Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

estik97

Film to není špatný, ale nachází se v něm několik zcela zásadních chyb, které mi zkazily tu počáteční jízdu. Z počátku je to dobře našlapané, Roasmunde Pike tomu dává ten správný drive, ale ve třetí třetině filmu přijdou zloy, které mi strašně srazily hodnocení, nesmyslné scénáře, které nejsou ani reálné, ani vtipné. Zahráno je to geniálně, líbí se mi i hudební podklad, ale důležité děje ve filmu - hlavně ty finálnější, jsou zkažené. ()

George8

Velmi dobrá jednohubka, při které jsem se bavil od začátku až do konce. Herečka Rosamund Pike tady hraje neuvěřitelnou mrchu, která jde i přes mrtvoly. Likviduje důchodce a osud ji zavede až k Tyrionu z Game of Thrones... ()

iz67

Tak Verbal tomu dal 5*, takze slo jen o to, jestli to bude hloupost nebo sracka. Prekvapive prvni pulka byla dokonce dobra, ale pak mix neuveritelnosti, nudy a nesmyslu nabral std silu, takze stara dobra sracka. Tak za posledních 10 min, jeste snizuju o dalsi hvezdu! ()

Heyyy

První hodina a půl pecka (i když na můj vkus dost krutá vůči stáříkům), potom úplná slátanina, jen blázen by do toho takhle šlapal dál... Poslední minuta ale luxusní, čirý pocit uspokojení, takže to tu hvězdu navíc přeci jen vytáhlo :D Téma filmu, řekněme business hlavní postavy, ovšem jen pro silné povahy. ()

adamix

Dalo by sa polemizovať o citeľnom feminizme a tom netflixáckom pchaní lesbických postáv a kadečom podobnom do každého (nielen) pozerateľného filmu/seriálu. S tým súhlasím plne s každým. Ale stále je to podarená, hláškovo a režijne kvalitná krimi-komédia, podfarbená skvelým soundtrackom a bez naivného záveru. Len tej zákernej babky mohlo byť viacej, ako sa sprvu očakávalo. Jej som ako jedinej držal palce. Za mňa 75%. ()

lusa

Neuveriteľná absurdnosť. Prvá polovica nastavená skvele, potom sa to zvrhlo do úplnej paródie. Výborný malý veľký Peter Dinklage. No a Rosamunde nepredviedla vôbec nič, čo by už nepredviedla v minulosti, dokonca som mala pocit, že je to voľné pokračovanie Gone girl.. Rovnaká mimika, rovnaké úsmevy, rovnaká frigidita, rovnaká pizda. 1* ()

kubilov

Rosamund Pike je famózní herečka, což jsem ostatně věděl dříve než ostatní ještě když dělala krásnou blonďatou stafáž Jamesi Bondovi, Johnymu Englishovi či Tomu Cruisovi. A její role je skvělá sebevědomá, tvrdohlavá, cílevědomá psychopatka, která si plní svůj svérázný americký sen v postkapitalistické společnosti dnešních USA. J Blakesona neznám, ale dokázal natočit třeskutě vtipnou černou komedii říznutou revenge thrillerem, avšak poměrně mimo žánrové škatulky a klišé, což velmi oceňuji. Vtipné vedlejší postavy jako šéf důchoďáku, mafián Alexej či nic netušící soudce mě rozesmívaly hodně, Dianne West se také překonává a z Elzy González něco bude. Naopak Peter Dinklage nic moc nepředvádí, postava je napsána jako generický ruský mafiánský záporák, a kdyby nebyl malý, byl by naprosto zaměnitelný, nic postavě navíc nepřidává. Super film, silné 4* ()

Toneil

Originální a rozporuplný film. První polovina rozjela velmi hezky povedenou zápletku (zhruba do scény s návštěvou právníka a pak soudu). Ale pak se ten potenciál (dle mého) bohužel úplně vytratil a pokazil. Skoro jako kdyby druhou polovinu psal jiný scénárista, nebo to byl jiný film. ()

LdaVinci

Mohli bychom zde spekulovat, zda se to takhle mohlo stát a jestli by to dopadlo tak, jak to dopadlo, ale tohle všechno mohu v klidu přehlížet, protože to byla pecka. Od samotnýho začátku mě to chytlo. Žena, která využívá staré lidi, avšak jednou narazila. Jen samotný to téma je tak skvělý, no prostě parádička. :) ()

Pete

Mějme na paměti, že se pohybujeme ve vodách amerického thrilleru, snad s lehkou příchutí komediální satiry. Už dlouho jsem neviděl v tomto žánru tak svěží, a hlavně zábavný kousek, s originální zápletkou, a opravdu kvalitně napsanou i zahranou postavou hlavní antihrdinky. Plus s příjemným, padnoucím soundtrackem. Kvůli tomu všemu tu nebudu skuhrat, že je to celé tak trochu pokleslé, nebo jako obvykle hodně přitažené za vlasy, a chci hodnocení zvednout krapet výš prostě proto, že jsem se dobře bavil. ()

oasismanik

Po tak skvelom úvode som čakal niečo sofistikovanejšie, no nakoniec som dostal celkom priemerný filmík plný nelogickostí a absurdít a hlavne neuveriteľných náhod, ktorý tak úplne nezachránila ani perfektná hudba a povedzme nadpriemerný /určite nie ale nejako brilantný / herecký výkon Rosamund Pike. Slabé tri za to, ako to dokázalo rozprúdiť emocie, súdiac podľa komentárov tento svet teda ešte nie je v až takej p.či. ()

tombarider

Nemuzu si pomoct, ten film nemam rad. Nemam rad hlavni postavy. Pike je mistrem mimiky ale tim trochu vykrada sama sebe a film po filmu je to vetsi nuda. Jediny svetly bod filmu je uplny zaver. To me trochu uspokojilo. ()

PlysovyMacko

Rosamund tu hra taku svinu, ze som jej zelala, aby ju dakto vykuchal. Hnevalo ma aky su ti mafiani neschopni, preto sa mi vyvoj zapletky nepacil. A dufam ze to nie je pravda, takto lahko niekoho odpratat do domova a prevziat jeho majetok. ()

Alex696

strašné. Film dobrý ale dúfam, že sa nejakého domova dôchodcov nikdy nedostanem. Ale je to asi taká skutočnosť a nielen vo filme. ()

mrclTV

Keď natrafíš na seberovného, začnú lietať iskry. Na prvý pohlaď možno konečne niečo originálne, ale iba na prvý pohlaď, nebolo to až také vtipné, ani až také kruté, aby ma to veľmi pobavilo. Pobavilo ma to tak priemerne - asi najvydarenejšia časť filmu sú právnické slovné prekáračky medzi Marlou a gangsterským právnikom Deanom, ale inak film až tak nefunguje, ani vo vtipnej polohe, ani v tej polohe drsnej odplaty a čím viac sa boj dvoch znepriatelených strán priostroval, tým menej sa mi to páčilo až to vyvrcholilo tým blbým 20 minútovým záverečným segmentom, ktorý sa mi vôbec nepáčil. Typický Netflixovský priemer, Rosamunde Pike je jedna z mojich obľúbenejších herečiek, ale tu sa prikláňam k nižšiemu hodnoteniu. Cynický námet zneužívania systému bol dobrý, ale bol potopený tonou úplných nelogickostí a amatérskych prešmyčiek (vrátane hlavného naratívu, či skôr báchorky, o tom, ako silná ženská "americká levica" porazila ruskú maskulínnu mafiu v zastúpení troch amatérov so zbraňami (neschopný dostať jednu babku z domova dôchodcov, ktorý je strážený jedným SBSkárom), ktorým šéfuje lilipután - hmm jasné, a pritom už v polke filmu mohlo byť po....filme, ale scenár znel jasne - Marla prežije všetko a všetkých). ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby