Neznesiteľná váha obrovského talentu

• Česko Nesnesitelná tíha obrovského talentu (viac)

Herca Nicka Cagea trápia finančné problémy. Aby odvrátil nevyhnutný bankrot, musí prijať ponuku vystúpiť na narodeninovej oslave bohatého fanúšika za odmenu milión dolárov. Týmto fanúšikom je však mocný drogový barón Javi Gutierrez (Pedro Pascal), ktorý uniesol dcéru mexického prezidentského kandidáta. A tak musí slávny herec Nick pod vedením agentky CIA Vivan (Tiffany Haddishová) predviesť pred gangstrami svoje životné predstavenie, aby zachránil nielen seba, ale aj svojich blízkych a splnil cieľ tajnej misie. (TV JOJ)

noriaki

Pokud z nějakého neznámého důvodu stále věříte že Nicolas Cage je skvělý herec, který jen měl celé 21. století smůlu na role, tak asi budete zklamaní. Pokud jste ho jako odepsali, stejně jako to udělal zbytek lidstva, tak Vás může překvapit, že film splňuje benevolentní nároky na pohodovou buddy komedii. Vzhledem k tomu co Cage poslední dobou točí, je i tohle hodně fajn. Vždyť i ve filmu o sobě samém je až třetí nejlepší herec. ()

Wade

Nick Fuckiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiing Cage je prostě masivní filmový talent co jednou zbourá celý Hollywood a tahle akční komedie je toho jasný důkaz.  Scéna se zdí perfektní a opravdu hodně pobavila.   90% --- 9/10 IMDb ()

Brain-D

Mám velmi rád Nicolase Cage, ale je fakt, že né až do takové míry, abych jeho "ONE MAN SHOW" úplně zbožňoval.  Chvílemi se to opravdu propadávalo do trapných chvil a občas to bylo zase vtipné. Rozhodně by Cage zasloužil ještě velkou roli, kde by to pořádně ukázal, jak je skvělý herec. 60% ()

dragon94

Tak tohle bylo hodně dobrý. Zezačátku jsem se docela obával co z toho vyleze, ale během sledování mě film nepřestal překvapovat tím jak je úplně jiný, než co jsem si o něm myslel v předchozím dějství. Navíc film obsahuje pár opravdu velmi vtipných scén. A o čem, že to teda nakonec bylo? No zkrátka Nic Cage hraje Nica Cage, občas i v dvouroli, ve filmu, který je o vzniku tohohle filmu, a aby to byla fajn buddy komedie tak mu skvostně sekunduje Pedro Pascal. To je panečku meta úlet co? "Náš film začne jako krásné charakterní drama a poté se pomalu změní v něco napínavějšího.. V hollywoodský trhák." 4* 75% ()

m.a.t.o.

„Dúfam, že nebude chcieť, aby som mu ho vyfajčil. Alebo aby som ošukal jeho ženu. Alebo aby som sa pozreral ako ju šuká on.“ Ďalší vynikajúci námet pochovaný podpriemerným scenárom. Keď už Nick Cage hrá Nicka fuckiiiiiiiiiiiiiin' Cagea, čakal by som nálož vtipov, hlášok a narážok na jeho filmy a kariéru. Iste, odkazov na filmy je tu viacero, ale vtipný tento film rozhodne nie je. Nejaká vtipná scéna či hláška sa pritrafí raz za pol hodinu. A to je málo. Strašne málo. Nakoniec ale musím dať Nickovi (a jeho alter egu) palec hore aspoň zato, že sa, podobne ako JCVD, občas snaží oživiť svoju polomŕtvu kariéru. 50 % ()

Danikaa

Trochu slabšie 4*, ale tak zasmiala som sa. Pedro Pascal bol výborný, a zopakujete si aj názvy filmov, v ktorých Nicolas Cage účinkoval. ()

Hollohlaway

Samozřejmě nejlepší film Nicolase Cage snad za deset let nebo kolik, to bez debat. Dělá si ze sebe velice sympaticky a často i dost vtipně legraci, narážky na jeho filmy, ať dobré či ne, jsou fajn. Kupodivu to i celkem drží pohromadě a má to děj, akci, a herci slušně hrají. Pedro Pascal asi Nicka trochu upozaďuje, ale na to, že jsem čekal nějakou šílenost to je vcelku normální film. A vůbec ne špatný. ()

blackkocour

Ty vole, dvakrát Nikolku v jednom měsíci? Můj osobní rekord, ale zase velký dopad na moje ýkvé. Nuže, čekal jsem že osobní setkání Nicolase bude něco jako ve smyslu, samolízačská parodie na samotného Nicolase Cage, protože chápete, kdo jiný na světě by nejlépe zahrál Nicolase Cage jako samotný fuckin Nicolas Cage.. a kdo jinej by byl největší fanoušek Nicolase Cage jako já? V tomhle komentáři zazní ještě hodněkrát jméno Nicolase Cage, tak byste měli začít rankovat. Kdyby si film více utahoval z Nicolase Cage, až by z toho vznikla variace na "V kůži Johna Malkoviche", nejen že se tenhle námět mohl vy(s)třískat co nejvíc, a co nejšíleněji, mohlo z toho sejít ta nejhorší a nejbizardnější parodie. Kdyby existovala rubrika na ČSFD "fanoušci Nicolase Cage" nejen, že bych patřil mezi elitou, ale měl bych dostat i zálohu, že budu mezi prvními patřit k lidem, co vykouřej Nicolasi Cageovi péro, doprdele. Za pět let se přihlásím do nové gameshow "Co na to Nicolas Cage" a jako top výhra bude dovolená do CageLandu, kde hlavní atrakcí bude horská dráha z nahého Nicolase Cage, a jako cíl cesty vozík dojede do análu Nicolase Cage. Jo, a už nevím. Doufám, že všichni dostali po natáčení zadara polštář s ksichtem Nicolase Cage. Existujou stovky žánrů, ale Nicolka Cage není herec, on sám je ten žánr.. ()

herr_carter

Řekl bych, že tak cca po druhé v životě označuji film s Cagem za zdařilý, 4 * jsou asi přehnané, ale sedlo mi to a celkem dost jsem se zasmál - více takových filmů, kde si ze sebe udělá prdel bývalá hollywoodská "celebrita"....................... moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Soweek

Na lowbudgetovku to vlastně vůbec není špatné. Film zvládá dobře parodovat tvorbu Nica Fuckin Cage a zároveň se umí brát vážně, občas až teatrálně, předvádí opravdu masivní tíhu nezměrného talentu této legendy. Škoda jen, že je na filmu vidět omezený rozpočet, protože tomu odpovídá kvalita filmu jako takového. ()

sedm.1

V souvislosti s tímto filmem nastal v mém případě takový malý paradox, jelikož na rozdíl od většiny diváků, kteří za posledních pár let nenechali na filmech Nicolase Cage suchou nit, tak já si je vesměs více než užíval a stával se ze mě díky jim jeho čím dál zarytější příznivec, no a když teď konečně přišel film, kterým si Cage získal na svou stranu všechny ty své kritiky, tak já jsem z toho filmu ve výsledku naopak upřímně zklamán a znuděn. Každopádně co ale nelze The Unbearable Weight of Massive Talent upřít, je jeho vážně velká originálnost a nápaditost, v tomto ohledu se totiž jedná skutečně o nadprůměrnou záležitost, která je nepředvídatelná, disponující mnoha nečekanými momenty a mnohokrát dokáže příjemně překvapit, což v dnešní záplavě tuctových filmů představuje fakt milé zpestření. Toť je z mého pohledu z pozitiv ale vše, jelikož jsem přesvědčen, že z toho šlo vyždímat mnohem, mnohem víc, a to prakticky ve všech ohledech. Především mě tu ale zklamal hlavně výkon samotného Cage, který se zde snaží být daleko více umírněnější a přirozenější, z čehož možná vyplývá, že po delší době zas dokázal, že jako herec pořád dokáže podat výkon, kterým může zaujmout i to nejnáročnější publikum, mě nicméně baví mnohem více ta jeho exhibicionistická, výstřední a zběsilá herecká poloha, kterou se rázně odlišuje od zbytku hollywoodských hvězd a hvězdiček, a díky které si u mnoha diváků vydobyl až kultovní postavení, jako například u mě. Co se pak týče zápletky, tak ta má obrovské výkyvy v zábavnosti, nejednou jsem se i dokonce přistihnul, že se u toho nefalšovaně nudím a velkou výtku mám jinak i k minimální vtipnosti, kdy jsem znovu přesvědčen, že z toho příběhu šlo udělat daleko bizarnější humbuk, který by sebou přinesl nějaké fakt ulítlé scény, tohle se ale celé drží až nečekaně hodně při zdi, bez výraznějších scén a dialogů. Ve výsledku jsem tak tedy sice rád, že se tentokrát na Nicolase zas až tolik neplive, nicméně já osobně budu radši, když se zase Cage vrátí k natáčení všech těch levných sranděr, kterých se účastnil poslední roky, jelikož tam je mnohem zábavnější a především výraznější a já si ho tam užívám mnohem víc. ()

Ronan

Film bavil od samého začiatku a čo mne sa veľmi páčilo film skvelo balancoval medzi akčnou komédiou, trilerom a rodinnou drámou. Taktiež musím spomenúť herecké duo, zábavný Cage, ktorý sa po dlhej dobe ukázal v poriadnom filme a charismatický Pedro Pascal. Veľmi veľa zábavných momentoch a taktiež potešili narážky na Cageove staršie filmy. Jediné čo mi dosť vadilo bola devädesiatková verzia Cagea. ()

666Carnage

Hele jestli máte rádi Cage a jeho akční snímky z devadesátek, tak mrkněte na tuhle zvláštní buddy komedii. Párkrát jsem se fakt nasmál. 70% ()

borec999

"I am Nic motherfuckin Cage!" Počiatočné obavy z bizarného námetu boli zažehnané a konštatujem, že som spokojný. Dostal som oddychovú, akčnú buddy komédiu miestami obohatenú o pár meta narážok na (postavu/herca?) Nica Cagea. Najhlavnejšie ale je, že po X rokoch som dostal plne profesionálny film (z technického hľadiska) s Cageom v hlavnej úlohe a Nic si svoju "rolu" v ňom evidentne užíva a predvádza svoje typické herectvo, pre ktoré ho mám tak rád. Jeho sebareflexia pôsobí úprimne, zábavne, aj keď prežitok určite bude rásť alebo klesať v závislosti od toho ako veľmi ho máte /nemáte radi a koľko z jeho spomínaných filmov/postáv a všeobecne kinematografie poznáte. Mne osobne ako fanúšikovi Cageových filmov sa na to pozeralo veľmi príjemne a užil som si to. Aj keď by som sa určite neurazil, ak by sa miestami pridalo v meta rovine ešte viac, uletený námet si to vyslovene pýtal. Okrem Cagea nemôžem zabudnúť ani na Pedra Pascala, ktorý mu prekvapivo zdatne sekunduje. Plnohodnotný comeback Nica motherfuckin Cagea z toho zrejme nebude, ale úprimne to asi ani nikto nečakal. Unbearable Weight of Massive Talent (a aj Cage) našťastie presne vie čím chce byť a tým aj je. A ja som si ho preto plnohodnotne užil, viac takých filmov Nic Cage! 80% ()

sQelle

Pokud se někdy Nicovi zdál sen, který se mu pořád a pořád vrací a ukazuje mu jeho nenaplněné touhy, tak tady  se to povedlo celé natočit a to jen s jedním užitím LSD za film. ()

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)