Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

Recenzie používateľa honajz k tomuto seriálu (3)

Krásne svetlo (2020) (E01)

Co chlap, to pedofil. Teda kromě kriminalistů. A co 14letá holka, tak už nějaká ta šu.kačka a nahé fotky na internetu. To jsem si odnesl z tohoto dílu. Jinak scéna, kdy maskot v dresu pandy kdoví odkud vyndá nůž (to už byl připraven dopředu?), ta asi vstoupí do dějin televizní zábavy. Navíc mám pocit, že ne všechny lokace jsou ostravské, třeba zimní stadion jako by z oka vypadl tomu na Nikolajce. Celé to má snahu vyrovnat se Případům 1. oddělení, ale kurnik, celé je to tak přitažené za vlasy, že nakonec těm hloupým holkám člověk i nějaké podobné ponaučení přeje (chybělo mi, jak rodiče přijali fakt, že jejich holčičky dávají svá nahá těla na internet, vypadali s tím naprosto v pohodě smíření), nechápal jsem, proč by najednou správce stadionu měl dělat maskota s roztleskávačkami (kdo v tu chvíli hlídal stadion?), to s tím Roso byla taky prdel, linie otčíma a vlastně i ošahávajícího učitele na flétnu není nijak dotažená do konce, a kdyby šéf oddělení nějaké ženské řekl, že ji nechce, bo je ženská, je z toho MeToo jak sviň. ()

Kilometer pod zemou (2020) (E02)

Konečně je nějak využita Ostrava (i když jsem měl za to, že doly v ní už jsou nějaký ten pátek zavřené) a docela se na tento díl dalo dívat - až tedy opět na tu umělou chlapskou alergii na ženskou ve vedení. Nějak jsem nepochopil motivaci těch vražd, přece jen stačilo spíš dát přes hubu, než je všechny zabíjet, a taky SWAT nechápu, že si nechal velet někým, kdo není ve velení. ()

Tichošlápek (2020) (E03)

Pořád přemýšlím, proč mi tenhle seriál nejde pod vousy, a myslím, že to bude jednak tím, že ani jedna postava policisty nebo policistky není sympatická - všichni jsou furt depresivní, naštvaní, všichni si hážou klacky pod nohy, prostě se nechovají jako tým, ale partička puberťáků na lyžařském kurzu. Za druhé proto, že se tvůrci tak moc snaží o zvrat a tajemno, až zapomínají na určité logické lapsy (a divák si pak klade otázku - proč neprověřili tohle a tamhleto?) U Specialistů to ještě zkousnu, to je prostě tak naivní, až je to veselé, ale tady si to hraje na áčkový a vážný seriál se snahou o propracovanost. O to víc to bolí. A konečně za třetí - chybí v tom nadhled. Všichni, ale fakt všichni jsou pořád kyselí jak citron a tváří se, jako by spolkli krtka. Nikdo neudělá vtip, nikdo není občas veselý, jako by šlo o nějaké roboty. Jinak mě pobavilo - a opět se nabízí srovnání se Specialisty -, že případ se vyřešil díky intuici při odchodu, kdy celá speciální jednotka techniků nic nenašla, ale holce to docvaklo okamžitě, nebo jak se vrah u výslechu zhroutí a hned všechno vyklopí, až i jeho právník neuvěřitelně zírá. ()