Viktor (Vlastimil Brodský) je vedúci predajne s domácimi potrebami a Marta (Jana Brejchová) je fotografka. On je realistický a praktický človek, ona zasnívaná bohémka. On chce mať doma navarené, a ona chce každý deň prežívať niečo nové, vzrušujúce a výnimočné. Napriek tomu sa milujú a žijú spolu v manželstve už desať rokov. Krehkú rovnováhu ich spolužitia však naruší nové a idylické manželstvo Martinej kamarátky Aleny (Iva Janžurová), ktorej manžela tentoraz vybral počítač. Vďaka tomu dnes Alena a jej Kája (František Peterka) tvoria dokonalý pár. Marta a Viktor zapochybujú, či sa ich rozdielne povahy k sebe vôbec hodia, a tak sa rozhodnú podstúpiť test počítačom. Výsledok je tragický - nemajú absolútne nič spoločné, vôbec sa k sebe nehodia a ich spolužitie sa rovná hazardu so zdravím. Počítač im však určí ideálnych partnerov. Marta aj Viktor si tajne vyhľadajú svoje „kybernetické lásky", čím nechtiac rozkrútia kolotoč omylov, zámien a komických situácií, končiaci v šťavnatom a bláznivom záverečnom zmätku. (TV JOJ)

closed.eye

Co si budeme povídat, cáklá komedie, nijak zvlášt' nevybočující z řad tehdejší české tvorby, ale člověku je milo si u ní občas odpočinout, obsazena je výborně. Mám ráda Janžurčino střelený "HAHAAA!" a jak ukončí telefonát s naprosto cizím člověkem: "Nazdar!" :-). Taky je hezký: "Dobrý večer, promiňte, dovolte, abych se představil, jsem hudební skladatel Petr Karát." "Rimskij Korsakov." ()

markotter

Milé, ne moc socialistické, docela i pravdivé. Spíše za 3 hvězdičky, ale musím jednu přidat za komediální talent Janžurky, bez které by tehdejší komedie skoro nemohly existovat. ()

Nocturno culto

Parádní situační komedie založená na velmi vtipné zápletce.. Brodský nemá nijak třeskutou komiku ale svým způsobem je opravdu zábavný, nejvtipnější je že zde hraje se svou faktickou manželkou Janou Brejchovou, které to tady vážně moc sluší ale největší legrace je s Ivou Janžurovou a jejím počítačovým partnerem Kájou alias Františkem Peterkou, ty jejich roztržky už zlidověly, především hádka o přehoz na křesla .. ()

_aandyy_

Úžasní herci a dobrý námět se spoustou legračních scének, opravdu bezvadný humor. Nejlepší hláška: "Já a vařit? Já umím vyvařovat akorát pinzety..." :D :D ()

G04T

Menšík, to byl velikán.. Škoda že neměl větší prostor. Tohle je klasika, která mě bavila od začátku do konce. Tenhle film definuje Schulhoffův styl komedií (z drtivé většiny manželské záležitosti). Opravdu jsem se smál skoro všude, jen mě mrzí jedna a věc a to ta, že se Karel a Alena někam úplně vytratí a na konci filmu se už neukážou, ale to jen tak dodatečně... ()

SONY_

„Já inscenuju bejvalý schůzky a opakuju idiotský cancy a k večeři spolykám mandele vajíček, já se snažím!“ Viktora jsem měl nejradši, má rád jídlo úplně stejně jako já. Ale jinak doufám, že moje manželství bude dobře fungovat bez počítače, ale kdyby NÁHODOU ne, vím, kam zajít. /60%/ ()

ostravak30

Řeknu to rovnou, tato komedie se pro mě pohybovala mezi dvěma a třemi hvězdami. Misky vah převážil výkon paní Janžurové a pana Peterky. Začnu tím, že si nemůžu pomoct, ale mě se nikdy herecký výkon paní Brejchové nelíbil. Pouze film Kráska v nesnázích byl výjimka. Podle mě prostě moc hereckého talentu nepobrala a klidně mě ukřižujte. A Vlastimil Brodský je velký Pan Herec, ale ve spojitosti s Janou Brejchovou, nabízeným dějem a scénářem je prostě nudný. Vlastně kromě zábavných hádek mezi I. Janžurovou a F. Peterkou a jejich: Zelenkavou, zelenkavou... film mnoho zábavy nenabídl. A to i přesto, že dle mého je téma docela zajímavé. Nabídka ideálního partnera je jistě lákavá. Ale stejně hlavní hrdinové na konci zjišťují, že vrána k vrána sedá a rovný rovného si hledá, ale protiklady se také přitahují. ()

Rayen1

Tinder ze sedmdesátejch let.. Kdo by to byl řekl, že počítače budou v budoucnu v kapse a fakt na základě algoritmu vyberou partnera s podobnou shodu :D musel jsem o hvězdu zvednout hodnocení, celkem jsem se bavil po letech, co jsem to viděl naposledy, ale prostě "Zítra to roztočíme, drahousku.." to není.. ()

mac000

Jistě, pokud se kritici naváželi do úrovně či uměleckých hodnot Schulhoffových komedií, mají pravdu. Ale na druhé straně dobře vystihli divácký vkus a potřebu pobavit se spolu se známými herci a dobrými dialogy. A to jim Schulhoffova řada nabídla tak, že se na tyto filmy dá koukat i dnes (a poněkolikáté). Narozdíl od kritiky vysoce ceněných uměleckých děl oné doby - většina z nich dnes v podstatě nikoho nezajímá ()

PlysovyMacko

Manželský pár, ktorý si nerozumie si nechá počítačom určiť ideálnych partnerov. Samozrejme, že všetko sa zamotá. Bavilo ma ako všetci zháňali krúžky na záclony. ()

gefr

Nápad je to fajn, herci a jejich výkony jsou skvělé, ale prostě to není nic extra. Průměrná česká komedie na sobotní odpoledne. ()