V lese nedaleko Drahovic je objevena mrtvola mladé ženy. Na místo přijíždí zkušení kriminalisté, rozbíhá se obvyklý kolotoč namáhavého vyšetřování. Podezřelých je mnoho a slepých cest ještě více. V okamžiku, kdy se zdá, že pátrání definitivně uvízne na mrtvém bodě, je objevena další mrtvá dívka. Kriminalisté se odhodlávají k riskantnímu kroku, který je však jedinou šancí objevit vraha unikajícího spravedlnosti... (oficiálny text distribútora)

smutnySermir

ta druha z dvojice nejlepsich ceskoslovenskejch kriminalek - schulhoff je tady tesne pod vrcholem - dejove vyzivnejsi a slozitejsi nez "po stopach krve", a je to skvely, atmosfera dusiva, cernobily obraz hraje s filmarema, skvela dvojice vysetrovatelu, velmi vyvazena a pekne to mezi hrusinskym a brzobohatym jiskri, exteriery spravne bezutesny, postavy vetsinou s nejakou dost hnusnou zatezi (demence, vysinuti, strach ...), dle meho to i velmi slusne graduje ()

karelondatra

Další z poctivých československých detektivek šedesátých let. Výborné herecké výkony, pro tehdejší generaci herců, ale i režisérů jaksi samozřejmé. Prostě kvalitka. ()

StarFsh

Jedna z prvých klasických ČS detektíviek - snáď jediného filmového žánru západného typu, ktorý bol u nás povolený. Noirová atmosféra robí z tohoto filmu naozaj nezabudnuteľný zážitok. ()

lenoch

Major Kalaš se nikdy neusmívá, protože nemá proč. Trochu jsem asi té syrové, černobílé atmosféře Schulhoffových detektivek propadl... ()

Monicina

Skvele natočený film, ktorý sa dá pozerať opakovane. Podarilo sa im zobraziť veľmi ponurú atmosféru obce "na konci sveta", staré zanedbané domy a ponurú atmosféru, kde sa ženy boja byť samé vonku. Tiež skvele zahrané postavy nielen Kalaša, ale aj ostatných postáv a prekvapivé rozuzlenie na konci zaradili tento film v mojom rebríčku do top 5 československých detektívok. Takéto sa už v dnešnej dobe bohužial netočia. Mám veľmi rada filmy P. Schulhoffa. ()

710.cz

"Pane doktore, Plzák je opravdu vaše příjmení nebo přezdívka?". Prostě hezká detektivka, kde je doktor významným rušivým prvkem. ()

ToddB

Dobrá detektivka. Je srandovní pozorovat Kalaše, jak na každého alespoň trochu podezřelého vyletí ať se kouká přiznat. Zajímalo by mě, co mu ty desítky nevinných po odhalení skutečného vraha, na to hulákání pak řekly. :-) No a konec byl poněkud slabší. Taková ta Colombovská sázka na náhodu. Žádné forenzní důkazy, žádná mravenčí práce. Jen práce s buzolou :-) ()

milos.bradik

Výborní herci, pěkně depresivní atmosféra, ale děj odsýpá příliš pomalu, nemá to spád. Takže Hrušínský s Brzobohatým jsou Za pět hvězdiček, ponurá atmosféra jak z hororu, doplněná výbornou hudbou taky za pět, ale detektivní zápletka je velmi slabá. Takže ve výsledku velmi solidních 60 až 70 %. ()

SLPHR

Pokud bych měl vybrat, který český film se nejvíce podobá Se7en od Davida Finchera, asi bych udělil tuto čest tomuto skvělému českému krimidramatu, který je plný kvalitních hereckých výkonů a nejen jich. Tíživá atmosféra české vesnice v té době je cítit v každé scéně a opravdu bych nechtěl žít v té době. ()

gggggg

Pokračovanie Majora Kalaša vygradovalo naplno. Pozorný divák už pred koncom tuší vraha, ale to nevadí. Z môjho pohľadu najlepší film série. ()

hypnos11

Podařilo se udržet atmosféru ze Strachu, herecký ansábl dokonce zkvalitnit, scénář je znovu na úrovni, k tomu se podařilo oprostit od jakékoliv angažovanosti. Malinkou nevýhodu vidím v tom, že člověk tak trochu očekává, že odhaleným viníkem bude někdo z těch, kteří se ve filmu objevili relativně brzy, ale u koho by se to zároveň nečekalo. A tak se také stalo (spoiler - osobně jsem tipoval strýčka už tak od poloviny filmu, takže jsem netrefil. Tady by ale skutečného pachatele dokázal určit předem asi málokdo). Ale tím by víceméně jakákoliv průhlednost scénáře končila. Hodně povedená krimi. ()