King Richard je životopisná dráma, natočená podľa skutočného príbehu, ktorý inšpiruje celý svet. Príbeh Richarda Williamsa (Will Smith), trénera a otca svetovo preslávených tenistiek Venus a Sereny, ktorý má geniálny plán ako dostať svoje dcéry z ulíc Comptonu v Kalifornii na svetovú tenisovú scénu. Hlboko dojemný príbeh ukazuje silu rodiny, vytrvalosť a nezlomnú vieru ako prostriedok k dosiahnutiu nemožného. (Continental film)

dragon94

Příliš dlouhý film na to jak málo zajímavého nám vlastně řekne a jak málo se v ději jakýmkoli směrem posune. Will Smith si pro sebe krade příliš mnoho prostoru na úkor sester. I přesto že je to jeden z mých nejoblíbenějších herců tak nejsem přesvědčený, že ty jeho škleby jsou nějakým Oscarovým výkonem. O to více mě potom mrzí, že se film primárně zaměřuje pouze na Venus zatímco Serena tu vystupuje pouze okrajově. Na jedno podívání pro zajímavost asi dobrý, ale mělo to bejt minimálně o 40 minut kratší, nebo to mělo věnovat více času počátkům kariér obou dvou sester. 3* 52% ()

svobik

Zdařilá věc. Vlastně je to paradox, Williamskám jsem nikdy nefandil (spíš naopak), zároveň by se mi asi líbilo, kdyby so film vybral pro jejich vyobrazení delší časové období (určitě víc směrem do současnosti). King Richard ale baví od začátku do konce, 2 a půl hodiny už hodně dlouho neuteklo tak rychle. Rád někdy kouknu znovu. ()

Soweek

Trochu mě mrzí, že si tento film kvůli způsobu zpracování jde téměř jistě pro nějakého Oscara. Nechápejte mé špatně, není to špatný film, ale zcela cíleně je zpracován tak, aby vyhovoval novým kritériím a nějakou tu sošku si odnesl. Na druhou stranu, Will je opravdu skvělý a za hlavní roli by si to s klidem odnést měl i kdyby platila stará pravidla. ()

sedm.1

Dřív, než se začnu věnovat samotnému filmu, se musím přiznat, že po celou dobu jeho trvání jsem se nemohl zbavit dojmu, který mi celý ten zážitek z něj upřímně kazil, a to že se jedná o tzv. film na objednávku ze strany pana Richarda Williamse. Prostě jsem tomu filmu nevěřil, jelikož vše co se týkalo jeho postavy, mi přišlo až okatě hrající ve prospěch jeho charakteru, pohnutek, činů, a když byl přeci jen chvílemi zahnán do nějakého toho stínu, ze kterého nemusel vyjít až tak křišťálově čistý, tak z něj stejně pokaždé vzešel jako úžasný, bezchybný muž, kterého snad nelze nezbožňovat. Tím pádem na mě celá podívaná působila nedůvěryhodně a chvílemi až kýčovitě naivně. Pokud to tak každopádně opravdu bylo, pak se panu Williamsovi na dálku omlouvám, já o tom ale rozhodně nejsem vůbec přesvědčen. Nicméně, ať to realitě odpovídá, či ne, uznat určitě musím minimálně fakt, že je to celé zpracováno velice funkčním inspiračním způsobem, kdy určitě věřím tomu, že rodič, který chce, aby z jeho potomka bylo něco extra, tak mu musí obětovat naprosto vše, stejně jako tomu bylo právě zde v podání pana Williamse. Svůj život musí někdo takový zkrátka spláchnout do hajzlu, a pak jen doufat, že se cestou na vrchol jeho děcka nic neposere, jelikož pak jsou ony životy spláchnuty hned dva, případně i klidně více a nikdo je jim již nevrátí. Richardovi Williamsovi se to každopádně povedlo a když už se tedy konečně budu věnovat samotnému obsahu a jeho zpracování, tak se jedná o film skutečně funkční a působivý, dramatické scény mají drive, emoce a napětí, atmosféra doby je vystižena vážně výrazně, jednotlivé postavy mě opravdu zaujaly a bavily, tenisové zápasy, především ty ze závěru, jsou strhující, a za funkční bych ve většině scén považoval i emoce, i když na nich se dalo zapracovat přeci jen ještě asi i víc. No a co se týče obsazení, tak sice nevím, jestli Will Smith podal zrovna úplně oscarový výkon, ale každopádně je to určitě právě on, kdo se zásadním podílem zasloužil o kvalitu Krále Richarda. Takže zkrátka, přestože na mě celý tento film působí až příliš zidealizovaným, a tím pádem nedůvěryhodným dojmem, tak jako životopisné, sportovní a hlavně inspirativní drama funguje více než dobře a ignorovat ho by byla jistě škoda. ()

666Carnage

Mám rád životopisné filmy. Za prvé koukáte na něco co někdo dokázal a těm lidem fandíte i přes tu trnitou cestu. Za druhé na tyhle snímky se dobře kouká a většinou jsou i dobře natočeny. Herecké obsazení se taky vždy povede. A tady je to pecka. Will Smith si nejspíš kráčí pro Oskara, parádní herecký výkon. Film má skoro dvě a půl hodiny a ty byly rychlý, jako podání Venus. Každopádně co se týče hlavní postavy, tak to byl fakt pěkný paličák a nebylo to sním lehký. Dokázal ale všechno co měl ve svém plánu pro svoje děti. 85% ()

Michelle75

Celkově mě to bavilo moc, protože tenis miluji díky bráchovi od dětství. Proto mi i připadá, že Serena hraje  snad už  stopadesát let.  Je zajímavé vidět začátky sester Williamsových a kam to až dotáhly. Tohle je určitě obdivuhodné a musím říct, že pokud je na tom něco pravdy, klobouk dolů. Jejich rodina mi byla sympatická, držela při sobě,ale tu rovnováhu a rodinnou pohodu tam vytvářela hlavně matka, která měla zdravé názory. Will Smith mě nebavil a celkem mě mrzí, že shrábl ZLatý Glóbus, měla jsem pocit, že si tady prosazuje, aby byla několikrát zdůrazněna barva jeho pleti. Jsem už z toho otrávená, ještě nedávno jsem si myslela, že jsme hlavně lidi a ne bílí, rudí, žlutí nebo černí paňácové, a že z tak milé dívky Serenky vyroste taková arogantní čůza, tož kdesi se asi stala chyba a tak asi nevěřím všemu, co vidím. ()

JamesSi

Typickej životopis, kterej je vždy na Oskarech alespoň jeden. Práce celkem slušně odvedená, ale fakt nemůžu říct, že by jsem pronikl do duše Richarda Williamse nebo že mi to dalo něco nového. Richard mi trochu přišel jako tvrdohlavý blbec. Nejdříve natlačí dcery do sportu v pěti letech a pak najednou nechce aby je obíral od dětství. Závěr mi přišel asi nejzajímavější - skončit první velkou prohrou, načež skočit na Venusiny fanoušky pro které se stala inspirací čeho můžou dokázat. Ale těším se třeba až udělají oslavný dokument o otci Michaela Jacksona nebo o to týpkovi co pro svou dceru založil skupinu 5angels. Protože tohle je zhruba to samé. PS/Spoiler: Mimochodem Venus prohraje, protože si soupeřka úmyslně a zlomyslně odskočí na záchod. 5/10 ()

klukluka

Nikdy mě nenapadlo, jak velkej má tenhle příběh potenciál. Bral jsem to tak, že dvě černý mužatky mlátily po velkou část mýho života raketama do tenisáků líp, než většina jejich soupeřek, a tím to pro mě haslo. A nakonec je z toho tahle krásná, silná, a navíc výborně zahraná a zrežírovaná story. Nevím, kolik se toho do filmu nevešlo, ale být to takhle, tak na sebe může být Richard Williams právem hrdej. ()

Pat.Ko

Vynikajúca ukážka cesty na vrchol sestier Williamsových, a povedal by som, že aj odhalenie z ich súkromného života z pohľadu ich otca Richarda. Čo sa týka športovej stránky, zápasy boli celkom dobré znázornené, môžu sa zdať, že viacero sú si niečím podobné. Posledný zápas ma nadchol najviac, super práca s kamerou a pozoruhodné pohyby, kameraman nám to priblížil čo najrealistickejšie. Keď chcete natočiť životopisný film a príbeh sa točí okolo černochov, tak vám vravím, že nik iný tú rolu nezvládne lepšie než Will Smith, podal super výkon a ukazuje, že rozhodne nepatrí do starého železa, ani ostatní členovia rodiny sa nemajú za čo hanbiť. Pred záverečnými titulkami sa nesponenulo nič o Richardovi a to mi vadilo. Ale celkovo sa tvorcom podarilo natočiť skvelý film. Ak ste fanúšikom Venus alebo Sereny, alebo čo len tenisu, tak je to povinnosť si pozrieť tento film. 8/10. Rada: Ak nabehnú záverečné titulky, nevypinajte to ;). ()

