Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

neo93

Akční thriller v hlavní roli s Jasonem Stathamem. Ten ztvárňuje muže, jenž začne pracovat u bezpečnostní společnosti, která zajišťuje převoz peněz od bank, úřadů i soukromých podniků Po vstupním testu, který těsně zvládne, jde rovnou do ostré akce. Hned ve svém druhém převozu se společně s dvěma kolegy dostanou do problémů, když jsou přepadeni. On však bere věc do svých rukou a všechny útočníky zlikviduje s milimetrovou přesností a bez mrknutí  oka. A všem je ihned jasné, jak ostatním postavám, tak divákům, že tento muž má naprosto  jiné úmysly než jen se starat o bezpečnost převážených peněz. Postupně se z příběhu dozvídáme, co vedlo hlavního hrdinu k dané práci. Vracíme se také k jedné osudné události a to z různých úhlů. V tomto směru je film  natočen velmi zručně a dějově nenudí. Ani po akční stránce snímek nestrádá. Naopak. Má po celou dobu slušné tempo,  v němž se střílí, přepadávají vozidla a mezitím se plánuje další velká akce. Na atmosféře filmu dost přispívá temná hudba, která téměř nepřetržitě duní. Byl by to pro mě rozhodně podařený film po delší odmlce se Stathamem, který se přesně  hodí do takových to rolí, kde nemusí zrovna příliš mluvit, ale raději promlouvají jeho ruce, resp. zbraně, nebýt toho hrozného konce. Jasně, že musí vždy zvítězit hlavní hrdina, ale  tady mě to přišlo už trošku moc, proto musím jednu hvězdu odebrat. ()

Ceberus

Klasický Ritchie s komiksovými postavami a plány, které se v určitém bodě poserou. 🙂 Statham je očekávaný tvrďák, akorát nemá moc prostoru pro pěstní souboje a většinu vyřeší střelné zbraně. Funny story - buď jsem napoprvé viděl jenom začátek, nebo jsem zapomněl přidat hodnocení po prvním zhlédnutí a úspěšně jsem zapomněl celý film. Tak nevím, co by to pak o tomhle filmu vypovídalo. 😀 ()

JimDeNiro

Nejlepší Statham, zatím. Jsem mile překvapen. Syrový thriller, nečekal bych takový soustředěný film od Guye Ritchieho. Takové filmy můžu, byť akce bylo méně. Čekal jsem čistý akční film, ale jsem rád, že to dopadlo takhle. A to jsem nic moc nečekal, protože jsem neviděl trailer ✌️ ⭐⭐⭐⭐ - 80% ()

TaNya_

Tak to jsem vůbec nečekala! Nachystala jsem se na takovou normální "Stathamovku" a dostalo se mi mrazivé atmosféry a do detailu vypiplané jednoduché pomsty. Guye Ritchieho známe trošku jinak, no na škodu mu ten vážnější tón vůbec není, všechna čest. A co se hudebního doprovodu týče, tak ten je úžasný. ()

RAFT

Tak,režisér konečně zase po dosti dlouhé době natočil pěknej kousek se Stathamem . Akce dobrá,film odsejpá od začátku až po konec .Scott Eastwood dobrej psychopat. Herecké obsazení skvělé.Film rychle utekl na ty 2 hodiny .Těším se na další režisérův kousek spolu se Stathamem.Soundtrack pecka .Za mě 80% ()

panPatejl

Neserte Jasona. Prostě ne! Zaprvý to je fakt blbej nápad jak už jsme viděli asi ve všech filmech o natočil. Zadruhý pak musí chudák všechny zabít a ani za to vlastně nemůže. Tentokrát do toho sice neskočil po hlavě jako obvykle, ale na konci stejně všechny nakrájel na salám, takže vše jak má být. Nejdůležitější je, že se na to dá pořád koukat, což se už u o většině stárnoucích akčních páprdů říct nedá (soráč Liame). Jako plus beru, že to na rozdíl od Kurvíra nebo Zastav ať se nepochčiješ mělo i zápletku! ()

alldo.raine

John Wick po Stathamovsku, s Ritchiem v zádech. Guy opět trochu vybočil ze své klasické stopy a náramně se mu to povedlo. Role nasraného mstitele jde Stathamovi skvěle a určitě se jedná o jednu z jeho top rolí. Zkuste ho prosím zase něčím nasrat, ať tu máme dvojku. Mimochodem zase jednou naprosto trefný název filmu! ()

BFG2000

Wow! Po dlouhé době opravdu parádní akční film se vším všudy. Není to žádná hloupá gangsterka. Je to vymakané, promyšlené, chytré, uvěřitelné. Je to depresivní a dramatické. Nejlepší Stathamova role. Pan herec skutečně zraje, jako víno. A to ne proto, že by zde předvedl svůj nejlepší akční výkon, ale protože skutečně hrál. Největším kladem ale zůstává neskutečně originální a unikátní kamera a režie. Je to opravdu originální a už první scéna dá tušit, že vás čeká něco, co jste doposud neviděli. Za pochvalu rozhodně stojí také geniální hudba, která skvěle podtrhuje celou atmosféru filmu. Scott Eastwood skvělý, Holt McCallany perfektní volba. Povedlo se. Jo. Tohle se opravdu povedlo! ()

