Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson). Hľadanie a nachádzanie v jej prípade prerastie v niečo viac. A zatiaľ čo Bannister bojuje, aby vypátral pravdu o ženinom náhlom zmiznutí, odhalí násilné sprisahanie a musí si zodpovedať podstatnú otázku - ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste nestratili tých, ktorých milujete? (Continental film)

dalziel

Veľmi biedny pokus o niečo hogo fogo v štýle Počiatku alebo Minority Report.1⭐ za obsadenie a 1⭐pre mňa že som to dopozeral. No more .Moje spomienky rozhodne nie sú z pohľadu tretej osoby. Pani scenáristka/režiserka to však vidí inak. ()

aR3Zz

Romantická sci-fi. Do této chvíle jsem si moc neuměl představit, jak to může vypadat nebo dokonce fungovat. Co se funkčnosti týče, tak dle hodnocení to mnoho lidí nezasáhlo. Nicméně subjektivně musím říci, že to byl pro mně pohodový zážitek. Odpustil jsem logické chybky, příběhové nedomyšlenosti (nebo naopak překombinovanosti) a přešlapy a zůstala mi scifi detektivka s romantickou zápletkou a pěkným zakončením. 75% ()

Maximilianus

Nápad bol dobrý a detektívna vložka celkom zaujímavá, avšak nebolo to dosť. Pôsobilo to lacno a pritom ambiciózne,  ako keby malo ísť o art noire blockbuster,  ktorý všetkých posadí na zadok a prevráti myslenie všetkých. No ani zďaleka. 6,35/10. ()

Likan7

Zajímavá myšlenka, utopená v nudném scénáři. Mít za manžela Jonathana Nolana neznamená automaticky, že se do vás dostane jeho umění napsat skvělý scénář. Rebecca Ferguson sice nikdy nevypadala lépe (totální femme fatale), Jackman to herecky táhne, svět je to nadmíru zajímavý, ale zápletka se čím dál tím víc topí v bahně. ()

gemi

Tyjo, vymyslet postapo svět a pak do něj zasadit veskrze banální detektivku... Jako, proč ne, jenom by nesměla nudit. Navíc je protkaná nesmysly. Celá reminiscence vzpomínek je nesmyslná. Proč se člověk ve vzpomínkách vidí z perspektivy druhé osoby? To přece nedává smysl. ()

arkie

Romanticky noir film, ktory sa obliekol do sf-obleku. Pekne vizualy, vsetko je krase nasnimane/vygenerovane v studiu. Rebecca Ferguson je bozia, Hugh Jackman uz trochu prestarnuty na tuto rolu ale aj tak to v zasade funguje.  Problem je, ze pribeh je v zasade dost jednoduchy. A obetuje sa mu dost vela "technickych veci", tzn ako funguju tie futuristicke masinky, akym sposobom su postavene mesta, preco je dolezite, aby sa film odohraval prave vo velkom meste, ked by sa ludia asi logicky prestahovali inam atd atd. Bohuzial to hlavne znici koniec, ktory byt je na 1000% romantika, tak je to vlastne logicka kravina. Scenarista + grafici to uz zabalili a isli domov, pripadne robit iny film. Na jedno pozrenie dobre, ale rychlo sa na to zabudne. ()

bearmeedek

Noirové prostředí působí klasicky. Příběh na téma, které v nějakých obdobách tady už bylo. Vylepšeno zasazením do sci-fi. Romantické drama a pátrání po pravdě. To všechno zabaleno do 116-ti minut může být sračka nebo i film na jedno spokojené podívání. Já budu patřit k těm, druhým. Sice mě nenadzdvihovalo ani pátrání ani pár akčních scén, ale všechno to bylo "na pohodu". Romantické pasáže byly místy na hraně, ale proč ne, patřilo to k ději. Nechápu, proč v kategorii herců (viz výše) není vůbec uvedena Zoe Saldana, která má ve filmu nemalou roli. Jinak Hugh Jackman a Rebecca Ferguson - spokojenost. 70%. ()

Klajondr

Hodně zajímavý film o ještě zajímavěji propletené lásce. Z konce máte pocit jako ze samotného prostředí zatopeného Miami: něco hrozivého a zároveň krásného. ()

Monggol odpad!

