The Dark and the Wicked

Na odlehlé farmě v blíže neurčeném venkovském městě pomalu umírá muž. Jeho rodina se shromažďuje, aby truchlila. Brzy na to dostává pocit, že je ovládá cosi zlého. (Alfréda)

Rayen1 odpad!

Takže, co tu máme? Bacha, spoilery, to jen pro odvážlivce, co maj zbytečnou hodinu a půl a chtěli by na to koukat: Máme tu dědu ležáka posedlýho entitou, pak bábu, co si fikne prsty i s mrkví a pak si to hodí ve stodole, a dva sourozence, co jsou očividně dost mimo a věčně hulej nějakej sajrajt před barákem, protože z toho maj pak slušný halucinace... máme tu kněze, co tu vlastně ani není. A kozy... bohužel, jen ve zvířecí podobě. Jediný klad, který jsem na filmu viděl, byl ten, že jsem měl underground nepovedené titulky z Google Translate a to mělo panečku úplně jiný grády! Dlouho jsem se takhle nenasmál :D Nepotřebuju, aby mi všechno bylo vysvětleno jako absolutnímu debilovi, ale krucinál, když už koukám na film (horor nebo drama, klidně i komedii), potřebuju, aby to dalo alespoň trochu smysl, a tenhle film byl teda hodně dada... ()

LindaVa

Přesně ten typ horroru co ne/snesu! Brrrr.... Jak mám teď sakra usnout?! Strašidelný, ponurý, pomalý, temný, depresivní, lekavý, skvěle natočený, scary film! ()

xxmurphyxx

Dajte si pozor na falošných prorokov, ktorí prichádzajú k vám v ovčom rúchu, no vnútri sú to draví vlci. Matúš 7:15 Kráľ hororu tohto roka a jeden z najlepších za posledné roky. Ale nie pre každého. Slow burn v najčistejšej forme, ktorý odmení len trpezlivého diváka. Za mňa parádna forma, 90 minút zlovestnej atmosféry gradujúcej do infarktového finále. Už si nepamätám, kedy sa mi robila pri pozeraní hororu husia koža na tele. Toto nie je žiaden slasher, kde sa valí krv potom a vonkoncom žiadna teen kokotina typu Fantasy Island, kde prehrávajú instagramové mrdky v bikinách a doslova si pýtajú oceľovou trubkou cez pizdec. Toto nie je ani ani žiadna otrepaná báchorka o starej babe v záclone, posadnutej bábike či krkajúcej, skoliózou dokrútenej gymnastke, akých sa posledné roky točia desiatky. Samozrejme, príbeh o niečom zlom schovávajúcom sa na farme niekde v prdeli Texasu nie je tiež žiaden výkvet originality, ale toto je jeden z tých filmov, kde vyhráva jednoznačne forma nad obsahom. Atmosfére tu je podriadené úplne všetko, každý záber, každý tón. Naozaj musím vyzdvihnúť zvukovú stránku filmu, ktorá neskutočne umocňuje a násobí tú bezradnosť a zúfalosť situácie v akej sa súrodenci nachádzajú. Praktický stále niečo počuť, rev vetra, zavýjanie vlkov v diaľke, cinkanie podkov značiacich, že sa blíži niečo zlovestné, hlboké basové tóny striedajú ostré sláčiky.....zvonenie telefónu nebolo nikdy desivejšie. Postavy hrajú presne to čo majú a ich pre mňa neznáme tváre je u mňa ďalšie plus. Postupne, ako sa napĺňa osud postáv dochádza aj na pár výživnejších scén, takže na svoje si prídu aj milovníci krvi. Len si na ne treba naozaj počkať. ()

djbarrel odpad!

To už nikdo neumí natočit horor ? OK, horor asi není top žánr, ale poslední dobou fakt slabota. Žádná atmosféra, žádná zábava, jen nuda. 6% ()

jokino

Pre mňa osobne, velmi milé prekvapenie. Síce bolo pár scén, ktoré tomu trochu uberali na postupnej gradácii deja a mohli byť aj lepšie spracované, ale v konečnom dôsledku, výsledok bol "dobrý". Drsný, chladný, atmosferický, na nič sa nehraje, svojím spôsobom surový, celkom realisticky podaný, temnota číha všade.. Žiadne zbytočné "hluché" miesto to nemalo. Dej sa síce odohrával trochu rýchlo (kvázi týždeň na takúto ducharinu, čo býva inokedy podstatne viac časovo rozvinuté), ale nevadilo mi to. A ten koniec.. Za mňa spokojnosť. ()

kacir

Horor roku? Nechápem ako to môže niekto napísať, toho potom musí vystrašiť čokoľvek.. Nuda a kecy. A hlavná hrdinka je taká špatná, že jej človek až praje aby ju picli. ()

Nikolas__

Tenhle horor je u mě na pomezí tří silnějších a čtyř slabších hvězdiček. Ale on je tak neskonale temnej a depresivní, že ho chvíli po zhlédnutí nedostanete z hlavy. Vlastně druhému zhlédnutí bych se nebránil, ale úlně bych ho nepotřeboval. Postavy jsou od začátku v píči, a to je jakože celej film a pořád horší a horší. Pokud čekáte klasické hororové atrakce, monstra, lekačky nebo rychlý spád, budete více či méně na omylu a dostanete od začátku tísnivý a nepříjemný kousek. No, nejlepší to není ale dá se s tím pracovat alespoň v, co se hororů týče, slabším roce 2020. Takže takové sorry not sorry, část koncovky je ovšem fakt parádní. 70% ()

Hopeman

Taj totok sa ti Brajene fajně povedlo...šecko vrže jak má...aj hnusné něco tam sem...aj bez sídžíaj efektů...dobře,dobře drž sa toho ogare. ()

Kushina

Strašidelně mrazivé? Ano! Napínavé? méně. příběhově záživné? málo. Scénáristický propracované? vůbec! Tohle byl zase horor typu démoni jsou všude a pořád a vy můžete jen zemřít a nic jiného vám nepomůže. Nemocnice nechce přijmout starého dědu před umřením a nechá vám ho na krku...Nevím jak funguje zdravotnictví v USA, ale jestli takhle, tak tam radši ani na návštěvu nepojedu. Raději zůstanu v domě ve kterém očividně straší a démoni se mě snaží zabít, než abych odtamtud vypadl, nebo alespoň zavolal nějakého vymítače ďábla. Raději si nechám zavraždit matku, kozy a nakonec sebe... Logic story. Děda byl k tomu lůžku asi přilepený, že se ho nepokusili přemístit. A vůbec, horor ve stylu "démon tě donutí vždy zabít se sám" mě vůbec nezaujal. Párkrát jsem měl husinu na těle, ale to je asi z tohoto hororu tak vše. 45% ()

brasek

Absolútne nudný a nezáživný príbeh. Celú minutáž psychopatická atmosféra, žiadne hmatateľné napätie. Pár momentov v príbehu natočených tak aby sa snímok zaradil medzi horory. Veľmi špatný film. ()

Ace.A.T.L.

Já nevím. Tohle je něco zvláštního. Atmosféra rozhodně parádní, ale to nevyšvihne hodnocení nahoru. Myšlenka zajímavá, ale tak nějak nedotažená a nevysvětlená. Proč tam? Proč oni? Proč celkově? Rád bych dal víc, ale nejde to, nejde to a nejde to. Neni to úplně k zahození, ale na 3* tomu drobátko schází. Takže za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

Ondrew

Dalsi z radov paradne temnych a depresivnych hororov. I napriek faktu, ze nedosahuje taku intenzitu, ako napr. o par rokov starsi Hereditary, stale mame tu cest so slusne desivou a najma atmosferickou snimkou. Pocit mraziveho znepokojenia je pritomny prakticky od prvych minut a drzi sa v cloveku az do poslednej sceny. Mamuti podiel na hustej atmosfere ma, ako to uz byva pri podobnych filmoch zvykom, vyborna hudba. Prijal by som viac hororov tohto druhu, hoci na druhej strane - menej je niekedy viac. Pevne dufam, ze nas Bryan Bertino podobne krasne vydesi xmrti i v buducnosti. 80%. ()

Milo384

Dlouho jsem lepší horor neviděl, snad od Děsivého dědictví. Příběh na horor normální, pomalejší tempo, ale atmosféra fakt super. Párkrát jsem sebou leknutím škubl. Posledních 15 minut výborných, konec mně také nevadil. Hodnocení mezi 4 a 5* (moc takových hororů není, takže nakonec 5*) ()

johankazarku

Z jednoducho rozvíjajúceho deja až k úplnému prekvapeniu ako si skvelá atmosféra dokáže poradiť s celkovým dojmom. Napínavé, mrazivé až pohlcujúce. ()

Accuphose

Za mě nedotaženej horor, kterých jsem viděl desítky... Nějakou atmosféru to mělo, pointu tedy vůbec. S ohledem na prostředí a na to, že jsem poměrně náročný v tomto žánru, dám nakonec dvě hvězdičky :-) ()

LadyCroft

Překvapení jako prase. Letos poprvé ve mně horor dokázal vzbudit nepříjemné pocity. A lekla jsem se dvakrát jak sviňa. To mi ke štěstí a plné palbě stačí. ()