Nasadený vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami Lennartom a Emmenthalerom. Aj Otto cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Ako sa stopy hromadia, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého náhodnou obeťou sa nakoniec stala jeho manželka. Nová komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života. (Film Europe)

Mattij

Film variující mezi černou komedií, rodinným dramatem skoro až s existencionálními otázkami a akčním filmem hrajícím si s myšlenkou neexistujících náhod. Mám k němu asi jen jednu, ale pro mě zásadní výtku - přál bych si, aby jednotlivé dílky zapadly do sebe a ne aby ambicí tvůrců bylo pouhé vysvětlení, že každá akce vyvolá (ne)patřičnou reakci. I když já vím - to je život. No prostě Dánský styl. ()

Flopik

Zaujímavý film, najviac sa mi páčilo to prelínanie drámy a komédie, to režisér zvládol naozaj skvelo. Do toho prekvapivo poteší aj solídna akcia, ktorá nešetrí krvou a nevyzerá vôbec zle. Je to skôr smutný príbeh kde sa občas zasmejete s hercami vybratými fantasticky. Ja som sa bavil a 4* sú istota. ()

Pawlisman

Velice zajímavě namíchaný snímek, který jako celek poměrně funguje. Přitroublí ajťáci vedou komediální část, drsný voják tu akční a dcera tu dramatickou a rodinnou. Hmm. Ale pak to nedělejme dramaticky dlouhé a přehnaně akční a tak trošku vše přehnané. Mix dobrý, jen nevím zda dobrým poměrem ingrediencí. ()

kartacek

Trochu mi to připomíná Blikající světla, což je taky severské dílko. Možná by se to mělo pouštět povinně někomu, kdo je v posttraumatickém stresu, ale pro jistotu mu nedat přístup ke zbraním. ()

TheSpearCZ

Riders of Justice byli před vydáním jedním z nejočekávanějších severských filmů posledních několika let, před kameru si stoupli ti nejlepší v čele s dnes již legendárním Mads Mikkelsenem, ale za mě ten obrovský potenciál a nároky naplněny nebyly, protože tu jednoduše chybí více akce. Přitom všechno začíná naprosto parádně, výbuch vlaku mi málem nasadil infarkt, a kdyby se jelo v tomhle tempu celý film, tak to jsou jednoznačně nejlepší Seveřané za posledních 10 let, jenže poté se do toho začíná míchat žánrově více černá komedie (která je pořád dobrá, ale převažuje tu, což se mě osobně tady nelíbí) a drama (převážně mezi otcem a dcerou, které tu nemuselo být vůbec) a akce jde tady stranou, občas tu ale vykoukne a když už se střílí, tak je to kurevsky realistické a celkově neuvěřitelně dobře zrežírované (Anders Thomas Jensen je borec !!) a finální Home Invasion to všechno potvrdil, i když klidně mohl trvat o těch 5-10 minut déle. Ve výsledku rozhodně nejsem zklamaný z toho, co jsem dostal, to co z toho vzniklo je právoplatně dobrý film, jen jsem od toho očekával trochu něco jiného. Slabší 4* ()

Brejlil

Se ztrátou milované bytosti se lze vyrovnat různě. I cestu k odcizenému potomkovi lze nalézt různě. Markusovu metodu tak úplně nedoporučuji. Byť se při ní Dánsko zbaví motorkářského gangu a Markus najde i několik naprosto nečekaných přátel. Kombinace psychologického rodinného dramatu, akčního filmu, černočerné komedie a pohádky skoro caprovského střihu překvapivě funguje. A to především zásluhou naprosto skvělých herců, kterým věříme i ty nejabsurdnější myšlenkové pochody. ()

Gulde

Vynikající filmové spojení tragédie a komedie s tradičně vynikajícím Madsem Mikkelsenem. Film co má hloubku, grády, a inteligentně stylizovaný humor. ()

petikacka

Páááni, uaaaau, ty voleee, jééžiši...Panebože to už jsem všechno někdy použila, vůbec nevím jak mám vyjádřit svou nezřízenou nadšenost  tímto filmem! Taková naprosto nepravděpodobná partička  hrdinů, postižená tunami psychických traumat, která si nakonec skrze bolest, strach, smích, slzy a boj, dokáže poradit s kauzálními následky jedné nehody se jen tak nevidí. Neuvěřitelně člověčí příběhy, které přesto jak jsou neskutečně neskutečné, tak jsou naprosto uvěřitelně vtipné a hlavně geniálně dojemně lidské. Prostě smích přes slzy a přitom žádný sentimentální canc, přesně jak to mám ráda, ale málokdo to umí natočit...Za mě 100% ()

hemul

Príbeh o outsideroch, ktorí sa nevdojak pustili do bitky s mafiou. Pridanou hodnotou je poučenie pre všetkých príliš ustarostených otcov. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 9/10    Art: 8/10    Akce: 9/10    Vtip: 8/10    Napětí: 8/10    Láska: 7/10    Soundtrack: 8/10        07/2021 ()

Muel

| TV 2 | Sigma film. Nebaví sa s ničím. Hodí vás do príbehu, načrtne zápletku, predstaví hlavných hrdinov a vskusne pokračuje v rozprávaní príbehu, v ktorom cítite, že ide o veľa, že to Mikkelsena mrzí - btw on tu má extrémne vďačnú postavu, nádherný príbehový ark, tlieskam. Celá štyrka hrdinov podarená, majú medzi sebou chémiu, svoje fuck-upy z minulosti, svoje trable a starosti, ale aj silné stránky. Celá linka s dcérou uveriteľná. Takéto európske filmy proste musíš milovať. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Mackoun

Tahle skandinavska sebranka je temer vzdy zarucenej recept na kvalitni snimek i kdyz je rozdelena na jednotlivce, natoz kdyz se v jednom takovym “nahodou” sejdou vsichni. Jsem rad, ze jsem to v dobe covidove mohl podporit alespon v ramci SCANDI online promitani a ze mi za tu tezce vydrenou stokorunu natoci alespon deset dalsich, podobne obstojnych kousku! ()

Saur.us

Skupinová terapie očima dánské kinematografie a průvodce statistikou a teorií kauzality v jednom. Nejznámnější dánské herecké ikony se sešly a natočily spolu s A.T. Jensenem jak jinak než černo černou komedii o jedné strašné náhodě a jednom možná ještě horším omylu ale hlavně o čtyřech chlápcích trpících vnitřními démony a jejich strastiplnou cestou za klidem. Násilnost a brutalitu s přehledem vyrovnává citlivost a intimita. ()

Endavour

Tenhle film neustále střídal ve mně nálady. Počínaje vtipnou scénou s kolem, kde si člověk řekne, že ho čeká další fantastická komedie ze severské dílny se tento snímek prudce změní v "akční drama", kde si vždy tichý Mikkelsen - zde jakožto hitman nebere servítky vůči absolutně nikomu a friendly fire v podobě monoklu a pár rozbitých nosů enabled. Jedná se o slušný počin, avšak přímočarost, která u severských filmů je něco, co byste jen těžko hledali je zde bohužel zřejmá. Horší čtyři hvězdy. ()

Narciska

Skoro všechny z těch mála severských filmů, které jsem viděla, se točily kolem vražd a zabíjení, k tomu přiřazený humor je i vzhledem k událostem příliš černý, komunikace mezi lidmi postrádá úctu a jejich charaktery se zbytečně uchylují k patologickým extrémům. ()

warrenur

Pacil sa mi kontrast inteligentnych profakov s mnozstvom svojskych traum a Madsovych neskutocne brutalnych a vybusnych scen. Tiez zaujimave, az filozoficke rozpravanie o nahode a pravdepodobnosti. Na zaklade absurdit, stavby deja a humornych scen clovek hned identifikuje povod filmu. Za mna velka spokojnost. Odporucam. 85% Subjektivne polhviezdie navyse pre zviditelnenie europskeho filmu. :) ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (viac)