Brooks

Formálnym podaním najskromnejšia, emocionálne najchladnejšia, najkrutejšia ritchiovka. Po pozitívne ladených Gentlemanoch otočka o 180 stupňov. Režiséra prezrádzajú len charakteristické úvodné titulky a nelineárna štruktúra rozprávania. Prirovnania k Zahlerovi a Carpenterovi sú trefné, nový Ritchie disponuje podobne zlou, nepríjemnou atmosférou. Diabolsky temný soundtrack, správne chlapský casting, ktorému vládne terminátor Statham a predovšetkým labužnícky finálny akt, ktorý som si vychutnal ako naposledy... finálny akt Gentlemanov. Ritchie je v životnej forme. Po ďalšom zhliadnutí pravdepodobne zdvihnem na 5*. P.S. Scott Eastwood s bradou je tu doslova kópiou svojho otca z časov leonoviek. A prvýkrát vo svojej kariére pôsobí charizmaticky, dokonca dobre hrá. ()

ŠpetaMarek

Měl jsem z toho pocit, jak když slyším nové songy od starých bardů typu Deep Purple, AC/DC a pod. Neočekávám nic přelomového, ale stejně jsem mile překvapen s jakou lehkostí a jistotou je mi materiál prezentován. Taky si tu dal někdo práci nejenom s akci, ale třeba pár víkendů poseděl nad dialogy a zná pár základních scénaristických triků ("You were too slow!"). ()

Equilita

Ani v najbláznivejšom sne by ma nenapadlo, že jedného dňa označím film, v ktorom účinkuje Jason Statham, tak vysokým hodnotením. A čo je na tom ešte zaujímavejšie, ukázalo sa, že to nie je ani tak nesympatiami voči Stathamovi, ale čisto fakt, že ma absolútne neberú akčné filmy a tým myslím B-čkové až C-čkové odpady, v ktorých doteraz hral. Guy Ritchie mi teraz dokázal, že nie je akčný film, ako akčný film. Rozhnevaného muža povýšil na takú úroveň, že ma to bavilo od začiatku do konca. Oceňujem absenciu zbytočných odbočiek od deja, prípadne scénok, pri ktorých sa len pousmejete a chcete na ne čo najrýchlejšie zabudnúť. Práve toto spravilo z Rozhnevaného muža prvú klasu, samozrejme v kombinácii s Ritchieho režisérskym umom. ()

Clark_Kent

Ten výraz v obličeji Jasona Stathama, moc dobře znám. V tradiční čínské medicíně se má za to, že každý z orgánů představuje jinou emoci. Hněv sídlí v játrech a žlučníku. Zdravé vyjádření této emoce přispívá k volnému toku čchi a posiluje silnou vůli. ()

Maniik88

Nuž čakal som niečo iné od Guy Ritchieho. Ja mám jeho štýl rád, možno radšej ako Tarantina. Ten má síce Pulp Fiction, no Guy má tak 3 filmy zrovnateľnej kvality a mňa bavili aj nenávidený Artuš a dokonca aj rozprávka. Všade máme vtipné dialógy, časovo zamotaný príbeh s veľa rozprávaním. No a tu, akoby to točil niekto iný. Čo nemusí byť zlé, natočiť aj čosi inak. Lenže, Statham s jedným výrazom, kopec vraždenia, minimálne objasnenie, čomu to ten Statham velil, ako na záver došiel tam kde došiel a proste ma to až tak nechytilo. Stále je to ale lepše ako väčšina Bčiek, pretože toto má Bčkový scenár a podobné filmy tu už boli. Akurát práca s časom a strihom tomu dodala šmrnc. Slabé 4* ()

J.e.r.e.c

Vítězná série Guye Ritchieho pokračuje; po brilantním Artušovi a dokonale stylových Gentlemanech ovšem tentokrát přišel s bijákem, po jehož zhlédnutí bych jméno Ritchie v kolonce režiséra čekal asi stejně jako policejní ochranku s brokovnicemi na místní pobočce České pošty. Není tu ani stopy po jeho hravých a klipařských postupech, jde o formálně při zemi se držící revenge flick, který představuje takřka ideální mix mezi The Heat a Dragged Across Concrete. Nejlepší film první poloviny roku. 85 % ()

ForGump

Kdyby se Guy Ritchie nezabýval všelijakými Aladiny, ale zůstal ve svém autorsky bezpečném prostředí gangsterů a namakaných borců jako Statham, bylo by to ku prospěchu věci. Po Gentlemenech znova trefa do černého. Ritchiovka jako vyšitá. Scotta Eastwooda zabíjet častěji!!  80% ()

Mkartaylas56

Po vynikajících Gentlemanech přišel Guy Ritchie se svým novým, tentokrát o poznání temnějším filmem a musím říct, že se mi opět trefil do vkusu. Nevyužívá zde své typické zběsilé tempo, naopak se jede mnohem více pozvolna, ale zase ne natolik, abych se začal nudit. Celé to herecky táhne vynikající Jason Statham, jenž se prostě pro tyhle role narodil a je mi úplně jedno, že hraje v podstatě furt stejně. Mimo něj ale bylo vidět i několik dalších známých jmen, mezi kterými asi nejvíce vyčnívá Holt McCallany a v pozdější fázi i Scott Eastwood. Co mi asi trošičku sráží celkový dojem a co mi nejspíš zabránilo v udělením pěti hvězd bylo rozhodnutí v průběhu filmu, kdy se v podstatě vyměnil pohled, ze kterého sledujeme příběh, pozornost padla na jiné postavy, než do té doby a třeba úplné vyvrcholení snímku kvůli tomu (alespoň pro mě) ztratilo ten potřebný pocit satisfakce. Každopádně jinačí větší nedostatky bych tu asi nehledal, a tak bych můj názor shrnul tak, že Rozhněvaný muž je skutečně velmi povedený drsný akčňák, až na můj zmíněný problém jde vlastně o skvělý režijní počin Guye Ritchieho, který v této době sází do kin jednu pecku za druhou a já se už těším na to, co nám nabídne příště. 85% ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD