Viktor (Vlastimil Brodský) je vedúci predajne s domácimi potrebami a Marta (Jana Brejchová) je fotografka. On je realistický a praktický človek, ona zasnívaná bohémka. On chce mať doma navarené, a ona chce každý deň prežívať niečo nové, vzrušujúce a výnimočné. Napriek tomu sa milujú a žijú spolu v manželstve už desať rokov. Krehkú rovnováhu ich spolužitia však naruší nové a idylické manželstvo Martinej kamarátky Aleny (Iva Janžurová), ktorej manžela tentoraz vybral počítač. Vďaka tomu dnes Alena a jej Kája (František Peterka) tvoria dokonalý pár. Marta a Viktor zapochybujú, či sa ich rozdielne povahy k sebe vôbec hodia, a tak sa rozhodnú podstúpiť test počítačom. Výsledok je tragický - nemajú absolútne nič spoločné, vôbec sa k sebe nehodia a ich spolužitie sa rovná hazardu so zdravím. Počítač im však určí ideálnych partnerov. Marta aj Viktor si tajne vyhľadajú svoje „kybernetické lásky", čím nechtiac rozkrútia kolotoč omylov, zámien a komických situácií, končiaci v šťavnatom a bláznivom záverečnom zmätku. (TV JOJ)

RonaMidu

uf,ta hádka o zeleném (zelenkavém) závěsu,to bylo trochu jako u Homolků.....jinak taková běžná komedie sedmdesátých let,ani moc,ani málo,prostě něco mezi - s připomínkou nedostatkového zboží navíc ()

LadyPupu

Moje oblíbená komedie. Krásná Brejchová a roztomilý Brodský a jejich skvělé dialogy... Ona: "Premiéru jsi nepřekonal. Tenkrát jsi měl trému a chvěl se ti hlas." On: "Klepu se teď taky, ale hlady." Výborné obsazení i dalších rolí... Absolutně pohodový film s hromadou luxusních hlášek (ZELENKAVÁÁÁ). ()

noriaki

Mnozí tento film označují za normalizační komedii, ale normalizační na ní jsou snad jen ty nedostatkové kroužky na záclony. Já ji vidím jako konverzační protějšek situační Jáchyme, hoď ho do stroje. Špičkově napsanou, skvěle obsazenou a parádně zahranou. Manželský pár v krizi zkrátka nejlépe zahraje manželský pár v krizi. Vedlejší role také nemají chybu. Cholerického Peterku sveřepě hájící zelenkavou barvu přehozu asi jen tak nezapomenu, stejně tak teatrálního Bláhu. A poučení? Nehledejte si k sobě své vlastní kopie a nevěřte technice. Vyrábí mizerné kondiciogramy a spáruje Vás s nesnesitelným trotem. ()

lucascus

Jednoduchý příběh, ale zato s vynikajícím hereckým obsazením (nejlepší česká komička Janžurová, největší kráska let sedmdesátých Brejchová, perfektní Peterka, skvělý Brodský a ostrá jako břitva Rázlová). I při sebeblbějším scénáři by toto herecké složení vytvořilo minimálně dobrý film, navíc Brodský po boku Brejchové hraje opravdu skvěle, jak to dokázal již v Noci na Karlštejně. A Janžurová s Peterkou jsou vrcholem komičnosti. Jinak propána, proč má tento film jen 67%??? ()

fabecc1222

Takový chudší bratříček ke komediím typu Zítra to roztočíme... Koncepce stejná, tvůrci taky, i herci jsou skoro totožní. Herecké hvězdy to pochopitelně táhnou nahoru, ale dobrých gagů to není tolik, jako v jiných, legendárních komedií. ()

JKL

Petr Karát, hudební skladatel, Loukotova ulice, Praha Vinohrady... Jedna z českých komedií, která mě v televizi zaručeně potěší. ()

Autogram

Kto nežije v manželstve alebo aspoň v nejakom inom partnerskom vzťahu, tak nepochopí pravdivosť a reálnosť výpovede tejto komédie. Výborná zábava a dokonalé herecké výkony. Až na ten rozháraný koniec tesne pred záverom by som aj scenár označil za bezchybný. –––– On ty ženský snad loví na kroužky na záclony. –––– Miluji sledovat Branky body vteřiny. – Tak tomu říkám ideální splynutí duší. ()

Liqid

Dobrá komedie s kvalitním hereckým obsazením. Snad se od toho ani nedalo čekat víc s ohledem na režim, ve kterém natáčení probíhalo. Nejslepší na filmu je asi dnešní retropohled na dobu našich rodičů. ()

insurgentes

Nevím prostě no, Schulhoffa považuju jen za druhou ligu, z jeho filmů vyzařuje určitá topornost, nedostatek představivosti, fantazie a citu, je to všechno dělané na jakýsi efekt, který se se mnou docela míjí... ()

herr_carter

tohle je klasika prostě - ze zlatého filmového československého fondu, špičkující se oblíbená eskadrona herců Petra Schulhoffa se dá sledovat téměř kdykoliv a s kýmkoliv.......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

klúčik

Komédia na ktorej sa dá zabaviť. Výborné charaterové dvojice. Moc sa mi páčili Janžurová + Peterka. Nezabudnutelná scéna, keď si kúpili los a hádajú sa aké si kúpia auto!!! Aj hudobný skladatel J.Bláha je dobrý najmä tá jeho hudba.... Film hodnotím 65%. ()

xaver

Výborná parodie, první ze série snímků, které "nastavují zrcadlo" (zprofanované rčení, které uvádělo mnoho televizních filmů v minulosti, mě v tomto případě připadá velice trefné) českému maloměšťíctví. Scény jako vystřižené ze skutečného života okořeněné skvělými hereckými výkony. ()

cold

Průměrná česká komedie, s půvabnou Janou Brejchovou. O ničem, jako většina normalizačních komediích (kroužky na záclony opravdu nescháním). ()