Jeden blbeček sa nechá vojebat jednú děvkú a chytne z teho nerva. A ked nakonec zistí, že tá děvka ho nevojebala ešte víc, ale obetovala sa pre nejakého cudzího parchanta a né pre neho, tak je z teho ešte  šťastný a mňa z teho jebne, lebo takú sentimentálne patetickú zlátaninu pre buzny, slépky a dementú sem už dlho nevidel a nezáchráni to ani pseudosci-fi námet. ()

DD

Další Transcendence! Potenciál tam asi byl, ale je to neskutečně špatně vyprávěné a, i přes tu často přítomnou absurditu, smrtelně vážné, že jsem nakonec docela trpěl. Vlastně si u obou těch filmů říkám, co by s nimi v 90s zvládnul Tony Scott... Ale na tohle se nehraje a ta mizerná série WB započatá s druhou Wonder Woman holt pokračuje. ()

ForGump

Vlastně nic moc. Dost jsem se v sedačce ošíval. Bylo to celkem nuda, ale zase na druhou stranu oceňuji, že to má propracované křoví v podobě zatopeného města, kde brzy bouchne přehrada a jen tak vedle té romantické sci-fi bují pouliční nepokoje. Jackman hraje podobného pátrače jako Denzel Washington ve skvělejším filmu Deja Vu Tonyho Scotta a vlastně i s podobným ''vědeckým'' nástrojem. Je si to dost podobné, byť tam se ta romantická linka vynořila během pátrání, tak tady je nějaká ta aférka s velice dobře vypadající Rebeccou Ferguson katalyzátorem dějů. Bohužel je to trochu něco, kde lituji, že scénář s Lisou Joy opět nepsal J. Nolan, protože jaksi ve Westworldu jim to šlo velmi dobře dohromady, tady to nefunguje hlavně z diváckého pohledu, kdy by to chtělo hlavně zkrátit a trochu nakopnout, protože je to mnohdy dost útrpné sledování. Přesto nejsem znechucen jako téměř z každého filmu v aktuální nabídce a uznávám, že se jedná o celkem solidní film, který mě jen moc nebavil. 50% ()

Flory14

Reminiscence byl jeden z mých nejvíce očekávaných filmů roku. Jackman je pro mě top herec, mám rád hrátky s hlavou a těšil jsem se na originální příběh. Vše si u mě splnilo své. Příběh je velice spletitý a já si po dlouhé době užil film který se nedal tolik předvídat. Žánr je možná na mě až moc romantický než by měl být ale to je věc vkusu. Hlavní hrdina snímku Nick, je skvělá postava které se dá jasně fandit ale má i své temné chyby, což je fantastické. Jackman zde hraje suprově a hlavně jeho pronikavý hlas je zde uchu lahodící. V okamžicích když začal vyprávět či mluvit do hlavy lidem, jsem byl naprosto pohlcen. S Rebecou Ferguson mají opět topovou chemii a ta vášeň mezi nimi k divákovi přímo proniká. Samotná Ferguson je úžasná, sexy a zároveň pěkná mrcha, opět komplexní postava. Charaktery příběh tahají hodně nahoru proto nesmím vynechat i skvělou supporterku Watts, která byla správně drsná a člověk jí věřil naprosto vše ( to dobré i to špatné). Apocalyptický svět je zde spíše jen jako kulisa a není čas ho zkoumat moc do hloubky. Záporáci jsou trochu nudní a šablonovití, kde tu opět máme ty zlé boháče kteří na všechny serou aniž by jsme vlastně věděli proč. Ale asiat mě aspoň svou vy*ebaností bavil. V půlce se snímek trochu táhne a možná by mu pár minut méně slušelo. Závěrečné vyuzlení mě moc neuspokojilo a trochu mrzel jedno klišé ( záchrana malého kluka) . Hrátky s pamětí bych chtěl více prozkoumat. Avšak po dlouhé době originální snímek který rozhodně stojí za pozornost a moc nerozumím místnímu hodnocení. Čtyři hvězdy úplně v klidu a Jackamnům další povedený kousek.  Oblíbené postavy: Wats, Mae, Nick a Joe Neolíbené postavy: Syn mafiána a popálený pleško ()

pushover

Začíná to jako Phil Marlowe v postapo budoucnosti a končí jako prachsprostá romanťárna. Formou mi to připomínalo posledních pár Nolanových filmů, které si hrajou na víc než jsou, především strojenými, rádoby chytrými dialogy. ()

GameboyNES

tenhle díl Rosomáka stál vážně za hovno. Je vidět že ženský mají radši mejt nádobí, nebo sedět u pásu v supermarketu, nic víc nezvládají. ()

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

03.07.2020

Jonathan Nolan a Lisa Joy sice ještě neuzavřeli svoji sci-fi sérii Westworld na HBO, už si však stihli vybrat svůj příští projekt. A nebude jím nic menšího než adaptace slavné herní série Fallout pro… (viac)