Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

Velislav odpad!

Môj bod zlomu. Netflix asi moje peniaze nepotrebuje a ja už nemienim každý mesiac prispievať na dekadenciu aj mojich hodnôt. Nápor SJW (Social justice warrior), resp. fanatický feminizmus, silná agitácia LGBT.., propagandistické tlaky na diverzitu, čiže pozitívny rasizmus, vykresľovanie bielych mužov ako neandertálcov, čoraz silnejúci multikulturalizmus, inklúzia. Primárne Netflix to má ako svoju platformu. K filmu, postava R. Pike je asi najiritujúcejšia, akú som vo svete filmu zažil, vrátane postáv vo filmografii A. Sandlera, to je ešte v poriadku. Hneď na začiatku ju tvorca vykreslí v najhoršom obraze v súdnom procese, ktorý vzápätí vyhrá, žalujúceho vyobrazia ako typického agresívneho južanského buranského Američana v červenej šiltovke a dáma ho upozorní, že síce neprávom prehral (opatrovanie a dedičstvo svojej matky), ale najviac mu vadí, že ho porazil niekto s vagínou, nabudúce mu to jeho nadradené "péro" vytrhne a následne pobozká svoju lesbickú priateľku a nasadne do auta (...). Že ruských mafiánov stvárnili ako karikatúry je už asi očakávané. Bežne sa na to pozerám s nadhľadom. Ak by to bol ojedinelý výstrel do tmy, kývnutie ruky postačí, veď je to LEN film, ale tlak a obrátená diskriminácia už prichádza v pravidelných intenciách. Vydržal som do cca hodiny a 25 minúty, aby sa snímok stal prvým v mojej virtuálnej filmotéke, ktorý som dobrovoľne nedopozeral. Námet paušálne vôbec nie je zlý, len bol sfilmovaný vo veľmi zlej dobe a nie profíkom, ale idiotom... 0/10 P. S. : Stop KAŽDÉMU rasizmu a diskriminácii. ()

tabu

O filmu jsem téměř nic nevěděl, o to více jsem byl překvapen. Citlivé a vážné téma zpracováno zajímavou formou, během sledování jsem si ale říkal, že natočit něco podobného třeba Dánové, nabralo by to ještě na intenzitě a realističnosti. Přesto povedená záležitost, Pike jako vždy téměř mrazivá. A pro závěr skvěle zvolená hudba. ()

Niki_Uzumaki

Jeden z nejlepších filmů, co jsem za dlouhou dobu viděla. Konec byl bombastickej, a to většinou nad konci jinak dobrých filmů přivírám oči, protože je to překombinovaný shit. Tohle ne. ()

Karbos

Zbytečně nastavována kaše v závěru, která měla bejt hrozně šokující ale mě to pouze donutilo poslední půlhodinu přetáčet. Pár ponaučení z toho ale plyne. 1. Když si liliput nebudeš dobrej mafián. 2. Když už musíš bejt mafián , nepokoušej se nikoho zabít. 3. Když už chceš někoho zabit, tak hlavně ne sociální pracovnici, většina z nich ti to s přehledem nandá i s celým tvým kartelem. :) V kostce, dost nepříjemnej film o dvou psychopatickejch lgtb hyenách a jednom neschopným skřítkovi, snažící se nám prodat, že bejt svině je COOL. **Btw musím sem napsat, že moje jinak velice něžná a křehká žena nic si nezadající s pohádkovou vílou, přála celou dobu hlavním hrdinkám hodně hnusnou, bolestnou a pomalou smrt. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 8/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 9/10 viz profil ()

Aquila

Rozehraje se to zajímavě, ale od poloviny se z toho stane úplná stupidita, trpaslík jako jako šéf mafie je spíš pro srandu tak, jako jeho zabijáci. Další úplně zbytečná netfixová hmota. ()

bonovox

Mrcha Rosamund zneužívajúca prehnilý americký systém. Je to originálne, dostatočne zábavné (svojim spôsobom) a hlavne nadrzovku sfilmované. Chudáci dôchodcovia... ()

Simon.Dobes

Celkom rozporný film. Prvá polovica úplne iná ako tá druhá. Začiatok bol skvelý a navnadil ma, ale niekde v polovici som sa začal mierne nudiť, film mohol byť pokojne kratší. V závere mi spojenectvo prišlo pritiahnuté za vlasy, ale záverečná scéna s Rosamund mi to vynahradila. ()

smetak30

Neviem či ma viac frustrovala absolútna neschopnosť a babráctvo týchto "mafiánov" alebo nesympatickosť Rosamunde Pike, ktorá úlohu bezcharakternej svine zvláda tak dobre, že by človeku po pár desiatkach minút dejstva úprimne ani nevadilo, kebyže je druhá polovica filmu len o tom ako jej rusáci postupne utrhávajú končatiny. Dovolím si ale zaspojlerovať že takto sa bohužiaľ scenár neodvíja a miesto toho tu máme naservírovanú pologangsterku so zaujímavou zápletkou ale s dosť pritiahnutými scénami a hlúpymi dialógmi. Slabšie 4* ()

SmajdalfCZ1

Popravdě jsem se na to podíval jen proto, že na náhleďáku na Netflixu byl Peter Dinklage a hlavně jsem myslel, že to bude nějaká komedie ... Spletl jsem se .... Ale stejně toho nelituji, protože tenhle film má něco do sebe. Jednak Rosamund Pike, zahrála tenhle film dokonale. Nemám moc rád filmy s ženami jako hlavní charakter, málo kdy to výjde dobře, ale tenhle byl jeden z těch nejlepších co jsem viděl. Akce filmu nechybí a ani notná dávka dramatu. Tenhle film jsem si chtěl pustit do pozadí, při hraní her, ale hru jsem ani nestačil zapnout a již jsem se od toho neodpoutal. Rosamund zde působí velice jako alfa samice a byť prostě ji od startu nemáte rádi, tak vás tahle postava minimálně zaujme a popadne za koule. Tenhle námět je originální a neotřelý a mohlo to dopadnout vážně špatně, ale prostě díky spoustě věcí tenhle film dopadl velice velice dobře. ()

veverysiak

Keby chlapi udržali líniu a úroveň prvej polovice, bol by to ďalší skvelý zárez do Rozamundinej pažby, takto som dokukal paródiu na gangsterky, kde akýkoľvek nezmysel môže byť tolerovaný, akurátže nie, lebo znivočili nádej z parádne rozbehnutej drámy o bezcitnej mrche zarábajúcej na totálne odzbrojenej ľudskej starobe, tvorcovia to nevylepšili ani záverečným skonom Rozamundy, ktorý bol síce zaslúžený, ale teatrálny a umelý, takže 55%. ()

oSiSko

za mňa kvalita, veľmi dobré herecké obsadenie, zaujímavá a nová zápletka, chýbal tomu však koniec. Ja mám rád nečakané konce, toto bolo až príliš jednoduché, keby to bolo lepšie, prešpekulovanejšie, tak ako bol aj celý film, tak 5* ()

Tomas_PO

Jedna hviezda za skvelý nápad, no spracovanie je katastrofálne. Rosamund Pike to dala síce na výbornú, dokonale stvárnila nepríjemný, až odpudzujúci ženský biznis charakter, no ostatné postavy boli hlboko podpriemerné. Až na Dianne Wiest, ktorá však dostala minimum priestoru. Škoda, mohol to byť výborný thriller-dráma, no tvorcovia stavili skôr na lgbti a rodovú rovnosť, no umelým, nevydareným spôsobom. ()

jopal

Pokial tvorcovia chceli nasrat divaka dementnym spravanim niektorych postav, sokovat pokryvenym charakterom hlavnej hrdinky, zosmiesnit babractvo "tvrdej" mafie, od polovicky nasierat divaka tak, aby s nedockavostou chcel dat filmu 1* a nakoniec svoje presvedcenie odpalil uplne inac, tak sa im to perfektne podarilo! ()

m.arta

Líbila se mi hudba ale mám k filmu spoustu otázek, které mi nedávají smysl.. Kde třeba tankovali auto a kdy na to měly čas? Jak zaplatila za oblečení? Otázky stále visí ve vzduchu. Proto jen dvě hvězdy. Herečku Rosamund fakt můžu, hlavně její vždy dokonalé vlasy v této roli. Ach. Film stojí za podívání. Asi jsem byla naladěná něžněji. Když hledám správné slovo tak zní "studený". Doporučuji. ()

Kushina

Joo, ten konec byl ten správný konec, který jsem čekal. Aneb nad každou sviní se vaří voda je to správný přirovnání. Přesně tak, můžeme lidi omrdávat tak dlouho, jak jen chcete, než začnou mlít boží mlýny a stane se přesně tohle. Super film. 70% ()

Rian_witcher

Netuším jestli je něco takového opravdu v Americe možné, ale opravdu smekám nad snímkem kdy hrozná svině narazí na další svini aby za pomoci dalších sviní rozjeli svinský kšeft. Ale jak říká staré přísloví: Na každou svini se někde vaří voda.... ()

RNDr.Strom odpad!

Tak tento film mi vadí. Přidávám se k těm, co hodnotí nízko - co třeba trochu logiky (viz. komentář od Eliott, johny333) ? Ti co hodnotí kladně se příště můžou jít kouknout třeba na video, jak někomu sere ženská do huby, taky tam bude nějaká mrcha a budete úplně znechuceni a pobouřeni tou nesmírnou kontroverzí. Takové karikaturistické popmoderní dílo vám pak trefně nastaví zrcadlo, no úroveň příběhu bude taky podobná. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby