V lese nedaleko Drahovic je objevena mrtvola mladé ženy. Na místo přijíždí zkušení kriminalisté, rozbíhá se obvyklý kolotoč namáhavého vyšetřování. Podezřelých je mnoho a slepých cest ještě více. V okamžiku, kdy se zdá, že pátrání definitivně uvízne na mrtvém bodě, je objevena další mrtvá dívka. Kriminalisté se odhodlávají k riskantnímu kroku, který je však jedinou šancí objevit vraha unikajícího spravedlnosti... (oficiálny text distribútora)

Brejlil

Atmosféra hustá tak, že by se dala krájet. Syrovost kraje a velice depresivní zobrazení prakticky všeho. Dokonce i náměstí Jiřího z Poděbrad vypadá hrozně (Schválně, kdo to poznal). Vrah má náskok, byť je to úplný primitiv a major Kalaš se svým fámulem "jen" jdou v jeho patách. Pomalu a neúprosně, ale bez větších efektů a honiček. Atmosféra hustá tak, že by se dala krájet... ()

Pawlisman

Výborná atmosférická detektivka s prvky Hitchcocka. Možná ten závěr by mohl být lépe vygradován a možná v závěru s vyvětelním všech skutečností. Také jsem doufal ve více "pachatelů" stejně jako v jiné trestné osoby. I přesto - strhující a světové kvality... 8,5/10 ()

Vesecký

Jedna z našich nejlepších klasických detektivek, u níž scénář nechává po celou dobu projekce diváka hádat, kdo je oním vrahem dvou či dokonce tří mladých žen. Od doktora Bláhy přes obecního blázna a obšoustníka Peterky až po vedoucího statku a jeho bratra... Výborný výkon Rudolfa Hrušínského i dalších protagonistů, v menších rolích se objevili herci známí již z předválečné doby - Lola Skrbková a Jiří Vondrovič. A především překrásná a tak záhy skonavší Zuzana Ondrouchová, to mohla být druhá Jana Brejchová. Ktomuto filmu mám navíc blízko i proto, že se jeho části natáčely v Železném Brodě a na Malé Skále. ()

mh.mail

60% — Druhá detektivka z pěti filmů s majorem Kalašem, i když je pravda, že jeden z těch pěti je úplně jiný (obsazením i pojetím hlavního hrdiny – Na kolejích čeká vrah). Rudolf Hrušínský je jako obyčejně excelentní, zápletka celkem napínavá, jenom je pravda, že vyřešení je takové „kách“ — jedna z postižených při rekonstrukci pojmenuje vraha a ten se usvědčí následným útěkem. Pokud je pravda, co se píše v zajímavostech, že film je inspirován případem sériového vraha Mrázka, pak musím konstatovat, že se jedná o inspiraci velmi volnou až libovolnou. Jinak tato detektivka je dobře natočena a rozhodně neurazí. ()

piranha

V komentářích spřízněné detektivky Po stopách krve si někteří komentující postěžovali, že jim tam chybí Hrušínského tradiční parťák Brzobohatý, tak jsem se těšila, že to s těmito dvěma bude dvojnásobná nálož napětí, ale kdeže. Brzobohatý mi tam přišel jen tak navíc - takovej podržtaška. Na nic důležitého sám nepřišel a pořádně ho ani k ničemu nepustili. Takže tam byl asi jen pro připomenutí, jakej to byl tehdy fešák. :-) ()

zdeny99

Svižná, dobře natočená a slušně vymyšlená detektivka, založená na pravdivých událostech. Major Kalaš (Rudolf Hrušínský coby zkušený detektiv pátrá s mladším kolegou Vargou (Radoslav Brzobohatý) po vrahovi dvou blondýn, ke kterým se přidávají ještě další vraždy. Kriminální atmosféra je působivá a zdařile ji prohlubuje zima na venkově a oprýskané staré domy. [5058. hodnocení, 201. komentář, 81%, 998. nejlepší film] ()

Andronikos

Dobrá detektívka klasického strihu (obchádzanie informátorov a podozrivých, vypočúvanie). Sklamal ma záver, patriaci do kategórie "pokus: pasca na vraha"; svojím spôsobom je ako prostriedok udržiavania napätia trochu lacné aj neustále pridávanie nových vrážd.. Herecké výkony ma príliš nezaujali, nemyslím, že by boli zvlášť nadpriemerné. Plusom sú československé reálie rokov šesťdesiatych, možno aj dnes už štýlová čiernobielosť obrazu. Nepochybne aj táto technická stránka veci prispievka k naozajstnému plus filmu, ktorým je vyvolanie pochmúrnej, nervóznej, stiesňujúcej atmosféry (ktorú moje obľúbené knižné detektívky nedokážu, aspoň v takej podobe, navodiť). ()

Rokle

Byli jsme mistři v kriminálkách. Herecká sestava hraje jak z partesu, dialogy sviští a do toho slušná porce humorných hlášek. Bohužel se musíme u těchto žánrovek koukat pouze do minulosti :( ()

MickeyStuma

Druhý temný detektivní snímek o majoru Kalašovi a nadporučíku Vargovi natočený podle skutečných faktů tehdy známého případu sedminásobného vraha Mrázka. Hledání vraha žen je ukázkou velmi dokonalého detektivního žánru, kde byla laťka vytažena tak vysoko, že nebyla do dnes překonána. Rudolf Hrušínský dal své postavě tak ohromné a nezaměnitelné charizma, že diváky přitahuje do dnešních dnů. Černobílí filmový materiál byl plně využit a řekl bych, že jako barevný film by takovou atmosféru určitě nevyvolal. Tento snímek by mohl sloužit jako názorný příklad toho, jak má taková temná atmosferická detektivka vypadat. ()

Raziel_cz

Oproti Strachu výrazný kvalitativní posun. Je to temné a drsně realistické, hutná atmosféra funguje i dnes a scénář je opravdu nářez. Do poslední chvíle si nejste jistí, kdo je vlastně vrah, nepřímých stop je mnoho a všichni lžou. A pak přijde odhalení, které jenom podtrhne skvěle vygradované finále. Hrušínký samozřejmě předvádí výborný výkon a Brzobohatý stejně tak. U Kalaše navíc oproti předchozímu dílu potěší, že si sem tam neodpustí ironickou poznámku nebo vtípek, čímž se alespoň maličko kloní ke své knižní podobě, jíž jinak odpovídá Sovákovo uchopení v Na kolejích čeká vrah. ()

burton

Pěknej horrrror. Už jen při úvodních titulcích mi začal běhat mráz po zádech a ježit se vlasy. No a bylo hůř. Syrová atmosféra černobílého filmu, doplněná pěknou řádkou mrtvol je v báječném kontrastu s věcností Rudolfa Hrušínského. Radoslav Brzobohatý, mladý, něžně drsný, skvěle doplňuje duo a tak jsem se zase jednou vrátila do té dávné doby, bála se a užívala si to. ()

FeriusParfax

Tak opravdu se jednalo o dost lepší vraždy. Byly o dost zajímavější a i vyšetřování mě bavilo víc. Hlavní duo bylo opět perfektní. Nemohli vybrat lepší. Rozuzlení vražd bylo nečekané, a tak to má být. Opět skvělé pokoukání. ()

FOCKE_WULF

Oho, to je temnota! Jako by účelem a smyslem filmu nebylo vyprávět příběh (i když to taky), ale zavádět diváka na místa temnot a zla – k mrtvole mladé ženy v křoví, na pitevnu, na polorozbořený statek, kde žije a pracuje jeden z podezřelých – místní kretén, k opuštěným chatám, do transformátoru (brr), k šílené dívce, žijící na zdevastovaném zámku, ke křížku v lese… ()

tranquill

Asi jedna hvězda navíc za úvodní zvukovou kulisu a vůbec za to hodně civilní podání. Atmosféru umocňuje i to, že se jedná o černobílý snímek. Neschyluje se k nějaké zásadní pointě, ale případ se skládá postupně, jak to asi i v reálu funguje. ()

Toochman

Skvěle natočená detektivka, kterou osobně považuji společně s dalšími filmy ze série za skvost českého filmu. A to nejen zásluhou nepřekonatelného Rudolfa Hrušínského v roli majora Kalaše. Leckterý režisér by se mohl od Schulhoffa učit, jak se dělá tísnivá atmosféra a jak vyvolat v divákovi napětí a děs. ()

Demonic189

Trochu slabšia detektivka ako jej fantasticke pokračovanie Po stopach krve. Hrušinsky ač je opat skvely, tak ešte nedostava tolko priestoru a musi sa oň deliť s R.Brzobohatym. Výborný je záver i malé cameo ešte vtedy nie velmi znamej H. Ružičkovej. Celkovo je však tato kriminalka dost užvanená, vystupuje v nej mnoho postav a dej moze občas viesť k nude. Druhe zhliadnutie teda asi na seba nenechá dlho čakať. ()