Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

Recenzie používateľa Chudobka k tomuto seriálu (6)

Krásne svetlo (2020) (E01)

Chtěla jsem vidět Karla Dobrého a Stanislava Majera. Oba jsou dobří herci, ale zde neměli prakticky co hrát. Navíc na Majera s knírem je hrozný pohled. Kozub mě neoslnil. V každém týmu musí být mladá pohledná žena, která to vytrhne. Bez ní by si chlapi neporadili. Beretová to tedy vytrhla, ale mě nepřesvědčila. Těm děvčatům jsem moc nefandila. Dělaly všechno pro to, aby se dostaly do problémů. ()

17 sekúnd (2020) (E06)

Že by starší chlápek utekl policajtovi, který je v perfektní kondici? Úsměvné. A při pohledu na pana Jandáka jsem si vzpomněla na film Metráček. A to bylo smutné. Jediné plus je to, že už si zvykám na Beretovou. Není špatná. ()

Ohrozenie (2020) (E08)

Tento díl mě příliš nezaujal. Připadá mi nevěrohodné, aby úplný  trouba vymyslel a spáchal takový  zločin.  Tupý byl i jeho kolega, stejně jako žena, kvůli které to vše udělal. Vždyť tomu vztahu nedávala žádnou naději.  Na Beretovou a Kozuba už jsem si zvykla. Líbí se mi Karel Dobrý, ten je dobrý vždy. Krasavec Majer je skoro v každé detektivce, navíc pracuje pod nějakou ženskou - Beretová, Melíšková. Nechápu proč. ()

Kubelíkov prípad (2020) (E09)

Co to mělo být? P. Kříž je jako velký šéf úplně nemožný, nechce se mi věřit, že by zrovna on někdy něco vyšetřil. V nevhodných místech se smál bůhví čemu, k smíchu tam byly snad jen tragické herecké výkony. (Zlatý Majer a Beretová!) Kromě Kozuba, ten vypadal a choval se normálně. Že by se osmnáctiletá inteligentní dívka zamilovala do muže, který by mohl být jejím dědečkem (navíc do milence své matky), tomu neuvěřím ani náhodou. T. Hanák je sice fešák, ale když mně bylo osmnáct, každý třicátník mi připadal už dost starý. Natož šedesátník. Jedna hvězdička za malebnou Karlovu Studánku. ()

Kyselina (2020) (E10)

Jedna z lepších epizod. Sice chybí Karel Dobrý, ale začíná se mi líbit Štěpán Kozub. Potěšila i Zuzana Krónerová. Vadilo mi nedostatečné prověření alibi, navíc když Beretová měla intuici, kdo je pachatel. Méně Kříže a více Kozuba epizodě prospělo. ()

Všetky farby leta (2020) (E11)

Připadalo mi, že oběť si vyloženě prosila o to,  aby se stala obětí. Motiv i pachatele jsem vytušila téměř na začátku. Kozub byl dobrý, ale Dobrý chyběl. ()