Relikvie

Když postarší Edna nevysvětlitelně zmizí, její dcera Kay a vnučka Sam spěchají do zchátralého venkovského sídla jejich rodiny, kde po celém domě nacházejí podivné stopy, které odhalují Edninu pokročilou demenci. Ale Edna se náhle vrátí stejně záhadně, jako zmizela. Kay se obává, že její matka nechce nebo nemůže říct, kde byla, ale Sam překypuje nadšením z toho, že je babička zpět. Když však začne být Ednino chování stále nepředvídatelnější, obě mají pocit, jako by ji začala ovládat jakási zákeřná temná síla. Celovečerní debut režisérky a scénáristky Natalie Eriky Jamesové vnáší do žánru filmů odehrávajících se ve strašidelných domech nezapomenutelný nový nádech. (Cinemax)

SAINTS

Tento film nie je pre fanušikov plytkeho mainstreamu.Demencia sa nevyhyba ani demonickym bytostiam,ked zostarnu 😄😄.Zaver filmu naznačuje,že dceru bude čakat rovnaky osud ako jej matku a stareho otca. ()

Hemlock

Ten, kdo se tím pronudí až do konce, bude odměněn gerontofilním striptýzem - řádný kentus. Jinak zbytečný a hlavně dost nudný australský pokus o horor. ()

hrumsrt

Poslední dobou mám na horory docela zálusk a děsně rád se podívám i na nějaký menší, který mě ale svojí originalitou dokáže zaujmout... Relikvie měla být o rodině, vyprávějící příběh o tom, jak pokřivený svět vidí dementní babička převedený do mistyčna a uměle vytvořeného strašení.. Tohle nebude ten typ mainstreamového hororu, kde na vás čeká nějaký zvrat ba dokonce jumpscare, nýbrž jde o soužití s postavami a všedností jejich situace, se kterou se v střídmější variaci může setkat každý z nás.. Mám rád chytré filmy, které diváka nechávají si metafory interpretovat po svém, nikoli jako je tomu tady mu je explicitně objasní.. Ovšem pokud dokážete nahlédnout za náznaky tvůrců a emocionálně se napojit na ústřední rodinu a její členy, či dokonce máte osobní zkušenost s tématem, mělo by pro vás jít o vyloženě chytrou metaforu.. Jen to není z těch simple (i když třeba kvalitních) hororů pro každého, naopak sazí na symboliku a všednost... A pokud máte vás děsí staří lidi, může to být nakonec docela psycho. 60% ()

darkphoenix

Nič pre milovníkov záhrobného hororového odpadu. Relic je nádherne údernou meditáciou o strachu, ktorý so sebou prináša strata blízkeho a o temnote, ktorá ho predchádza. Parádny, desivý, atmosférický zážitok, s trochou nehy v závere. Tlieskam. ()

xxmurphyxx

Horor o starej babe a jej nutkaní sa bezprízorne motkať a zavadzať po baráku? Možno pre toho, kto ešte nikdy nebol nakupovať v Kauflande v doobedných hodinách. Ale zas atmosféru to malo a miestami aj veľmi umelecký feeling, o tom žiadna.Len zas a znova film, ktorý ku koncu nevedel kade kam a koniec už bol len tak na kolene zbúchaný a vyšumel do prázdna. ()

Stumbleine

Objektivně tak 70% - nenechat se odradit hodnocením zdejších přitroubel!!! Velmi kvalitní atmosférická "komorní" duchařina! Žádné obehrané klišoidní lekačky, známé z desítek béčkových hororů, člověk je napjatý při každé noční scéně, ale zdejší hodnotící puberty zjevně nudí horory bez klasických duchů v zamlžených koupelnových zrcadlech😐 Zlo" povětšinu filmu zůstává skryto v podobě neurčitého stínu, letmo viditelného zpoza rohu. Obě ženy (matka s dcerou) hrají uvěřitelně, a i když je bába po svém návratu děsí, nepanikaří a nejančí, vše přisuzují jejím stařeckým nemocem. Až po objevu "labyrintu" v šatníku to má sklony sklouznout do standartního hororového klišé, ale i tak jde o nadprůměrný áčkový horor. ()

Kennedy_R

Začátek má nadějný nájezd, ale postupné velké gradování se nekoná. Konec opravdu nedával moc smysl a o žádné Relikvii jsem se nic nedozvěděl. "To LIVINGDEAD" (spoiler): dcera se na konci chová jinak proto, že už je také změněná - viz. plesnivá kůže na jejích zádech. ()

