Viktor (Vlastimil Brodský) je vedúci predajne s domácimi potrebami a Marta (Jana Brejchová) je fotografka. On je realistický a praktický človek, ona zasnívaná bohémka. On chce mať doma navarené, a ona chce každý deň prežívať niečo nové, vzrušujúce a výnimočné. Napriek tomu sa milujú a žijú spolu v manželstve už desať rokov. Krehkú rovnováhu ich spolužitia však naruší nové a idylické manželstvo Martinej kamarátky Aleny (Iva Janžurová), ktorej manžela tentoraz vybral počítač. Vďaka tomu dnes Alena a jej Kája (František Peterka) tvoria dokonalý pár. Marta a Viktor zapochybujú, či sa ich rozdielne povahy k sebe vôbec hodia, a tak sa rozhodnú podstúpiť test počítačom. Výsledok je tragický - nemajú absolútne nič spoločné, vôbec sa k sebe nehodia a ich spolužitie sa rovná hazardu so zdravím. Počítač im však určí ideálnych partnerov. Marta aj Viktor si tajne vyhľadajú svoje „kybernetické lásky", čím nechtiac rozkrútia kolotoč omylov, zámien a komických situácií, končiaci v šťavnatom a bláznivom záverečnom zmätku. (TV JOJ)

koza3

Hezký český snímek, který potvrzuje moji teorii, že se hodí všichni ke všem, jen je potřeba si vybudovat nějaké základy a najít společnou řeč :-) Žádný počítač Vám v hledání ideálu (který neexistuje) nepomůže ;-) ()

Luswani

Poměrně nedoceněný film. Krásná Brejchová, přízemní Brodský, pragmatická Rázlová, spousta skvělých scén a hlášek. Zkrátka, já mám pro tento film slabost. Viděl jsem víckrát. 80% ()

honzic

Průměrná komedie, která trpí spíše slabším scénářem než herci. Menšík tam má trapnou roli a Bláha taky nic moc. Pořádně si tam zahrál jen Brodský s Brejchovou, ale celé je to takové moc přehnané. Hodnocení: 60 % ()

cici24

zajímavá myšlenka, která nefungovala ve filmu a ani jinde...Jana brejchová byl kočka jako prase a vzala si buldoka Brodskýho, takže asi tak:-))) ()

Aidina

Mám ráda scény, kde je Iva Janžurová a její Kája - František Peterka. To je perfektní dvojka, ty jejich hádky a pak usmiřování. ..."Je to zelená. Ne, zelenkavá.... Co mě vždycky dokonale rozesměje, jak Janžurka během předávání dobře míněných rad své kamarádce klepe cigaretový popel do boty, kterou má na stole. A pak si to uvědomí a hodí botu na zem aniž by přestala mluvit... To prostě umí jen Janžurová:-)) ()

Jamalkaa

Tato česká komedie si rozhodně zaslouží více hvězd! Herecké hvězdy, humor, zápletky, skvělé hlášky, které u nás také zdomácněly. Miluji humor těchto starých českých filmů. „Ale ten tón, ten tóón." :)) ()

Arehanah

Zde je názorně ukázáno, jak jsou naše tužby najít "toho pravého" pomíjivé. Ne vždy je naše "druhé já" tím pravým partnerem pro život. "Něco jsem ti koupil..."...."Počkej, budu hádat...něco z antikvariátu?...Brokátová dečka?"..."Ne, deset deka uheráku." ()

hn253

Trochu ukňouraná Jana Brejchová je bohatě vyvážena brilantními výony Ivy Janžurové, Františka Peterky a Josefa Bláhy. To jsou hlavní hvězdy filmu. Scéna, kde se hádá iva Janžurová s Františkem Peterkou je naprosto úžasná. Za ni přidávám jednu hvězdu. ()

zigy

Proč musí hrát Janžurová a Peterka vždy manžele? Na druhé straně: Brodský hraje perfektně, Brejchová mu moc nestačí....Dobrá skoro scifi zápletka, ale slabší scénář....každopádně nenáročná, oddychová záležitost. Závěrečný zmatek jsem nějak nepobral, nebyl čas:) ()

Brenda.Ch

Tato nadčasová komedie je prostě perfektní. Jana Brejchová je tam okouzlující, ale svou roli přímo na tělo si tam zahrála i Regina Rázlová, která je v tomto filmu sexy a šik. :-) Věčné téma "žen z Venuše a mužů z Marsu", výborně zpracované. ()

PTuranyi

Variácia Jáchyme hoď ho do stroje akurát scenárista ani predstavitelia hlavných rolí nie sú komici, takže spočiatku zábavný potenciál využíva Iva Janžurová a František Peterka. Do hry však vstupuje dvojnásobná zámena postáv, ktorá komický potenciál znásobuje, takže aj zábavy je viac. Záver je síce priehľadný a tak trocha umelý ale predsa len úsmevný. 65% ()

sha.piro

Člověk k sobě stále hledá někoho, kdo by se mu nesmírně podobal a sdílel s ním všechny jeho koníčky, názory, pocity a sny po celý jeho život. Jenže když to chcete mít všechno naráz, naprosto ideální, hledáte ve skutečnosti k sobě sama sebe a je otázka, zda byste byli vůbec sami se sebou schopni žít. Další otázkou je zda když žijete s někým, kdo je vaším pravým opakem, dokážete žít lépe, než kybyste žili sami se sebou? Pak je něco mezi tím. Třeba vám dá tento snímek na některé vaše otázky odpovědi, možná vám jen nastíní jak se věci ve skutečnosti mají a mezitím vás i neskutečně pobaví : ) Má nejoblíbenější a možná i nejvýstižnější hláška filmu: "Už vás nechci. Když věříte kousku plechu a pár elektronkám víc než sobě, tak se nechte vycpat!" ()

Dr.dogous

Být na úrovní doby, znamená být někdy přízemní. Skvělá Brejchová s Janžurkou. Málokdo dokáže rozeznat okamžik, kdy už je za zenitem a přestat plánovat svůj rozvoj a spíš se soustředil na to, aby pád byl pozvolný. 75% ()