Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

yxaj

Celou dobu jsem nevěděl, jestli se dívám na thriller nebo komedii. Naprosto tupí gangsteři, vzteklý trpaslík, to by hrálo pro komedii. Ale ono to asi bylo míněno vážně..... ()

FandaF

Nedoceněný film. Nechápu zdejší hodnocení... Měl by mít daleko víc. Protože se mu nedá skoro nic vytknout. Když čtu komenty troubů co dali slabé hodnocení, je zřejmé, že hodnotí nasrávací děj a dávají nízké hodnocení kvůli tomu ději... Fakt troubové..., nedochází jim, že je to tak dobré, že je to vtáhlo a podlehli tomu filmu. Dávám plný počet ***** ()

oli9

Pike opět skvělá filmová mrcha. Tak se ve mně střídaly emoce jako už dlouho ne. Skvělá podívaná. Myslel jsem si ,že film skončí a já budu pěkně nasraný jenže opět přišel zvrat...a Vlastně to dopadlo pro mě dobře ()

Saxos

Dvě lezbinky mají vymyšlený perfektní kšeft s legálním obíráním staříků. Jelikož na každou svini se vaří voda, tak samozřejmě narazí na babičku, která má synáčka, který je náhodou dost velký mafián. Tak komu jste fandili? Klady: rychlé tempo, pořád se něco děje, perfektní konec. Závěr: doporučuji. ()

cobislav

Skvělý herecký výkon Rosamundy zaručeně způsobí, že poprvé v historii kinematografie budete fandit ruské mafii a že hlavní hrdinku budete zcela jistě nesnášet. ()

Diaconix

Bo byla neděla a ještě den po volbach, tak sem si občaz během filma čital zabavne vyšplechty zhrzenych polytyku aji komentaře volyču a to byla chyba, bo občaz sem se ztratil v děju a byl zmateny jak slepa lezba na rybym trhu. Musel sem tak brat do ruky furt ovladač, ale ni bych to přetačal nebo vypnul, ale abych se zoryjentoval. Ztalo to za to a raduju se bo to ma napad, šfich aji pecka pojintu a je vidět, že to ide, když se chce. Asyk by to nemělo ty zpravne gule a tak hlavni rolu musi hrat lezba (bo myt přytele z gulama je fčil ok jen jak maju gule oba), ale zde to sedělo a chuj z tym, bo psychopatycka Rozamunda zmizela, aby se vratila z pořadnym vjetrem pod klobukem a… “jsi ovce nebo lev, jsi predátor nebo kořist? Já jsem ten, kdo se stará!” Zdař buch! ()

Veber

Americká verze šmejdů, nebo spíše šmejdky. Ten námět mi přišel super. Úvod hodně dobrý. Rosamund Pike tu hraje slušnou mrchu, která se jen tak nevidí. Jenže od poloviny filmu to na mě začalo být dosti překombinované (nikdo se nikoho a ničeho nebojí). Dojem dost napravil závěr. Ale za 4 * to u mě bohužel není, protože si to mou pozornost zkrátka nezískalo. ()

Repulsion

Škoda, velká škoda. Námět zajímavý, neotřelý, skoro by se dalo říci až geniální. Zhruba první polovina filmu je fajn, hlavní postava je správná bezcharakterní svině. Bohužel pak se to láme, nastává bezradnost, potácení,  překombinovanost. Postava Petera Dinklage, která zpočátku vypadala slibně, nakonec vyznívá poněkud neslaně nemastně. Druhá polovina filmu nemá tempo ani logiku. Příběh se tříští, postavy si počínají podivně. Samotný konec to trošku zachránil, ale ne moc. ()

JohnyCooper

Námět je zajímavej, ale nemůžu si pomoct, ten film je prostě špatnej. Je to taková typická americká liberální pohádka o dvou ženských, který si samy pro sebe namlouvají, že nejsou svině, jen prostě “sTrOnG and iNdEpEnDeNt” a myslí si, že vyzrajou úplně nad všemi. Zkrátka typický zaoceánský bullshit. Film je ale dobrý v tom, že skvěle udrží člověka v napětí až do konce, to se musí nechat. Rozmýšlel jsem se mezi 2 a 3 hvězdami, ale bohužel PC netflus to opět posral a musím dát 2 za vlezlé a groteskní zdůrazňování “sTrOnG wOmEn” po celou dobu filmu. Nebetyčně trapná je už úvodní scéna filmu. Ve finále už je člověk prostě jenom unavenej a snaží se to kdákaní nevnímat. Je to jako byste seděli v divadle na celkem i zábavné činohře, ale pán vedle vás by soustavně chrchlal. No, nakonec paní Sebejistá narazí na reálný svět a normální divák netrpící NPCismem si uleví. Ale ta fekální woke omáčka okolo je prostě zbytečná. ()

Kozlowski8

Rosamund Pike jako odporná, bezohledná mrcha, která zneužívá bezbranné důchodce a coby jejich zákonná zástupkyně získává absolutní moc nad jejich životy i majetkem. První půlhodina absolutně perfektní, ale postupně, jak začne jít pořádně do tuhého, si dějová zápletka začne pomáhat občasnými náhodami a ne úplně věrohodnýni kombinacemi. Je to škoda, protože tento film by jinak aspiroval na pět hvězd. Maximální hodnocení ale bez nejmenších pochyb zaslouží Rosamund Pike, která zraje jako víno (herecky i žensky). Ve svých posledních dvou filmech odvádí krásnou a dokonalou práci a jak role Marie Sklodowské, tak tato její prohnaná mrcha Marla, předatavují herecký top. Skvělý, strhující, okouzlující film. 80 %. ()

kamigava13

Marlenka mi poskytla skvělou životní mantru: "Where others see danger, Marla Grayson sees opportunity!" Rosamund Pike je bohyně, asi si v Praze počkám na její autogram. <3 Motivační citace z filmu: "Look at you. Sitting there. You think you're good people. You're not good people. Trust me, there's no such think as good people. I used to be like you. Thinking that working hard and playing fair would lead to success, and happiness. It doesn't. Playing fair is a joke invented by rich people to keep the rest of us poor. And I've been poor. It doesn't agree with me. Cuz there's two types of people in the world: the people who take, and those gettin' took. Predators and prey. Lions and lambs. My name is Marla Grayson, and I'm not a lamb. I am a fucking lioness! Every fortune ever accumulated started with a leap of faith. But before you take that leap, first take a long, hard look at yourself. Know who you are. Ask yourself: am I an insider? or am I an outsider? Am I a lamb? or am I a lion? Am I a predator or am I a prey? Am I good at money? or am I good at people? What am I willing to sacrifice to achieve my dreams? What lines will I not cross? Don't try to be anyone else. Just know who you are and use that to your advantage." ()

Kalda69

Skoro plna palba, jen ten, pro me, prekombinovanej konec to kazi. Nebejt tam posledni minuta nebo dve tak je to super obraz dnesni spolecnosti. Samozrejme nejsou vsechny pecovatelky takovyhle, nektery to delaj jen kvuli presvedceni a ne pro penize ale je to masakr. 2867/301 ()

lukke87

Když něco chceš, jdi za tím. A klidně přes mrtvoly. A ideálně ještě živý mrtvoly, aby z toho něco káplo. Promyšlenej byznys vydělávání na seniorech, nefungující jurisdikce, podmazaní doktoři, zkrátka ruka ruku myje a konto v bance se mi plní. Ideální film pro bezpáteřní zmetky, v ostatních to zaručeně něco nechá! Btw lesbický duo Pike a González je HOTcombo. 5*/5 ()

Monyfik odpad!

Klasika Netflix, na začátku paráda a od půlky filmu to nestojí za sledování. Scénář psal nějaký trans něco, vybrat tak hnusné lesby to je umění. V půlce filmu vypadla logika děje... Zabiju tě kvůli matce, pak diamantům, nakonec si je nech, ruská mafie, WTF? Za tu střelbu na konci 1 hvězda. Pěkný komentář od Coody. ()

StressMode

Tak slabší 4, možná snížím. Začíná to úplně skvěle. Pečovatelka mě správně sere a příběh mě zajímá. O to víc, že je to velice uvěřitelné. Tedy do poslední třetiny. Znám lidi, co přemýšlí přesně jako tuta paní, takže jsem doufal, že dopadne nějak nechutně. A nebo, že jí všechn projde třeba. A já budu nasranej, ale vlastně spokojenej, protože tak to v životě chodí. Holt spravedlnost někdy je a někdy není. A morálka holt moc bohatství nepřináší. V poslední třetině to trochu ujede z kolejí. Velice vysoká frekvence kokotin mě přiměla odpovídat na messengeru a sledovat to na půl oka. To je takový to, že si scénaristé myslí kdovíjak to rozjedou a ono je to stokrát viděné. Postavy jsou si vědomy vlastního plotarmoru. Holt jsem jim tu odvahu nežral. Úplný závěr to chtěl zahránit, ale pocit z toho, že to mohlo být mnohem reálnější a tudíž lepší přetrvává. Trochu míň kovbojky a je to za 5, takhle za 4 s odřenejma ušima. ()

JB001

Přistupoval jsem k tomu trochu s despektem a šel do toho především ze zvědavosti kvůli představitelce hlavní role. Nezklamala. Naopak. Skvělý herecký výkon, zajímavý scénář a pro mne nebyla třešinkou na dortu ta kurevsky bohatá seniorka, ale Tyrion (Peter Dinklage). Konec dobrý, všechno dobré ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby