Reklama

Reklama

77th Golden Globe Awards

(relácia)
Publicistický
USA, 2020

Réžia:

Louis J. Horvitz

Scenár:

Barry Adelman

Účinkujú:

Ricky Gervais (moderátor), Tom Hanks, Ellen DeGeneres, Ana de Armas, Margot Robbie, Scarlett Johansson, Charlize Theron, Daniel Craig, Will Ferrell (viac)

Recenzie (10)

Tomas_PO 

všetky recenzie používateľa

Prvýkrát pozerané naživo na NBC, no 5 minútové reklamy každú pol hodinu sú zabiják. Zápas amerického futbalu namiesto prenosu červeného koberca, bezprostredne (a na sekundu - to sa pri športovom zápase vôbec dá naplánovať?) predchádzajúci galavečeru bola tiež podivná americká špecialita. Na staronového hosta (Ricky Gervais) boli kladené veľké očakávania, no s rozpačitým výsledkom. V úvode začal vtipne a zostra, no akokeby trochu nasilu. Vadili mi najmä opakujúce sa vulgárne vsuvky (jednorázová emócia je v poriadku, no opakované vulgarizmy znižujú úroveň programu). Po úvodnej tretine však akokeby uťal, a na scéne sa objavil už len 2 či 3krát a aj to veľmi formálne, čítajúc napísanú kartičku. Výnimkou bol len posledný vstup, v závere opäť zbytočne vulgárny. Pre úplnosť však treba povedať, že pri viacerých atakoch uťal stopercentne do živého, len to nebolo až tak vtipné, ako pravdivé. Tohtoročné Glóby nesprevádzala žiadna téma (trochu ničivé požiare v Austrálii, párkrát klimatická zmena, a 1x Trump. TOP momenty: medailón Toma Hanksa, príhovor Ellen DeGeneres, výhra pre Chernobyl a Lauru Dern a Joaquina Phoenixa. Najslabšie momenty: synovia Pierca Brosnana (ich samotný vstup, ale aj rola uvádzačiek??!!), absencia Ricky Gervaisa v druhej polovici, sklamanie za kultovú štvoricu Scorcese, De Niro, Pacino, Pesci a celková...taká bez-atmosféra, ktorá práve Glóby od Oskarov odlišuje. EDIT: s odstupom času a opätovným prehratím Rickyho úvodných vstupov človek mení názor, a nevýrazným rozhodne nebol (len to všetko natlačil do úvodu). ()

IceQueen

všetky recenzie používateľa

Z celej tejto maškarády ma zaujíma iba Ricky, tak prečo si púšťať aj zvyšok, pýtam sa samej seba. Odpovedám si desaťminútovým videom plným humoru typu "It's funny because it's true". Ako tradične, Ricky si bezostyšne berie do huby všetky celebrity aj "celebrity" a práve to, čo sa objavuje na voskových tvárach prítomných je čistokrvný zábavný program s príchuťou škodoradosti. Niektorí sa veľmi dobre bavia (len pár kusov), iní sa snažia predstierať, že sa dobre bavia, no posledná skupina neskrýva svoje znechutenie, pobúrene krúti hlavou a len otvára ústa, lebo proste botox ďalej nepustí. Tom Hanks ma neskutočne sklamal, teda ak to nehral, samozrejme. ()

Reklama

Real Tom Hardy 

všetky recenzie používateľa

"YOU’RE IN NO POSITION TO LECTURE THE PUBLIC ABOUT ANYTHING. YOU KNOW NOTHING ABOUT THE REAL WORLD." --------------- Za tento rok tu zatiaľ ešte nič lepšie nebolo. Nič lepšie ako týchto 10 minút plných kyslých ksichtov hollywoodskych pajácov, ktorým sa po jednom čiernom vtipe rúca celá existencia, lebo počuli niečo sociálne ofenzívne, 10 minút, v ktorých Ricky suverénne trhá a driape do krvi tvár dnešnej obsranej PC kultúry, 10 minút, v ktorých búra základy pokrytectva a tzv. "virtue signaling" (Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra by už mohol prísť s týmto slovom aj do slovenčiny), na ktorých je postavený dnešný Hollywood. Nasrať na nich. Brad a Quentin najviac real zo všetkých. -------------- 10 minút ()

vydumnica 

všetky recenzie používateľa

Tento rok davam 4* prevazne za super herecke obsadenie - sami moji najoblubenejsi herci Meryl Streep, Tom Hanks, Leonardo DiCaprio atd. Zaujimave ceny special awards pre Ellen DeGeneres a Toma Hanksa, pekne az dojimave dakovne reci, potesila aj Taylor Swift. Pacili sa mi uprimne prekvapene tvare vitazov Awkwafiny a Egertona (asi cakal, ze vyhra DiCaprio)...Chernobyl zvitazil podla mojich predpokladov a ocakavani, som rada. Trochu sklamanie, ze nevyhrali Big Little Lies a Nicole Kidman. A Meryl (ako povedal Hanks, nepotrebuje priezvisko, Meryl je jednoducho Meryl) tiez mohla vyhrat! ()

castor 

všetky recenzie používateľa

Z Braďáka čiší charisma i upřímnost (fajn vyznání k LDC) a ještě je chlapec vtipnej. „Chtěl jsem sem mámu vzít, ale v poslední době, ať se objevím vedle kohokoliv, hned je z ní moje přítelkyně, tak by to bylo trochu divný,“ prohlásil. Celkově jsem s cenami spokojený (Černobyl, kouzelně nepředvídatelný Parazit, Egerton, fenomenální a už nyní oscarový Phoenix, scénář pro Quentina, navíc pro „přes třicet let na vrcholu“ Toma Hankse). Opět nechybí vtip a nadhled (tuzemské podobně laděné pořady by si měly vzít příklad), Ricky Gervais baví dál a velmi ostře (jeho všemi rozebíraný úvod), potěšil stůl absolutních legend (Pacino, Scorsese, De Niro), stejně jako milá Skarsgårdova (teprve první nominace a první cena) poznámka o Miloši Formanovi. Jinak se tentokrát nekritizoval Donald ani mužští „predátoři“, ale mluvilo se o potratech nebo se posílala srdíčka do Austrálie bojující s požáry, za které podle vzkazů celebrit mohou změny klimatu. Nelze nedat minimálně tři hvězdy, tradičně ale budu ještě štědřejší. PS: Jsem tak trochu rád, že to „nebyla velká noc Netflixu“. ()

Reklama

Reklama