S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Foltest

Naprosto kultovní česká pohádka, která je takřka nekonečnou studnicí nezapomenutelných filmových hlášek. Snímku silně přidává, že i jako komedie funguje velmi dobře, a díky tomu zaujme i staršího diváka. S čerty nejsou žerty je film o tom, že zlo nezůstane nepotrestáno a jako takový funguje přímo znamenitě. Stejně tak má divák fajn pocit, když sleduje, jak si protagonista nakonec nalezne cestu ke své princezně, jež ho, narozdíl od své sestry, skutečně miluje. S čerty nejsou žerty je česká klasika s vynikajím výchovným motivem a já ji proto rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. ()

wollfy

Joo to ještě uměli psát a točit v ČR filmy. Preiss v jedné z mála komických rolí. Pan Kemr, Heřmánkův Lucifer a Nárožného kaprál. To jsou prostě ukázky hereckého mistrovství. Václav Vydra v životní roli. Sice hraje zase blba, ale tady mu to asi nejvíce sedí. Krásná pohádka a skvělá filmařina. Testováno na dětech a i po letech se to líbí. "Máchale tebe čeká šibenice, sak na ryby, pytel na raky jéé já si zlomil šavli" ()

milos.bradik

Velmi vtipná pohádka s výborným Vetchým a Heřmánkem, neselhávající komikou Petra Nárožného a kupodivu i Vladimír Dlouhý je zde koukatelný. Tato pohádka je výborná, zato pokus o nové zpracování stejného tématu o deset let později v pohádce O Nesytovi, se nepovedlo vůbec. ()

Seteh

**29** Pro mě jedna z nejhezčích pohádek, co znám. Viděla jsem to už mnohokrát, ale vždycky ráda sednu k televizi, abych se podívala znovu. Skvěle zpodobněné peklo, skvělý pan Heřmánek, poučné, vtipné. Je tam všechno, co má správná pohádka mít - dobří lidé jsou odměněni, zlo je po zásluze potrestáno. Postava Ondřeje Vetchého - trochu prostý, ale dobrosrdečný čert - je velmi milá a asi moje nejoblíbenější. Herecké umění Vladimíra Dlouhého obecně zrovna dvakrát nemusím, ale v této roli proti němu nemám ani to nejmenší. Myslím, že mu jeho role sedla a je v ní skvělý. Určitě doporučuju ke shlédnutí. :) ()

j.replicant

Dokonala a snad nejlepsi pohadka co jsem videl. Skoda ze je dojebana digtalizaci a "zrestaurovanim" s vyhlazenim vsech sumu. Uz to obrazove neni jako driv. ()

Hlavackovic

Nejlepší pohádka, stále i po tolika letech si u mě drží zaslouzene 1. Místo. Nesmrtelné hlášky, které doslova až zlidovely..no nebudu rebel a dám 5* ;) ()

GrooteLulu

...připadne mě, že tohle je jediná (předlistopadová) pohádka, které revoluce pomohla, a "finanční hodnota" se každým rokem zvyšuje a zvyšuje.. už jenom prvotní melodie a přestup vypravěče až do mlýna Petra Máchala je klenotem hodným k skladbám a textům např. Pyšné princezny, nebo Šíleně smutné princezny.. může za to nezapomenutelný Heřmánek, "Janek" Vetchý až po správce s kaprálem, princezny, krále a Dorotu.. a klasika - "Ta naše hospoda, odshora,odsdola, to je pěkné zařízení,..." ()

Koudy_96

Pokud bych si měl vybrat pohádku, kterou si klidně (hlavně na Vánoce) pouštět dokola a dokola jsou to právě S čerty nejsou žerty. Za mě jedna z nejlépe napsaných pohádek ne-li filmů u nás. Máme tu klasické charaktery, které představují dobro i zlo. Ještě, když tyto charaktery hrají jedni z nejlepších herců, které naše česká kinematografie má/měla. Hlášky, které ani náhodou nezestárly, i když se jedná o skoro 40 let starý film. Hudba je zde taky užasná. Posledním bodem, o kterém se zmíním je Lucifer v podání skvělého Heřmánka, který je jedním z nejčertovějším čertem v českých pohádkách. 10/10 ()

D.D.M

Klasická Česká pohádka, kterou by měl vidět každý. Za mě je to jedna z nejlepších Českých pohádek, která kdy byla uvedena. Nachází se zde legendární postavy a samozřejmě jejich super hlášky, které nesmějí chybět. Pohádka je samozřejmě velmi ponaučná, takže i na zastrašení dětí jako stvořené, ba ne. Pohádka se mi líbila kvůli všem pohádkovým prvkům, starším efektům, hláškami postav atd.. A je na ní vidět, že starší kinematografie je stále dobrá. Těším je až na ní opět narazím v TV. Rozhodně dávám 5 hvězdiček. ()

Dzanecki

Tohle je bezesporu možná i nejlepší česká pohádka. Jak tu někdo napsal, nesmrtelné hlášky, které pozná každý. Pro mě naprosto excelentní a životní výkony pana Preisse a Nárožného. Stejně tak úctyhodný pana Heřmánka.  Peklo je zde vyzobrazeno nikoli zle nebo strašidelně, ale s velkým respektem a poctivostí. Musím pochválit každého tvůrce do poslední osoby, protože tohle je prostě film, který mohou dávat pořád a pořád se budeme smát. ()

MrMartinTm

Nejsem zrovna největší fanda českých pohádek, jelikož většina z nich mi přijde extrémně moc podobná, S čerty nejsou žerty je každopádně světlá výjimka a moje vánoční klasika. Kouzelný a pohádkový příběh, který dal vzniknout nespočtu ikonických hlášek a postav, naprosto skvěle napsané postavy (v čele s kaprálem a správcem), krásné kostýmy a kulisy (třeba kulisy pekla jsou i dnes celkem dechberoucí), parádní humor a prostě a jednoduše legendární klasika. 8/10 ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček