Keď mal Scott Carlin (Pete Davidson) sedem rokov, prišiel o otca hasiča, ktorý zahynul v službe pri záchrannej akcii. Dnes, keď má dvadsaťpäť, žije naďalej doma so svojou prepracovanou matkou Margie (Marisa Tomeiová) v newyorskej štvrti Staten Island. Zatiaľ čo jeho sestra Claire (Maude Apatowová) chodí na vysokú školu, on sa poflakuje po večierkoch, berie drogy a sníva o tom, že sa presadí ako tatér. O jeho schopnostiach však nie sú presvedčení ani jeho priatelia, ktorých využíva ako pokusných králikov na tetovanie. Po tom, čo sa jeho matka rozhodne žiť s Rayom Bishopom (Bill Burr), ktorý je okrem iného aj hasič, Scott ho namiesto otvorenej náruče privíta s nevôľou. Spočiatku sa snaží ich vzťah prekaziť, keď ho však vyhodia z domu, kúsok po kúsku prehodnocuje svoj doterajší život a začína pochybovať o minulosti. Z núdze prespáva na hasičskej stanici, kde aj trochu pracuje a spoznáva, ako v skutočnosti funguje kamarátstvo medzi hasičmi. Hoci nedokáže pochopiť, ako hasiči – rodičia, ktorí majú deti, každý deň vykonávajú svoju životu nebezpečnú prácu, hasiči a hasičky mu rozprávajú, čo znamená byť hrdinom a aký senzačný chlap bol jeho otec. Jeho najsilnejšou oporou v živote sa stane hasičský veterán Papa (Steve Buscemi). (TV JOJ)

jayman

Vedel som, že som Apatowova cieľovka, ale až keď som sa v titulkoch dozvedel, že to točil on, pochopil som, prečo sa mi The King of Staten Island tak páčil. Príbeh o úplnej každodennosti absolútne vyhral castingom, ktorého najslabšou časťou bol paradoxne Davidson v autobiografickej role. Ten je oveľa lepším scenáristom, než komikom - nevedel som sa rozhodnúť, či jeho SNL hlášky rušili alebo vynikali, ale americký pátos tu bol zobrazený možno vôbec najvkusnejšie v histórii amerických pátosov. Bolo to obyčajné a totálne chytľavé, megasilné 4. ()

nula87

Velmi zdařilý film - taková umírněná komedie, která ale umí přesně vypointovat své scény a minipříběhy, umí pobavit (byť netradičním způsobem), i dojmout. 80% ()

solisoli

Prestrelka dialógov okorenených vulgarizmami , skoro bohémskym životom v deji z ktorého sa nakoniec vyvinula požiarnická odysea na počesť tragédie z 11.9.2001. Únavný, zdĺhavý príbeh rodinného charakteru, situovaný z prostredia sociálne slabšej vrstvy s patrične naivným dejom , ale vydareným castingom, čo príjemne prekvapilo. Príliš zložito vypracovaný zbytočne rozťahaný scenár, aby sa nakoniec dopracoval ku svojej pointe. ()

Kinison

Sociální drama ze zajímavé části New Yorku (v podstatě centrum a přitom to tam vypadá jak na nějaké vesnici) o mladém mileniálovi, který se jen tak poflakuje životem, hulí a sní o tom mít restauraci s tatérským studiem. Zatímco část jeho okolí řeší, že by si měl najít práci a postavit se na vlastní nohy. Milé, přirozené, hlavní hrdina neměl v hlavě tolik nasráno, místy ftipné, pomalejší tempo, zbytečně nemoralizující, líbilo a pohladilo jistým způsobem po duši. Párkrát jsem si při sledování v kině vzpomněl na film Můj nejmilejší bar. Zřejmě kvůli Steve Buscemimu, který tady má menší roli, ale možná i kvůli atmosféře. ()

kockodan

Dokonalý feel good film o hnusných kérkách, a o tápání a hledání sebe sama jedné mladé křehké lidské duše! Kdyby mi někdo řek, že Davidson může fungovat i v likable roli, nevěřil bych mu. Krom 100% za 100% zábavu, naprosto dokonalý casting, neotřelou a svižně se odvíjející story, a perfektní herecké výkony úplně všech, mám už jen jeden komentář: "And what is this? A Cocker Spaniel?" "No, that's my daughter." LOL!!!! (Takhle mě už dlouho žádný film nahlas a burácivě nerozesmál, že jsem musel hitnout PAUSE, jelikož mi ubíhal velký kus děje, který jsem přes nekontrolovatelný smích totálně nestíhal...:)))) ()

tomino28

Takhle nějak si představuji pohodový film. Ne, nejedná se o čistokrevnou komedii, řeší se zde existenciální věci a smrtelně vážná témata. Přes to všechno jsem se nejednou zasmál nad vtipem anebo poznámkou někoho z hlavních hrdinů. Je to v podstatě film o hledání sebe sama, o vztazích (jak jinak) a o boji s vnitřními démony. Všechno je ale podáno tak nenásilně a jakoby mimochodem, že ze snímku čiší ven ta zmiňovaná pohodovost. Tohle je velmi pravděpodobně hit letošního (koronavirového) léta! ()

bonovox

Typický Apatow ako ho mame všetci radi. Hlavný hrdina looser na druhú, ktorý nakoniec hádam nájde zmysel života. P. Davidson v hlavnej úlohe výborný. ()

BrusVejn

Prekvapivo milý a civilný film s uveriteľnými postavami. Čakal som peklíčko, ale nakoniec som bol milo prekvapený. Nevadila ani dlhá stopáž aj keď koncový útek do patetična by Apatow mohol vynechať. Ale to už by nebol on. ()

PTuranyi

Vydarený trpko smiešny film o strastiplnej ceste Scotta za hľadaním svojej životnej cesty. Scott je totiž od detstva traumatizovaný smrťou svojho otca požiarnika. Nedokáže sa nikam zaradiť a snaží sa s tým vyrovnať sarkazmom a iróniu, a ide mu to dobre. Na rozdiel od tetovania, ktoré je jeho vášňou. Cesta za pochopením seba samého je tŕnistá, ale je plná vtipných hlášok a zábavných príhod. Je to zvláštny ale zábavný mix komédie a osobnej drámy. Produkcia je dobrá a Pete Davidson v hlavnej úlohe je zábavný. 75% ()

MrKrahujec

...čili "Jak jeden nebyl na nic, ale pak všechno dokázal" - to je název jedné (lehce budovatelské) pohádky od Václava Čtvrtka a mě se nevím proč během tohoto filmu neustále dral na mozek. Teprve tady jsem si naplno uvědomil, jak důležitá a principiální je při točení filmu poctivá filmařina. Tohle je totiž vlastně čistokrevná budovatelština, nebo chcete-li červená knihovna, ale natočená stoprocentně pravdivě a férově. Něco podobného totiž musel (aspoň z pozorování) zažít každý člověk, pokud je člověkem, a proto je tak poutavé sledovat o tom pravdivou výpověď. Vlastně něco dost podobného jako je Zábranského "Dům pro dva", nebo Formanův "Černý Petr". ()

Troniq

Na tisíc tipů jak si nadávat, oddalovat se a opět se sbližovat. Vlastně dost civilně normální a zároveň i bizarní snímek s několika směšnými WTF momenty, které podráždí bránici, ale jinak ani náhodou komedie. Coming-of-age možná, ale přeskakující hned několik typických rysů podobných filmů. Mimochodem Pete Davidson je tak divnej týpek, až se mince otáčí k solidnímu charisma. Věřím ale, že nesedne každýmu, stejně jako celý snímek, jež v první polovině nechá diváka docela vydusit svojí všedností a bezdějovostí. Každopádně mi to sedlo a můžou za to i skvěle napsané postavy či výběr herců, kteří to táhnou. Jinak by se ty dvě plus něco hodiny musely celkem protrpět. Apatow se vystřelený stopáže rozhodně nebojí! ()

Filmový festival SXSW bude online

Filmový festival SXSW bude online

03.04.2020

Jedna z mnoha událostí, které doplatily na současnou pandemii, byl i filmový festival v americkém Austinu South by Southwest. Na akci se tradičně setkávají filmaři z celého světa, promítají se… (viac)