mclenin

Viac rodinná než športová dráma, hoci tu ide primárne o šport, ten tu hrá až druhé husle. Do popredia je postavený obraz idealizujúceho otca a jeho vzťah k dcéram, ktorý má presah takmer až do roviny "feel-good". Z filmu pritom skutočne ide pozitívna energia, no byť tak ešte väčšieho fokusu na športovú dramatizáciu v zmysle intenzívnej gradácie príbehu k nejakému kvázi katarznému záveru, bolo by to aj za plný počet .. u mňa sa katarzný účinok záverom nedostavil, no sklamaný som rozhodne nebol. Veľké plus je kasting mladej Venus a Sereny, ktoré sú pri porovnaní s reálnymi historickými zábermi takmer na nerozoznanie a výkon Willa Smitha, ktorému som po dlhej dobe veril to čo hrá. ()

Strandmon

Slušně fungující sportovní drama, které konečně netrpí na velkou spoustu patosu a snaží se opravdu realisticky nastínit neuvěřitelný příběh dvou sester a hlavně jejich otce. Will to samozřejmě odehrál skvěle, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to chtěl celé možná až moc strhnout na sebe, až je to postavě Richarda možná trochu na škodu a dokáže v několika pasážích (hlavně v první polovině) působit až trochu otravně. Vyzdvihl bych i Jona Bernthala, který na mě působil fakt příjemně a skvěle dokázal zlehčovat tu dusnou atmosféru, které nastolovali dramatické sekvence s Richardem a zvlášť tedy jejich společné pasáže jsem si fakt užíval. Emoce fungují dobře, tenisové zápasy jsou výborně přehledně natočeny, dialogy jsou drsné, ale i citlivé a převážně si z nich i něco odnesete, takže zase jenom palec nahoru. Možná, že by to mohlo být o trochu kratší, jelikož pár hluchých míst se našlo, ale to už je jen drobnost. Za mě výborný přírůstek do kategorie sportovních cest na vrchol. ()

Rozjimatel

"That wasn't a good shot at the end. You know why?" "It was excellent."     Trochu naivná rozprávka s dosť banálnymi dialógmi. Samotný príbeh ma bavil, veď je to skvelý príbeh, ktorý napísal samotný život. Jeho podanie je ale také ľúbivé, dosť presladené, o nejakej dráme je tu ťažko hovoriť. Postavy sú ploché (trochu viac je rozpracovaná jedine hlavná postava), herecky sú ale väčšinou na slušnej úrovni (výborný Jon Bernthal, celkom sa mi páčili aj mladé baby). Čo sa samotného Willa týka, mám ho rád, ale je tu štylizovaný v jednej polohe (aj keď bezchybne), veľa toho zo svojho umenia predviesť nemusel, takže osobne by som to na Oscara nevidel. Čo musím určite uznať, tie športové scény sú nakrútené dosť slušne (ak Saniyya Sidney naozaj tenis nikdy predtým nehrala, tak všetka česť). Inak je z filmu cítiť jeho propagačný charakter (sestry Williamsové na producentských stoličkách sa proste nezaprú). ()

Marius_ss

Príjemný športovo-životopisný film, ktorý ani na minútu nenudí.. Nechýbali aj emócie podtrhnuté skvelým soundtrackom. Všetko to ale stojí na skvelom Willovi Smithovi a jeho výkone (a to ho aktivisti do filmu nechceli, lebo je vraj málo čierny...). Rovnako dobrý je aj Jon Bernthal. Dal by som tomu aj 4/5, no bohužiaľ film až príliš idealizuje rodinu Williamsovcov a prehnane tlačí na pílu (také americké). Navyše realita je trochu inde ako tento film. Vo filme je mladá Serena asi 3x inteligentnejšia a príjemnejšia osoba, ako jej dospelá osoba v reálnom svete. ()

filipvrbik

Taková americká pohádka.. Určitě je ten příběh přikrášlený a z Richarda Williamse udělaný doslova světec, ale film je to dost kvalitní, a Will Smith naprosto skvělý. Nebýt přemrštěné stopáže, byl by to jeden z nejlepších sportovních filmů. Amíci tenisové filmy umí, a docela by mě zajímalo, jestli se film bude líbit Báře Krejčíkové aKatce Siniakové (a jestli o nic taky vznikne jednou film)...90% ()

TheSpearCZ

Dosud neznámý Reinaldo Marcus Green, který natočil pouze jedno nenápadné životopisné drama nám tu zničehonic vypustil na svět naprostou klasiku sportovní kinematografie, která bude hrát na dalších Oscarech jistě velkou roli! Příběh dle skutečných událostí o tenistkách Williamsových je must-see snad pro každého fanouška sportu, obzvlášť tenisu a už jen proto, že zrovna famílie Williamsů je známá jak úspěchy, tak i kontroverzí. Takže jsem byl samozřejmě napnutej jak kšandy na to, jak si s tím tvůrci poradí, ale řemeslnicky je to zvládnuté naprosto bravurně, v půlce jsem se dokonce musel ujistit, zda tohle opravdu nenatočil třeba Ron Howard. Každopádně Will Smith v hlavní roli coby otec sester, který je tu nejvíce vidět je skvělý, stejně tak ostatní, ale zmínit musím Jona Bernthala, na kterého je radost pohledět (a na jeho kníreček). Ohledně samotných reálných událostí je těžké komentovat, ale každý fanoušek tenisu ví, že obě sestry Williams rozhodně nejsou ze zlata, právě ona kontroverze tady vůbec není zmíněna, což trochu nepotěší, vzhledem k tomu, že se jedná o životopisný film, ale na druhou stránu se to dá pochopit, protože je celý film založený na kompletní underdog story. Celkově ten samotný příběh chytne člověka za srdce a ve výsledku vás film úplně pohltí a vydechnete až u závěrečných titulků. A tak to podle má být. Čisté 4* ()

Muel

| Warner Bros. | Príjemná športová dráma, ktorú sme už videli miliónkrát. Vadí to? Ani nie. Len netreba veľa očakávať. Asi najzaujímavejším elementom je tu konflikt medzi Willom Smithom a Jonom Bernthalom (obaja výborní vo svojich rolách), inak je to len americký sen s pátosom, ktorý určite poteší a pobaví. Len ma trocha mrzí, že sa z toho automaticky stáva oscarovka, pritom si zaslúži Oscara len tak akurát za kostýmy. A úprimne by som z hercov dal nomináciu Bernthalovi. On je proste božský vo všetkom. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

kamil.i

Kráľ Richard je síce kvalitná športová dráma a pomerne netradične vystavaná biografia, no nesmierne z toho celého cítiť oscarový kalkul. ()

Warhorr

Ano, je to takový ten klasický americký inspirující příběh, navíc když se jedná o afroameričany a místy i typicky klišovitý. Ale je mi to tak nějak úplně jedno. Bavil jsem se od začátku do konce. Will Smith v roli striktního, kontroverzního a starostlivého otce, který dbá a střeží talent svých dcer. Příběh se zaměřuje více na starší Venus a její cestu na vrchol, ale jak bylo řečeno ve filmu...'' Venus bude nejlepší na světě ale ty Sereno budeš nejlepší v historii''. Asi každý zná tyto dvě jména a také co dokázala. Hlavní pointou snímku bylo ukázat nelehkou a krkolomnou cestu obou sester o tom, jak se dostat v mládí do popředí tenisového světa a to bylo splněno. ()

Will Smith se po roce vrátí před kameru

Will Smith se po roce vrátí před kameru

12.03.2023

Je to rok od posledních Oscarů, které nevstoupily do historie tím, jaký snímek vyhrál nejlepší film (pokud si na to vůbec někdo vzpomene), ale tím, jak herec Will Smith vystoupil na pódium, aby… (viac)

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Po několika nezdařených pokusech oživit novou verzi Vrány, včetně jednoho s Jasonem Momoou (Aquaman, Hra o trůny) v hlavní roli, se sdružení nezávislých producentů Hassell Free Productions, The… (viac)

Will Smith vydal omluvu

Will Smith vydal omluvu

30.03.2022

Je úterý, takže touhle dobou už nejspíš zpráva o facce, kterou dal Will Smith během oscarového večera komikovi Chrisi Rockovi za nepovedený vtip na adresu jeho manželky Jady Pinkett Smith, dorazila i… (viac)

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)