Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (9)

Krásne svetlo (2020) (E01)

Na první díl Místo činu Ostrava jsem se podívala protože Karel Dobrý. A musím říct, že hned vedle Pavly Beretové patří k té sympatičtější části vyšetřovacího týmu. Já ani nevím co jsem čekala, ale zklamalo mě, že to nemá žádnou přidanou hodnotu. Když vyměníte vyšetřovací tým, můžete tento počin směle zaměnit za jakouliv jinou českou kriminálku z posledních... já nevím... deseti let třeba. Kamera i styl vyprávění příběhu nenabízí vůbec nic nového. Prostě další Anděl, Specialisté apod. více či méně povedené. Škoda. I příběh prvního dílu mě nijak zvlášť nezaujal, i když otvírá důležité téma dnešní doby. Myslím, že nebyl napsaný moc dobře. Nicméně minimálně ještě jeden díl určitě zkusím. Protože Karel!!! 2,5 * Taky palec nahoru za Ostravu. A bylo by hodně blbý, kdyby mluvili s "krátkými zobáky"? ... když už. Edit: Ono to má vážně jen tři díly? ()

Kilometer pod zemou (2020) (E02)

Ostrava! Tak musí být havíři. Za mě rozhodně lepší jak první díl. Snad to bude mít stále vzestupnou tendenci. Ema je velká sympaťačka. Jen doufám, že se ty boje mezi ní a Honzou nepotáhnou dlouho. Chápu, že případy chtějí tvůrci něčím prostoupit, ale tohle je tak ohraný klišé... a závěr velení/ nevelení... to já nevím jestli by to takhle mohlo fungovat. ()

Tichošlápek (2020) (E03)

Tenhle díl mě naprosto minul. Vůbec mě nezaujal, nesedlo mi snad nic, nezajímalo mě, jak to dopadne. Bohužel. ()

Smrť v Tunise (2020) (E04)

Bořek Slezáček mě v této roli fascinuje a baví. Vždycky přemítám, jestli je to vážně on. Ale co měl být ten smyk na konci, to jsem fakt nepochopila. ()

Z ničoho nič (2020) (E05)

Nevím, zda je to tím, že jsem si na tuhle partu už tak nějak zvykla, ale tohle byl konečně díl, která mě pořádně zaujal a bavil. Vyústění jsem čekala jiné, popravdě VÍCE zištnější. ()

17 sekúnd (2020) (E06)

Polsko. Kurva. Tohle spojení mi přišlo vážně zajímavý. Příběh už tak moc ne. Poláci děsně přehrávají, zátah na dílny a následný "útěk" staršího chlápka Honzovi mi přišel směšný. Aspoň že už se vytratila linka - jsi ženská vyfič do bažin. A u pana Jandáka jsem fakt dlouho přemýšlela, zda je to on a do závěrečných titulků si nebyla jistá. 2,5* ()

Rituál (2020) (E07)

Já nevím no... přišlo mi to takový o ničem. Což je divný, když tam šlo o vraždu. :D Začínám si říkat, že Místo zločinu Ostrava zůstane prostě průměrnou krimi, občas lehce podprůměrnou, nicméně na relax po dlouhém dni dostačující. Ve vzestupnou tendenci dílů už vlastně nedoufám. Ale abych jen nehanila. I mě těší, že tvůrci nezaplácávají děj osobníma linkama vyšetřovatelů. 2,5* ()

Ohrozenie (2020) (E08)

Pokaždé to zapnu a doufám, že si budu moct říct, že to byla konečně pecka. Nebo ne pecka, ale že to bylo prostě fakt dobrý. A hele, osmej díl a já můžu zase čekat u toho devátýho. Za mě to bylo slabý, stejně jako většina dílů Místa zločinu Ostrava. Ještě že to celkem táhne ten vyšetřovací tým, i když i tam mi nesedí úplně všichni. Takže celkem fajn na vyplnění pondělního? večera, ale jednou a dost. Stačilo. Ty brďo to už zní jako celkový hodnocení. :D Snad do něj ve finále napíšu něco více pozitivního. ()

Kubelíkov prípad (2020) (E09)

To mělo být přiznaný "noir", nebo nepřiznaný? Každopádně mi to nesedlo. Kubelík to rozhodně neutáhl. ()