J.Mayen

¾ Filmu byla solidní hororová pohoda, teda z mýho úhlu pohledu. Poslední čtvrtina filmu se moc nepovedlo, závěr nebyl domyšlený a možná jsem ho ani nepochopil. Baba že který se stane co jsi černého zřejmě díky rozlezlé plísně na nohou a co se ve finále snaží zabít svojí dceru a vnučku, tak to bohužel dopadne tak že všichni skončej V jedny posteli s plsíní na zádech. Takovýdle závěry fakt nechceš. Jinak ty dvě hvězdy za ty zvrhlý pohledy ty starý baby. Jako takhle se na mě podívat jednou, tak už se tam životě neobjevim. Škoda, že se celý film nedržel ve stejném rytmu jaký si navodil na začátku. ()

Lucretat

Úžasně svíravá atmosféra a kvalitní scénář, kde se postavy nechovají jako idioti. Konec jsem pochopil jako podobenství stáří, které nás čeká všechny a musíme ho přijmout. ()

SpicyNugget

Tři generace žen - babička, matka a dcera. Jednoho dne babička frnkne a máma s dcerou přijíždí do babičky domu, aby se ji pokusily najít. Babča se ale najde, sama se vrátí domů, akorát jí začne trochu vynechávat paměť a je jasné, že to nebude demencí... Film pomalu nabírá napětí, ke konci příjemně graduje, a pak... hluché místo. Hluchota nalevo i napravo. Závěrečnou zápletku jsem sice pochopila, ale nepochopila jsem, o co vlastně režisérce šlo a kdo byly ty postavy... Nebo, co měly představovat? Prostě to bylo nějak nedotažené. Za mě bohužel menší zklamání. ()

argo.smile

Keby sa námet presunul už od prvej pol hodiny do zaplesneného šatníka a jeho labyrintu, kde bolo veľa možností ako využiť napätie a bez pochyby found and run, by to bola šupa. ()

Emperor1

Mám docela rád tyhlety atmosférické snímky, tažené spíš k mysterióznu než k akci, trochu to připomínalo tématicky obdobně laděný film Šílenství Debory Loganové, který mi ovšem provedením a hlavně gradujícím závěrem seděl více. Zde jsem zcela nepochopil smysl všeho, tedy kromě potvrzení faktu, že život s Alzheimerem stojí za prd pro postiženého i jeho blízké, ta finální scéna s loupáním mě zmátla už totálně, ale na radu někoho zde jsem si na netu našel jakousi interpretaci, která mi dávala smysl (https://www.youtube.com/watch?v=-TaC4sO5Tvc) a ono to do sebe celkem zapadalo. Takže vida, ono se jedná o podobenství obalené do hororového hávu. U filmu Matka! jsem byl na sebe tolik pyšný, že jsem jeho poselství pochopil na poprvé. Tady jsem už potřeboval nápovědu. Svědčí to o kvalitách filmu nebo to vypovídá o mých zhoršujících se duševních schopnostech? ()

Kushina

Ne prostě tenhle film nedával smysl. Jako že creepy dům co má nekonečně mnoho chodeb a tajemný stín co všude vidí. Tak kurva je tam někde démon, nebo je to babka bláznivá? Nebo je démon babka? A když vidíš démona, tak co uděláš? Kor když se tě snažil zabít, i když vypadá jako tvoje matka? No ty vole utečeš, kor když máš u sebe dceru. Toto, to je prostě čirý mindfuck a v tom domě jsou všichni kreténi. Za trochu toho napětí ty 2* dám. 45% ()

Ondrew

Po dlhsej dobe velmi solidny horor zo starej dobrej Australie. Mimoriadne atmosfericke dielo, ktore cloveka takmer od ziacatku udrzuje v permanentom stave pliziveho nepokoja. Pribeh je pomerne silny a emotivny zaroven, pricom najme v zavere je jasne, ze nie je horor ako horor. Za mna slusnych 75%. ()

Hannah1971

Zas tak strašidelný to nebylo. Druhá hvězda za originální a originálně nechutnou scénku aneb oloupej si svou mámu jako pomeranč ;-) ps. no coo, alespoň jsem u toho vyžehlila :-D ()

Maraboy

50% Atmosféra byla že začátku dobrá, tajemno okolo domu a postav také, ale čekal jsem nějaké rozuzlení příběhu na závěr, ale místo toho mám jen víc otázek než odpovědí. ()