Co jsme viděli, co jsme slyšeli

• USA Things Heard & Seen

Pár z Manhattanu se odstěhuje do starobylé osady v Hudson Valley, kde zjistí, že jejich manželství obestírá zlověstné tajemství, které si nezadá se záhadami prastaré vesnice. (Netflix)

Mukade

Veľmi slabý záver - najprv mi ten debil pije hodinu krv a potom mám okolo desaťsekundové zadosťučinenie. Úžasné. Oceňujem to teda 2 hviezdami. Jediným pozitívom je Amanda. ()

dagyšpandr

Budu si muset přečíst knižní předlohu, abych pochopil, kde se stala chyba. Buď je to příšerný škvár, nebo tu někdo neumí adaptovat. Takhle nudné "mysteriózní" manželské drama, jsem už dlouho neviděl. Nevadí, že to není klasický horor, ale i podobně laděný, starší kousek "Pod prvrchem", dokázal víc zaujmout. Duchové totálně nevyužití, manželská krize nevěrohodná, budování napětí nulové, většina vedlejších postav je pouze do počtu. Žádný okamžik, za který bych režiséra pochválil. Pointa celého příběhu WTF! ()

jarmil8

Příjemné překvapení. Spolu s pomalým tempem se postupně odhaluje mnohé o jednotlivých postavách a domě, ve kterém bydlí. Filmu poněkud vadí délka a několik hloupých situací a zvratů. ()

Accuphose

Ten film má nepřiměřeně nízké hodnocení. Ale filmy kolem té padesátky jsou často tím nejlepším, co se dá vidět. Zmíním několik důležitých prvků. Ani nepamatuju, kdy jsem naposledy vyzdvihl ve filmu dramaturgii. Je nějaká vypjatá situace obsahově a najednou se něco stane, čeho se leknete, protože to nečekáte a nemůže to být ani lépe načasované. Nejedná se o klasické lekačky, spíš zlomy v napětí :-D Dále je to svěží závan v žánru, a ačkoliv to není úplně stoprocentně vytěženo, přichází to s něčím novým tam, kde většina filmů buď za nic nestojí, a nebo postoprvní točí stejným způsobem o tom samém. Bohužel se tvůrci nevyhnuli klišé a scénář mohl bejt určitě lepší. Vzpomněl jsem si každopádně na Doctora Sleep, který přišel taky s něčím novým a dotáhl to rovnou na pomyslný hororový piedestál roku 2019... Tady se tvůrci zasekli v posledním horském táboře. Nejvíc však váhám, zda si to pustím ještě někdy jednou a nebo jednou stačilo. A protože si to asi znovu nepustím, dám nakonec poctivé 3 hvězdičky. ()

Holly_Molly

Strašně nudnej film, kterýmu by výrazně prospělo zkrácení stopáže...v tomhle případě tak ideálně o hodinu. Hodinka by bohatě stačila na odvyprávění všeho podstatnýho aniž by si divák chtěl překousat žíly nudou. Další problém je, že film vlastně neví čím chce být a ve výsledku neni vlastně ničim... Extrémně cringy manželovo "nabalování" mladý holky na druhou stranu celkem pobavilo a přítomnost Karen Allen potěšila :-) ()

lineker

Nikoliv ztělesnění hrůzy, ale ztělesnění Netflixu. Hrozný nedodělek, chvílemi připomínající jen poněkud delší epizodu Věřte nevěřte. A to finále spíš napovídalo tomu, že tvůrci už to chtěli prostě nějak utnout. Kéž by to zvládli o hodinu dříve. ()

barsy

Celkově to působilo hodně dvojitě, chvilku to byl krimi thriller, pak zase horror ve stylu "haunted house". Ta myšlenka ve své podstatě nezní špatně, ale tady to vůbec nefungovalo. Horová stránka filmu působila neskutečně nuceně a mám takový pocit, že kdyby tam vůbec nebyla, film by to zásadně neovlivnilo. Některé hororové scény potom vypadaly vyloženě stupidně. Co se týče hlavní dějové linie, bylo to poměrně koukatelné, ale chyběla tomu jakákoliv originalita. Ostatní aspekty byly docela fajn, herecky to bylo slušné i celková atmosféra se mi líbila, ale ta kompozice to prostě celé pokazila. ()

momomoo22

Raz sa to chcelo byť horor, potom zas triller, až to nakoniec nebolo nič....Potenciál to malo, začalo to klasickými scénami pokračovalo to zápletkami, no nakoniec niektoré z nich boli zbytočné a nezmyselné. Prišlo mi to ako z každého rožka troška zlepené dokopy... ()

Pita99

Film byl datován do minulosti, což bylo hezké. Docela mi to připomnělo film 3:15 zemřeš. Je to klasická duchařina, kde se rodina nastěhuje do domu, kde se později ukáže nadpřirozeno. Nudit se u něj rozhodně nebudete, výkony AS a JN vás vtáhnou do děje. Ovšem koncem jsem zklamaná. Bylo to velice chaotické, a ačkoli je zřejmé, co chtěl film skrze biblické dílo ukázat, určitě by bylo lepší vzít to pomaleji a neudělat z toho guláš.  Byl to krásný film se zkaženým koncem. ()

veronikajel

Na Netflix celkem pekna ducharina. Prijde mi to jako smesice Amityville a Pod povrchem. Chybi mi tady ale trochu dovysvetleni par veci a urciti herci tu jsou naprosto zbytecni. ()

Fibonacci

PREČO TAK ODFLÁKLI ZÁVER??!! akoby si nedali záležať na absolutnom vyšperkovanom závere, ale scenaristi napisali podpriemerny nezaujimavy obyčajny koniec. asi im došli loooove.😥inak musim uznať pozerateľnosť filmu, bolo to dobre.🍿✌️ ()

Jirkacek

Mysteriózní thriller s hororovými prvky a názvem Co jsme viděli, co jsme slyšeli, jsem shlédl díky nabídce společnosti NETFLIX, ovšem předem jsem netušil o čem bude. Pouze jsem si přečetl, že manželský pár z Manhattanu se odstěhuje do starobylé osady v Hudson Valley, kde zjistí, že jejich manželství obestírá zlověstné tajemství, které si nezadá se záhadami prastaré vesnice. A s těmito informacemi se film Co jsme viděli, co jsme slyšeli rozběhl na obrazovce naší korejské televize. Děj se odehrával v roce 1980 a v úvodních minutách jsme se seznámili s uměleckou restaurátorkou jménem Catherine Blaire (Amanda Seyfried), jejím manželem Georgem (James Bortin) a dcerou Franny. Když George získal práci učitele dějin umění na vysoké škole, rodina se přestěhovala do velkého domu nedaleko New Yorku. Ovšem Catherine, která trpěla bulimií, se na novém místě necítila dobře, zatímco její manžel si svou práci doslova užíval. Jednoho dne Catherine našla starou knihu se jmény předchozích majitelů a jeden z nich jménem Smith v ní by označen jako zatracený. Následovalo první setkání s duchy v domě a nález starožitného prstenu, který začala nosit. Také Franny viděla ve svém pokoji duchy ženy, ale Georgie na tyhle věci nevěřil. Potom Catherine zaměstnala bratry Eddieho (Alex Neustaedter) a Cole (Jack Gore) Lucksovy jako údržbáře a hlídače dětí, zatímco George si začal románek s Eddieho sestřenicí Willis (Natalia Dyer). Následně se Catherine spřátelíla s Georgeovou kolegyní Justine Sokolovovou (Rhea Seehorn) a vedoucího oddělení dějin umění Floydem DeBeersem (F. Murray Abraham), který také věřil na duchy a dokonce v domě uspořádal seanci, když George odjel pryč, během níž zjistili přítomnost dvou duchů v domě – hodné Elly a zlého Smitha. Pak manželé uspořádali seznamovací večírek u nich doma, na němž se Catherine dozvěděla, že předchozí majitelé zemřeli při zdánlivé sebevraždě a že to byli rodiče Eddieho a Colea a že její prsten patřil jejich matce Elle. Od toho okamžiku se manželský pár začal odcizovat, vyšel najevo Georgeův románek s Willis a také ve škole to mladému učiteli začalo skřípat. Floyd DeBeers totiž zjistil, že George zfalšoval doporučení a jeho nadřízený ho za to chtěl vyhodit. V tom okamžiku začala hororová část filmu, s poněkud brutálním koncem, který ovšem už nebudu prozrazovat. Vzhledem k délce filmu 121 minut byla občas nuda, štáb také netlačil na pilu a velmi pomalými kroky směřoval k neveselému konci. Líbily se mi ty části, kdy jsem měl dojem, že sleduji duchařský horor, které mám rád. Pasáže s psychologickými výjevy mne moc nebavily. Nejlepší byly asi ty takřka detektivní pasáže, při kterých šlo o prachobyčejný zločin vraždy. Celkově však tenhle mix působil průměrným dojmem, nicméně rozhodně mne tento film nijak výrazně nezklamal ani nenadchnul a tomu odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, americký thriller Co jsme viděli, co jsme slyšeli ode mne obdržel tři viditelné hvězdy ***. ()