Archiv

V roce 2038 se odborník na robotiku vyrábí kopii svojí zemřelé manželky i s jejími vzpomínkami. Prototypy, které vytvořil jako první, ale začínají čím dál víc žárlit. (Netflix)

warrenur

S filmami a pribehmi s umelou inteligenciou sa za poslednych 10 rokov roztrhlo vrece a je to logicke, kedze je to jeden z najdolezitejsich smerov technologickeho vyvoja. Ale vdaka tomu som uz ich videl mraky a mam s cim porovnavat. Toto prevedenie je o cosi slabsie, ako by som chcel, ale neurazi. Twist v zavere bol celkom fajn. Niektori sme ho mozno tak trochu cakali. Niekomu moze sadnut. 50% ()

septic

ono když se to vezne kolem a kolem, tak je to tisíckrát viděná ptákovina, oblečená do roucha science fiction, kde to funguje. Už to není ale moc ani originální u toho sci-fi. Příběhový twist mě neurazil, ale viděl jsem ho už taky nejednou i v kinematografii starší, než jsem já. Zpracování a prostředí nicméně pěkné. Dobře se na to dívá celou dobu. A dojemný moment AI v jedné pasáži filmu je dost hezky udělaný ()

papaguy

Perfektní komorní nízkorozpočtové sf, mudrlanti. 150 min. stopáž uběhla jako voda. Atmosférou je tomu nejblíže zřejmě Moon, tematicky Ex Machina (která je lepší, ovšem). Doporučuji. ()

gemi

Komorní AI drama, které jako by vypadlo z Black Mirror. Výborný námět se závěrečným twistem ve stylu 6. smyslu, kterému ale chybí dobrá dramaturgie, protože většinu času se tady nic pořádného neděje, což film sráží do šedého průměru. ()

hiczech

Když je dobře vystavěný scénář… když herci hrají přesně to, co hrát mají. Pak pozorný divák najde cestou každý důležitý střípek, který už od samého počátku zapadá přesně tam, kde má být, u tohoto chytrého snímku. Bavil jsem se. ()

Lokran

SPOILER: Film nám někde kolem 25.minuty sdělí, o čem že to hlavně bude. A první, co mě napadlo, že závěrečné odhalení bude stejné, jako ve filmu s Nicole Kidman. A taky že jo. Bohužel. ()

PetriK12

Po dlouhé době konečně hluboké Sci-Fi tak, jak má být. (je smutné, sledovat 15 let staré maniky, kteří zde dávají jednu až dvě hvězdy jen proto, že neviděli, jak se tam střílí z kulometu) ()

Danny723

Na evropský sci-fi film, dost dobré efekty. Odehrané to bylo taky fajn, žádné námitky. Výprava byla taková minimalistická, nějaké tři pokoje a pár scén v lese. Příběh fajn a výborný závěr díky němuž mohl být celý příběh aspoň nějak ukončen. ()

XXXXXXXX

Ono by to možná i fungovalo, nebýt toho, že závěrečný twist s klidem pohřbí jakoukoliv, do té doby pracně budovanou, atmosféru. ()

Mamlas odpad!

Chlapík zneužívá laboratoř, aby si pěkně v klidu vyrobil robotickou kopii své mrtvé manželky. Celkem mu to jde, má i pár prototypů. Ty se ale začnou chovat jako normální ženy, tedy začnou lhát, sabotovat, žárlit, podvádět, chovat se majetnicky a tak... Tak, jak to píšu, to asi zní zajímavě. Pravý opak je ale pravdou. Takové obrovské snůšky zbytečných žvástů, jakýchsi vzpomínek a kila zbytečně natočených záběrů se jen tak nevidí. Výsledkem je fatálně nudná, nezajímavá, komorní hovadina, která se táhne jak sliz. (8%) ()

G3orgig

Mám rád sci-fi a plot twisty v závěru, tudíž hodnotím o hvězdičku výše, než by si toto dílo reálně zasloužilo. Ano, správně - bez výše zmíněných faktorů bych snímku dal druhé nejnižší možné hodnocení, protože je jednoduše opravdu mizerný. Špatný scénář, špatný herec a především CGI na úrovní studentského filmu si netflixovské sci-fi zkrátka nezaslouží. ()

Nathaniell

Verze 1: Krabice s nohama. Verze 2: krabice s nohama a rukama. Verze 3: Ženská. Sakra, tomu říkám pokrok. Přišlo mi to směšný většinu filmu. Verze 2 má mozek puberťačky, tak na sebe upozorňuje a nakonec spáchá nežití. Trochu morbidně (jen trochu - pořád je to krabice) mi to přišlo vtipný. Když následně Jarmil (čti George) vytvoří fakt věrohodnou ženskou repliku a ona ho v posteli pohladí (bohužel jen po rameni), on ji vyrazí. PROČ?!! Co kromě blbostí tomu pošukovi letělo hlavou? Jsem nějak nepochopil, ovšem rozhodně tomuhle filmu schází sex. Něco ve stylu Splice, abych byl přesný... Některé prostřihy venku/vevnitř jsou jak na cik cak. Určité záběry jsou mimo mísu, jiné naprosto geni(t)ální... Co nemá chybu, je hudba... V tomto žánru sci-fi je však bohužel pro film velmi bohatá konkurence, která zvládla podobný námět lépe (z novějších třeba Ex machina, ze starších AI: umělá inteligence). Takže Archiv bohužel zapadne a za pár let si na něj nikdo nevzpomene. No... bohužel... blbostí se točí vlastně opravdu dost. 2* PS: Závěr je prvoplánový a nesedí. ()

xxmurphyxx

Hodinu a sedem minút trvalo, kým sa dostavila prvá z dvoch ako tak zaujímavých scén a prebrali ma z polospánku. Toto bola jedna veľká nuda, ktorú nezachránil ani ako tak uspokojivý koniec o jednom, miestami dvoch hercoch a dvoch obživlých krabiciach s jednou androidkou zavretých v lese na samote v komplexe, pozostávajúcom z jednej chodby a dvoch miestností s občasnými pasážami v lese, keď si náš sexi vedec hodil elasťáky a šiel zabehať alebo opraviť wifinu. Neviem, čo alebo o čom mal byť tento rip off Ghost in shell či Ex-machina, ale zjavne to nevyšlo. A keď už ideme navodiť cyberpunk 2077 alebo Blade runner atmosféru aspoň v jedinej exteriérovej pasáži mimo labák a les, tak si dáme záležať alebo sa vysereme na to, lebo dve aziatky v pršiplášti a jeden hitman s neónkou v hlave a plastovým desert eaglom boli akurát na smiech rovnako, ako futuristický, technológiami nabitý labák s čiernobielymi bezpečnostnými kamerami s vga rozlíšením. ()

Mikecat

Vidím, že hodnotenia sa líšia a to razantne, niet sa čo diviť. Tajomno, ktoré nám je pomaaaaaaaly predkladané tajomnom aj zostane. Nevysvetlené výlety AI krabice č.2 k vodopádu a k jazeru. Ženy roboty, ktoré dostanú citový software začnú na seba žiarliť, ale žiadne súboje neuvidíme. Staviteľ robotov, ktorému dochádza čas a firme trpezlivosť si nakoniec vytvorí dokonalú ženu, ktorej chce nahrať hoci sa vzpiera SW svojej mŕtvej priateľky, ....alebo nieje mŕtva? Hviezda za scénu kde si robotka k nemu ľahne do postele, scenériu s vodopádom a záverečnú scénu. ws ()

Diskomuz

Ihned jsem si vybavil knížku od Philip K. Dicka UBIK, kde mrtví radí živým. Se divím, že tento film není více spojován právě s touto knížkou. ()

JokerBaby odpad!

Hrozne. Nudné. KeĎ očakávaš moderné sci-Fi , zabudni . Áno sú tu aj pozitívne recenzie. Aj ja mám kamošom čo fičia na Evergreenoch . Ja mám rád vždy moderné veci - proste všetko čo ide s dobou. Ak začína film - vždy dám na prvý obraz. Tento film je nuda. Kto bol naposledy v kine tak 30 rokov do zadu príde si na svoje. Za mňa nie. A ozaj tie kockáte plechovky akože roboty, to už čo je akože. Pustiť takýto film do pľacu je na dnes odvaha. ()

Heywood

Theo James je velmi přesvědčivý ( byl už dobrý v Alianci) a vybrané interiéry a pohádková lokace to umocňují. Námět není originální, dva tři pokusy přenést myšlení člověka do stroje tu už byly, ale konec je překvapivý a pár nových kousků tu také najdeme. Celkově to působí vyváženě, kamera a hudba je skvělá (osobně mě nadchnul Willie Nelson s Funny how time slips away a tuším, že už byla ve filmu Muž v domě). Náměty vzbouření strojů vůči člověku jsou časté, láska, která přivede robota k sebevraždě je opravdu originál. Syndrom Hal 9000 se tedy nekonal. Komu to mírně připomenulo Moon, tak to budeme dva. ()