Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

kaposlav

Asi po 15 minútach som to chcel vypnúť a napáliť odpad. Vadila mi nepríjemná hudba, ktorá bola podstatne hlasnejšia ako hovorené dialógy. Možno to bola len vec dabingu, ale aj samotný film ma moc nezaujal, ale to že som to nevypol neľutujem. Film je určite nadpríemerný a v budúcnosti by som si ho pozrel opäť. ()

Martin741

Namet filmu je sam o sebe super, len skoda, ze je to utopene v nudne, nevyraznej rezii J. Blakesona, ktoremu chybaju skusenosti. Tie samy od seba nepridu, musi ich niekde nabrat. No a preto to tak zhavo nevidim s tymto filmom. Z hercov mi bol znamejsi len Chris Messina /Most do zivota/ a Rosamund Pike celkom slusna, len chybala vyraznejsia scena preco bych mal poskocit s hodnotenim vyssie : 55 % ()

vydumnica

Už dávno som vo filme niekoho neznášala tak ako Rosamund Pike v tomto filme. Naozaj perfektný herecký výkon a zaslúžený Golden Globe. A pozor teraz SPOILER*** Priala som našej "hrdinke", aby skončila v domove dôchodcov, nemohla používať mobil ani wifi, bez návštev, bez telky a aby sa jej dostávala len základná strava, žiadne dobrotky a kopec sedatív k tomu! Koniec SPOILERU*** Dala by som aj 4*, ale myslím, že druhýkrát by som to už nepozerala, takže nechávam 3,5*. ()

bourec

Musim opravdu souhlasit , že po pěkný první polovině filmu se to zvrtlo v dost nelogickou blbinu. Dvě krávy, co okrádaj staroušky se nenechaj zastrašit, a budou bojovat s mafií. Náhoda tady vládne, a deset minut před koncem sem pod tlakem děje byl ochotnej vrazit filmu jen dvě hvězdy.Nakonec ta závěrečná scéna film uchránila od pohromy.Já si totiž od druhý minuty filmu přál, aby někdo Rosamunde nařezal na pět kusů a rozvezl na pět kontinentů, aby se náhodou znovu neslepila.Dobrý ale......?60%. ()

shyster

Výborný thriller s perfektní Rosamund Pike (bojím se, ale že po Gone Girl začíná být zaškatulkovaná v rolích neskutečných mrch). Peter Dinklage mi tam ze začátku neseděl a bál jsem se, že jeho postava bude přehnaná karikatura, ale s postupem času tyto obavy odpadly. Do nějaké 80 minuty to krásně gradovalo a pak přišel nevyhnutelný zlom, který byl příjemným zpestřením takovýchto filmů. Po něm už se hrálo hodně na náhodu. Finální twist ale potěšil. ()

Sinn

Herecky spotless, ale vlastně nechápu, proč jsem to měla vidět. Všichni jsou více či méně svině, takže mi je dost jedno, co se jim děje a jak to s nima dopadne. ()

Streeper

Námět není nijak originální, ale zpracování je skvělé. Líbí se mi, že v celém filmu vlastně nenajdete jedinou kladnou postavu, všechny postavy jsou nějakým způsobem zkažené, hlavně postava Rosamund Pike, ta si svojí roli vyloženě užívala a na jejím hereckém výkonu je to opravdu vidět Za každý její rádoby milý a soucitný úsměv bych jí nejraději praštila mezi oči. Film krásně šlape a utíká a ani nenudí. Musím ale říct, že v druhé polovině se to přehoupne do hodně rychlé a ne příliš reálné akce, což filmu trochu škodí. Konec je fajn, pro někoho uspokojivý, pro někoho ne. Ale je to hodně povedený film, opravdu mě bavil. ()

Rodriguez odpad!

Jako vážně, že ruská mafie takhle zpacká fingovanou smrt a následně se Marla začne mstít??? To jde opravdu jen v Americe. První půlka snímku vynikající, od té druhé to jde z kopce a ten závěr je na hluboký prst a zvracení. Větší dvouhodinové hovno jsem dlouho neviděl! Ztráta času. 0% ()

C0r0ner

Tak za mě paráda a naprosto nepochopitelná ta místní modrá čísla. Hodně mi to připomínalo Willa Huntinga z hlediska souboje nezničitelných vůlí, akorát tady to byl zmrd na zmrdovi, že by jich stačilo na tři další filmy. Excelentní thriller, jakých v současnosti moc nebývá. 95% ()

dubinak

Poutavý film o neetickém byznysu, který může být beztrestně praktikován snad jen v Americe. Rosamund Pike hraje svini samozřejmě nadstandartně dobře. Scénář zaujal svoji originalitou, a tak to byl jeden z mála jasných výběrů v Netflixové nabídce. První půlka je skvělá, bavilo mě sledovat praktiky a levárny ukázkově nezávislé úspěšné mrchy, která je na prachy, zatímco druhá půlka už byla jen souboj mezi ní a "hledači spravedlnosti" a bohužel to začalo narážet na spoustu klišovitých náhod. Kdyby se to nesnažilo být až tak dotažené a důvtipné, možná by to nebylo na škodu. ()

Martrix

Super nápad, skvělé obsazení, odsýpalo to, postavy byly dobře napsané...vysloveně jsem se těšil, kdy a jak těm sviňuškám s sukních někdo přistřihne křidýlka. Jenže tvůrci v polovině filmu přehodili výhybku a najednou se z opatrovnic staly nehorázně sebevědomé a schopné válečnice proti ruské mafii. To jako fakt? Přitom to mohl být zcela luxusní thriller o bezskrupulózních mrchách, které zneužily systém a parazitovaly na starých lidech. Mohl ukázat snahu nějakého Pepíka, dostat z té pasti milou stařenku. Nebo klidně i zápornou postavu...třeba tchýni, to už je jedno. Místo toho se ale příběh posunul někam, kde nenajdete nikoho, komu by jste mohli fandit. Až do poslední chvíle to bylo v duchu women power, cynického velebení lvů, kteří požírají ovce... . V posledních vteřinách ale tvůrci přece jen vyměkli, aby divákovi suše sdělili: karma je zdarma. A to je mimochodem i jedinou pointou tohoto filmu. Za první hodinu bych dal vysoce nadprůměrné hodnocení, ta druhá mi ale zkazila dojem z celého filmu. Můžete udělat film o podvodníčkovi, který se dostane do potíží, prezentovat ho jako skorokladnou postavu, které přejete aby z toho vyvázla. Ale v tomto filmu nikdo takový nebyl. Bylo to jako sledovat zápas Trumpa a Zemana v blátě. Ten nápad vás pobaví, ale pravá zábava by byla, kdyby jim někdo to bláto vytunil bednou zrezivělých hřebíků. ()

campix

Už dlouho ve mě žádný film nevyvolal takové emoce, abych během filmu lítal na hodnotící stupnici od odpadu k pěti hvězdám. Dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký film tak vědomě štval, že jsem ho strhal, abych v zápětí uznal jeho kvality a spolkl svoje naštvání. I Care a Lot si pro sebe naprosto krade Rosamund Pike, která tu mrchu zahrála tak skvěle, až se tajil dech. Od začátku ji nepřejete nic dobrého a satisfakce se divákovi stále nedostává a finále je pouze slabou náplastí. I Care a Lot zosobňuje všechno, co je na dnešní kultuře (Americké) špatné, ale dělá to tak, jak žádný jiný film. Kdo chce, tak si tam všechno potřebné najde. Je ale ještě potřeba přiznat si, že Vás tvůrci dokonale vodí za nos od první minut a dát jim za to potřebné uznání. ()

Juto

Film plný zvratov, a hoci sa nie vždy vyplácajú, prinajmenšom „I Care a Lot“ si dáva dosť záležať na to, aby priniesol plné, krvavé jedlo filmu pre každého, koho zaujala príťažlivosť anti-hrdinov. 6/10 ()

zette

Hodne zajimavy namet, ktery je velmi napadite natoceny. Zapletka podle me mohla byt lepsi, vcetne napeti a atmosfery. Rosamund Pike v roli bezcitne a chladnokrevne bestie byla opet bezkonkurencni a jen diky ni pridavam ctvrtou hvezdicku. Za me jedna z aktualne nejlepsich herecek. ()

PROCESOR

Nemůžu jinak než za plnou palbu. U mě je na prvním místě, jak jsem se bavil a tady to bylo přímo královsky. A nechci spoilerovat, jak to skončí, ale já byl spokojený. Samozřejmě bych to trochu vylepšil, ale i tak. Když do jedné strany rovnice dosadím mafii a do druhé tuhle "opatrovnici" výsledek je vždy stejný,- zničený lidský životy. Člověk je tak bohatý ne tím, kolik má peněz či co dělá, ale koho zná.... ()

KajusaK

Nízké hodnocení nechápu, jasně pár trapných momentů jakože třeba jedna žena pobije celou ochranku mafiána, ale jinak vtipné, zábavné se super hudbou. ()

LasT_Olt

Po prvních 20 minutách bych tomu byl ochotný dát tak čtyři hvězdy, hlavní postava je v podstatě ženská verze Jordana Belforta. Po první hodině bych tomu dal hvězdy tak dvě a u těch bych zůstal, avšak když vezmu ohled na to jak neuvěřitelně mě chvílema ten film sral...tak budu ještě hodný když nakonec nedám odpad. Jako sorry, ale aby ruskej mafoš, který má vypadat jako nejvíc nemilosrdný člověk, nedokázal zabít dvě čubky..to je jednoduše úlet, ale aby tohohle neschopného mafiána hrál Peter Dinklage, to už je kurva osobní. ()

TomPrusik1

Popravdě jsem si myslel, že se film bude ubírat úplně jiným směrem. Začátek tomu ostatně nasvědčoval. Marla G. (Rosamund Pike) je žena která se stará. O senilní babičky a dědečky, kteří mají hodně peněz. Díky známostem s doktory, personálem v americkém hospicu a zjevně i podplaceným soudcem si buduje majetek hlavně pro sebe a úplně z toho vynechá ostatní příbuzenstvo těch nebohých důchodců. Ačkoliv to s tím podplaceným soudcem z filmu přímo nevyznívá, a neumím si ale jinak vysvětlil toho ,,nezávislého" černého soudce. Rozhoduje o každém případu (copak v Americe neznají rozvrh soudců, nebo mají jen jednoho soudce na stát???) , neumí si sjednat pořádek v síni a s realitou soudce má asi tak blízko jako soudce Alexandr (s tím rozdílem, že neuděluje pořádkové pokuty). Jinými slovy ze začátku jsem byl z filmu hodně nadšen a trochu jsem doufal, že nám ukáže problém s opatrovnictvím v USA. Ale pak se do toho zamíchá Peter Dinklage a jeho pseudoruská mafie a je z toho lehce trapný krimi-thriller. Takže není nouze o ,,nečekané" zvraty, deus ex momenty a občasné nesmyslné chování postav. Dinklage mi do role bad boye zrovna dvakrát nesedl. Působil na mě trochu jako takový moula, bez větších plánů, co jen cvičí na kruzích a k tomu pije smoothie. Oproti tomu bad girl v podání Rosamund Pike je skvělá a myslím, že Zlatý Globus má zaslouženě. Chytrá, podlá, má plány, sympatická lesbická mrcha. Hodně mi připomněla postavu Amy ze Zmizelé. Po technické stránce je film zpracován velmi dobře, i hudba je dobře zvolená. Jen ta thrillerová část trochu víc skřípe. 7/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby