S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

dalberg

Jedna z nejlepších českých pohádek. Skvělé herecké obsazení a skvělé herecké výkony, ve kterých snad nenajdete slabinu... Tato pohádka patří Vánocům jako Dorota Máchalová s panem správcem a kaprálem do pekla:-)))) Skvělé!!!!! ()

Askyr

Jediná pohádka,na kterou se mohu podívat po 2345894. a bude mě bavit.Příběh se dá zařadit i do této doby a vždy ve mě vybudí pocit,že není nic ztraceno a může to dopadnout dobře. ()

Ocelot

Ted sedime s kamosem u piva a Machale spadlo ti to :-D Tohle je jedna z pohadek ktery je nutny videt tolikrat doud to neimrzi a faktem je to ze tenhle film nikdy neomrzi :-D Povinost pro vsecky rodice a jejich caparty. Pus ponauceni ze na vojne se nic nedela :-D ()

Tucinka

kultovní pohádka,ukázka dobra a zala , pohádka- plná dnes již běžných hlášek ze života "asi vítr ne" :) ... žádný rok ji v TV nevynechám ()

Spike86

Velmi dobré obsazení s hereckými výkony na úrovni. Skvěle ztvárněné je zde peklo. Co bych vytknul, tak jsou to triky a efekty, které někdy působí velmi dobře, ale jindy jsou zase dost průhledné, např. u šavlovačky je poměrně jasně vidět, že je točená pomalu a poté je zrychlená. Vzhledem ke stáří se to ale dá částečně prominout. Co mi vadilo, byl zbytečný zpěv princezny, který nebyl kvalitní a navíc ubíral zbytečně na tempu. 85% ()

LOVE VOLE

Asi bych se opakoval, prostě tohle je peklo, jak má být, Heřmánek nepřekonatelný vládce, peklo pomáhá dobru zvítězit, co víc si přát. prostě "boží" podívaná. JE TO REBEL!!! ()

Lenny76

Jedna z nejlepších pohádek!!!Vtipné, vynikající herecké výkoný, jedna super hláška za druhou!!! Neumím si představit kdyby se to točilo dnes co by z toho zase kdo udělal. Je to škoda že v současné době už takovouhle krásnou pohádku nikdo natočit neumí!!! ()

Otan

Tato pohádka ,jako jedna z mála našich novodobých skoro studiovek, která docela zlidověla a zjevně je to ok.Příběh je celkem v pohodě,občas se zasmějeme,ale na staré klasiky to jaksi nemá,možná díky slabé výpravě. ()

reccal

Tato pohádka poráží všechny Popelky a Pyšné princezny na zadek. Nezapomenutelný a nenapodobitelný Heřmánek a jednoznačně naše nejlepší pohádka. ()

saaaky

Pohádka je žánr, který přichází na řadu, když vše ostatní zklame, nebo když prostě potřebujete vypnout. Bohužel, už jen málokterá má v dnešní době ten správný punc, aby Vás opravdu 'odpojila' od okolního světa a přenesla Vás dostatečně do toho fantaskního. Banda čertů, Vladimír Dlouhý, Ondra Vetchý - i díky nim ten punc tahle pohádka naštěstí má. ()

Lokitre

Hlášky jako "Osmý řádek vlevo dole ..." nebo " Na myšlení jsme tady my." jednoznažně patří k mému dětství. Tuhle úžasnou čertovskou pohádku by měl rozhodně každý znát, protože (si voluji tvrdit) že se jedná o nejlepší novější pohádku, kterou jsme vytvořili. Nezapomenutelná legrace a úžasné herecké výkony. Ondřej Vetchý se prostě narodil pro tuhle roli čerta. Kdo neviděl, ten to můsí hned napravit :) . ()

prometheusll

Nejlepší čertovská pohádka. Příběh hezký. Josef Kemr byl výborný. Hlavně tato pohádka není s uječenými a trapnými čerty jako Troškovi čerti.. ()

Medvjet

Snad nase nejlepsi pohadka. Ty certi jsou tak uzasni, a ve sve podstate tak spravedlivy, ze si clovek pripada jak satanista :-) Jde o to, ze at uz peklo bylo a nebo nebylo, tak vymysleno bylo dobre! ;-) ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček