Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (9)

Krásne svetlo (2020) (E01)

Až na Bořka celkem slušné obsazení, byť femme ex machina mi také moc nesedla. Chlapi vedle ní vypadají dost neschopně. I když dvě naivní čtrnáctileté holky také předvedly více schopnosti než tým kriminalistů. Přiznám se, že s pachatelem mě ale tvůrci nachytali, proto odpustím některé vyložené nesmysly. ()

Kilometer pod zemou (2020) (E02)

Tvůrci podle mého příliš tlačí na pilu šovinismu, až to působí rušivě a příliš násilně vstupuje do děje. Tým je nesourodý a dva jeho antihrdinové se chovají přehnaně. Díl mě zaujal především prostředím, ať již sfáráním do šachty či starou ocelárnou. To je na kriminálku ale dost málo. Příliš často se objevuje náhoda a navíc pachatel měl bídný motiv a vůbec byl spíš politováníhodný. Závěr už byla křeč. ()

Tichošlápek (2020) (E03)

Přes závažnost případu neumí tvůrci zaujmout, vybudovat napětí a ani akce nevypadá příliš realisticky. Šedivý průměr na úrovni nováckých Specialistů. Jen Karel Dobrý přes svůj milý hlas lehce vybočuje. ()

Smrť v Tunise (2020) (E04)

Místo zločinu Tunisko. Nemám rád české filmy či seriály, točené v zahraničí. Navíc to dnes byly jen řeči, náhoda, trapas s Čeladnou, zase nuda a řeči a nakonec divná partyzánština, která trapas jen završila. Matka se potkala s dcerou, jakoby přišla jen z obchodu. ()

Z ničoho nič (2020) (E05)

Dnešní případ byl pěkný, zajímavý, potěšilo mě obsazení Oldřicha Vlacha. Přehlédl jsem i komickou vložku s místními Romales, ale neseděl mi věk pachatele a to, že ke konci urychlovali policisté řešení případu nezákonným postupem. Když se neštěkají chlapi s ženou, začala i kriminálka fungovat lépe, ()

17 sekúnd (2020) (E06)

Po výletu do Tuniska jsme se dnes podívali jen k bratrům Polákům. Byl jsem znechucen tím, že se dívám na český seriál s titulky, jako obvykle zpackaná akce, ovšem příběh se vyvinul tak, že mě i začal bavit. Zavzpomínal jsem na Těšín a jeho mosty, pohled na Ondřejník se také nezapomíná. Ovšem konec byl opět bídný. Výslechy o ničem, podezřelí to rychle balili a střelba na ulici s očitým svědkem zůstala nepozorována. ()

Rituál (2020) (E07)

Když tým neřeší vztahy mezi ženami a muži, celkem dobře funguje. I místní zločin mě zaujal více, než přeshraniční problémy. Téma mi ale bylo cizí, potěšilo mě jen konstatování, že vědmy a podobné hlouposti nefungují. Jen mi bylo líto, že k vyřešení případu napomohla v podstatě náhoda, místo mravenčí píle týmu. Navíc mě potěšilo obsazení dua Vlasáková, Nárožný. ()

Ohrozenie (2020) (E08)

Z tohoto dílu mám rozporuplný dojem. Hned ze začátku byl podle mého nadbytečný modlící se muslim. Dost brzy tvůrci odhalili souvislosti, kdy pachatelé už zbývali prakticky jen dva, překvapení se nekonalo. Sofistikovaný zločin nakonec vymyslel "blbec", protože odhalen byl nakonec pro naprostou banalitu. Zaujalo mě, jak chlapec Honzík Břečka z Pupenda vyrostl. ()

Krvavý olej (2020) (E13)

V posledním dílu se zadařilo. Povedený kriminální thriller s výborným Majerem v čele. Epizoda měla atmosféru, celkem spád a neskončila trapně. Překvapilo mě mile účinkování Čermáka a Vagnerové, i když vpravdě epizodní. ()