifer). ()

metaverz

OOO,jak božské,tedy spíš po čertech výborné.Plejáda našich herců v čele s P.Nárožným,jakožto nejvypečenější postavou v tomhle příběhu,plném nezapomenutelných hlášek,krásné hudby a suveréní režií Hynka Bočana.Jednoznačně jedna z mích nejoblíbenějších pohádek u které se vždy od srdce zasměju a zaslouží si plný počet hvězd. ()

Daviduss

Absolutně nejlepší pohádka mezi pohádkami, výborný Viktor Preiss a Petr Nárožný. ,, Zítra máme přehlídku .... já přijdu :-))) ()

chicotomas

Mám rád vtipné pohádky a tahle vtipná je. Má krásný a napínavý příběh o Dorotě Máchalové, osmý řádek vlevo dole. Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek! ()

Kivis

Moje nejoblíbenější československá pohádka. Nádherné kulisy, jedinečné hlášky, parádní obsazení jednotlivých rolí a nejlepší na tom všem je, že když si ji člověk pustí tak jednou za rok, rozhodně se mu neokouká. ()

dundu

S čerty nejsou žerty je prostě tak trochu jiná pohádka. Poměrně obyčejný příběh je pozvednut do úplně jiné roviny především fantastickým scénářem plným svěžího humoru a skvělým hereckým obsazením v čele s démonickým K. Heřmánkem, roztomilým O. Vetchým a "správňáckým" V. Dlouhým. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na příjemné kulisy a hudbu. Naprosto zasloužených 5*. ()

John1x

Dle mého názoru nejlepší česká pohádka natočená v příjemné úsměvné atmosféře.V této pohádce zazářili skvělé herecké kapacity jako je Karel Heřmánek a Ondřej Vetchý milé rád doporučuji. ()

Apofis28

S tím jak vznikají stále nové a nové tzv. pohádky, čím dál více oceňuji kvalitu těchto starších. Skvělý scénář, atmosféra, herecké obsazení a dééémonický Karel Heřmánek :-) , tohle je klasika, kterou svojí kvalitou zatím žádná česká pohádka nepředběhla a asi jen tak nepředběhne!!! ()

Dangeril

Existuje několik notoricky známých filmů, ze kterých dokážou lidi citovat celé pasáže (a odvyprávět tak celý film:) ). Tahle pohádka je jedním z nich :) ()

Alekks80

Asi nejlepší klasická pohádka. Celé to samozřejmě stojí hlavně na výkonech tehdejší herecké smetánky. Ale povedl se i scénář, hudba, kostýmy a vůbec to tak pěkně dohromady štymuje. Snad jediný, co mě trochu dráždí je princezna Adélka, která mohla být krapet hezčí. Ale to je věc vkusu. Každopádně tohle je jasných a silných pět hvězd. ()

P@\/EL

Vynikající česká pohádka z doby, kdy většina filmů tohoto žánru měla ještě kvalitu. Důkazem toho je i tahle pohádka. Má totiž smysluplný a zábavý děj. Najde se tu taky skvělý humor, vtipné hlášky a herecké výkony jsou taky na parádní úrovni. ()

kiv

Ano, je to vtipné, plné skvělých herců apod. Ale přes tuto dezinterpretaci zla a duchovní vyprázdněnost se prostě nepřenesu a "nestranného" hodnocení nebudu schopen. U nás doma je tento škvár na indexu. Z tohoto pohledu jsou mnohem lepší Hrátky s čertem s dementními čerty a přitroublým Bekem. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček